Spawarka Ideal V-ARC 225 Digital +ACX

Producent: IDEAL
Kod produktu: 6403
ZASILANIE [V]: 230
CZĘSTOTLIWOŚĆ [Hz]: 50
ZABEZPIECZENIE [A]: 25
MOC [kW]: 8,4
IGBT: TAK
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY: TAK
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA TIG [A]: 30 - 225
Przejdź do pełnej specyfikacji
999,00 zł
lub raty 10 x 99,90 zł | RRSO 0%
999.00
Dostępny (10 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

Spawarka Inwertorowa MMA Ideal V-ARC 225 DIGITAL + ACX

V-ARC 225 DIGITAL + ACX jest spawarką inwertorową do spawania metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym (DC) oraz metodą TIG prądem stałym (DC) ze zwarciowym zajarzeniem łuku. Umożliwia spawanie elektrodami rutylowymi, zasadowymi, do stali nierdzewnej i żeliwa. Sterowana elektronicznie, płynna regulacja prądu spawania. Niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w pracach warsztatowych jak i podczas prac terenowych. Urządzenie posiadające układ chłodzenia wentylatorem, który ma na celu zwiększenia jego wydajności.

Spawarka Inwertorowa Ideal V-ARC 225 Digital +ACX

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

Czytelny cyfrowy wyświetlacz umożliwia dokładną regulację urządzenia, zapewnia stabilne parametry i wysoką jakość spawania

Spawarka posiada funkcje ułatwiające proces spawania metodą MMA elektrodą otuloną:
ARC FORCE - regulacja prądu zwarcia, HOT START - regulacja gorącego start, ANTI STICK - przeciwzwarciowa zabezpieczenie.

Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa jego niezawodność.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka Ideal V-ARC 225 Digital,
  • Uchwyt spawalniczy MMA 3 m,
  • Uchwyt Masowy - 2 m,
  • Instrukcja obsługi.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. Zalecane jest wyłączenie tej funkcji w przypadku cienkich elementów.

ARC FORCE – funkcja wykorzystywana do udoskonalenia stabilności w łuku. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE, łuk staje się bardziej skupiony, dłuższy, przetop i stabilność łuku się zwiększa.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od spawanego materiału. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie. Poprawia efektywność zajarzenia łuku. Zwarciu elektrody towarzyszy jej przegrzanie, co może skutkować jej uszkodzeniem.

LIFT TIG – zajarzenie łuku w metodzie TIG bez użycia jonizatora. Zajarzenie odbywa się po przez dotknięcie materiału elektrodą wolframową, następnie odciągnięcie jej w odległości dla stabilnego łuku spawalniczego.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY – wbudowane urządzenie mające na celu odcięcie zasilania gdy z jakiegoś powodu nastąpi przepięcie. Chroni to przed uszkodzeniem sieci zasilającej jak i samego urządzenia.


DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

ZASILANIE [V] 230
CZĘSTOTLIWOŚĆ [Hz] 50
ZABEZPIECZENIE [A] 25
MOC [kW] 8,4
IGBT TAK
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY TAK
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA TIG [A] 30 - 225
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 30 - 225
CYKL PRACY TIG [%] 60% - 200A, 100% - 140A
CYKL PRACY MMA [%] 60% - 200A, 100% - 140A
LIFT TIG TAK
ŚREDNICA ELEKTRODY [Ø/mm] 1,6 - 4,0
HOT START [A] TAK
ARC FORCE [A] TAK
ANTI-STICK TAK
Wymiary urządzenia [mm] 445 x 260 x 350
WAGA URZĄDZENIA [kg] 8
STOPIEŃ OCHRONY IP21
CHŁODZENIE URZĄDZENIA wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium