Porady ekspertów

Spawanie pulsem w metodzie MIG MAG oraz TIG Spawanie pulsem w metodzie MIG MAG oraz TIG

Spawanie pulsem (inaczej prądem pulsującym) wykorzystuje naprzemiennie niskie i wysokie natężenie prądu. Dzięki temu możliwe jest m.in. zmniejszenie rozprysków. Zaletą takiego rozwiązania jest również łatwość w uzyskaniu spoiny o odpowiednim kształcie.

Spawarka transformatorowa czy spawarka inwertorowa? - wady, zalety i różnice Spawarka transformatorowa czy spawarka inwertorowa? - wady, zalety i różnice

Wybór odpowiedniej spawarki wcale nie jest łatwy, o czym przekonał się niemal każdy, kto postanowił zainwestować w takie urządzenie. Osobie z doświadczeniem zdecydowanie prościej wybrać dostosowany do swoich potrzeb sprzęt, aniżeli początkujących spawaczom. Jednak nawet i profesjonaliści nierzadko się wahają. Częste pytanie, jakie można spotkać na forach spawalniczych i jakie jest kierowane do naszych doradców, brzmi: co jest lepsze - spawarka inwertorowa czy transformatorowa?

Weldman 5500 i 7500 - porównanie popularnych spotterów blacharskich Weldman 5500 i 7500 - porównanie popularnych spotterów blacharskich

Spotter to urządzenie znajdujące zastosowanie przede wszystkim w warsztatach blacharsko-lakierniczych. Służy ono do naprawy części karoserii samochodowej tj.: maski, drzwi, błotników itp., ponadto pozwala m.in. na rozgrzewanie i łatanie blachy. Poniższy artykuł to porównanie dwóch popularnych spotterów marki Weldman - modeli 5500 oraz 7500. Sprawdź, jakie są ich charakterystyczne cechy i czym się różnią.

Cykl pracy spawarki - czym jest i co oznacza? Cykl pracy spawarki - czym jest i co oznacza?

Kupując spawarkę, należy sprawdzić jej kilka istotnych parametrów. Wśród nich możemy wymienić zasilanie, zakres prądu spawania, a także cykl pracy, który czasami jest błędnie rozumiany. Jak się okazuje, to właśnie on odgrywa ważną rolę przy podejmowaniu decyzji, który sprzęt jest najlepszy. Z tego względu postanowiliśmy wyjaśnić, co to jest cykl pracy spawarki.

Lutospawanie blach ocynkowanych spawarką MIG MAG Lutospawanie blach ocynkowanych spawarką MIG MAG

Lutospawanie zostało wprowadzone w 1990 roku i od tamtej pory jest wykorzystywane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym (przy naprawie karoserii), wentylacyjnym oraz przy produkcji ogrodzeń i balustrad. Metoda ta umożliwia łączenie cienkich blach ocynkowanych, bez ryzyka uszkodzenia wierzchniej warstwy cynku czy odkształcenia termicznego spawanego materiału. Jak wygląda lutospawanie i jak znaleźć odpowiednie urządzenie do tego rodzaju pracy?

ZABEZPIECZENIE VRD REDUKCJA NAPIĘCIA W SPAWARCE Zabezpieczenie VRD Redukcja napięcia w spawarce

Bezpieczeństwo spawacza w dużej mierze zależy od funkcjonalności użytkowanego sprzętu. Producenci spawarek przywiązują wagę do tego, aby oferowane przez nich urządzenia zapewniały komfortową pracę i zmniejszały ryzyko wypadku do minimum. Jedną z opcji pozwalających na bezpieczne spawanie jest VRD (Voltage Reduction Device), jednak niewiele osób dokładnie wie, jak działa. Co to jest VRD?

PWM MODULACJA SZEROKOŚCI IMPULSU SŁOWNIK SPAWACZA | BLOG ALLWELD PWM Modulacja szerokości Impulsu Słownik Spawacza

Technologia PWM znajduje zastosowanie m.in. w przetwornicach impulsowych. Dzięki niej możliwe jest sterowanie silnikiem prądu stałego lub jasności świecenia diod LED. Wspomniana technologia występuje także w spawarkach. PWM wspomaga działanie falownika, czyli jednego z elementów zasilacza impulsowego dzięki temu możliwe jest wytworzenie bardzo dużej energii elektrycznej!

ARC FORCE - SŁOWNIK SPAWACZA | BLOG ALLWELD ARC FORCE - Słownik Spawacza | BLOG ALLWELD

ARC FORCE – przydatna funkcja spawarki. Dostępne na rynku spawarki są wyposażone w wiele praktycznych funkcji. Jedną z nich jest ARC FORCE, czyli regulacja prądu zwarcia. Wiele osób nie wie jednak, do czego służy wspomniana opcja i jak ustawić jej wartość. Co to jest ARC FORCE?

Blog kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium