Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka Migomat Magnum MIG MAG 215 Puls Synergia z Pamięcią

Kod produktu: 2941
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 3 290,00 zł 3290.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA

Model 215 PULS SYNERGIA posiada niespotykaną w tej klasie urządzeń funkcję spawania synergicznego z pulsem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najwyższej jakości spoiny przy spawaniu cienkich elementów wykonanych ze stali nierdzewnej, aluminium itp. Ponadto urządzenie posiada pamięć do której można wprowadzać własne programy – urządzenie jest w stanie zapamiętać 10 różnych ustawień. 

Migomat został wyposażony w solidny podajnik, odlewany ciśnieniowo z aluminium. Przeznaczony do pracy pod dużym obciążeniem i wyposażony w 4 rolki prowadzące. Magnum 215 przeznaczony jest do profesjonalnych prac spawalniczych, doskonale sprawdzi się m.in. w warsztatach motoryzacyjnych.

Model 215 firmy Magnum pozwala na spawanie w zakresie 20-200A w trybie MIG MAG. Cykl pracy urządzenia wynosi 60%, co gwarantuje pracę nad materiałami grubości 10 mm bez ryzyka przegrzania.

Spawarka MIG MAG MAgnum 215 Puls Synergia

© Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi, na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • Półautomat spawalniczy MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA
 • Uchwyt spawalniczy MB 24 do wyboru 3m, 4m lub 5m
 • Przewód elektrodowy - 3m
 • Przewód masowy - 3m
 • Przewód gazowy
 • Wkład teflonowy czerwony do spawania aluminium 3m
 • Króciec prowadzący
 • 8 rolek prowadzących (4x stal i 4x aluminium)
 • Wymienny teflon do króćca
 • 2 koła napędzające rolkę czynną
 • 2 zapasowe koła zębate
 • Instrukcja obsługi w języku polskim

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE 215 PULS SYNERGIA

Magnum umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp.. Model 215 Puls Synergia umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny. Magnum wykorzystany może być również do obróbki blach cienkich zwłaszcza w branży samochodowej.

 

 Półautomat spawalniczy Magnum 215 Puls Synergia

 

FUNKCJE PANELU:

 • Euro-gniazdo do podłączenia uchwytu MIG-MAG.
 • Gniazdo wyjściowe o polaryzacji ujemnej.
 • Gniazdo do podłączenia zdalnego sterowania.
 • Gniazdo wyjściowe o polaryzacji dodatniej.
 • Wyświetlacz i zestaw lampek kontrolnych.
 • Pokrętło do nastawy parametrów.
 • Przyciski do przywoływania (PROGRAM).
 • Przyciski do wprowadzania (PAMIĘĆ).
 • Przycisk (Parametr), kolejno będą się podświetlać symbole parametrów z grupy od 1 do 9, które można regulować dla wybranej metody spawania.
 • Przycisk wyboru średnicy drutu - wybór dostępny tylko przy spawaniu metodą MIG-MAG w trybie SYNERGIA.
 • Przycisk wyboru stopu metali - wybór dostępny tylko przy spawaniu metodą MIG-MAG w trybie SYNERGIA z PULSEM lub bez.
 • Przycisk wyboru, spawanie MIG-MAG2T/4T – czterotakt lub spawanie punktowe.
 • Przycisk wyboru metody spawania MMATig LiftMIG-MAG (z synergią lub bez), MIG-MAG z pulsem, tryb synergiczny.
 • Wybór sterowania urządzeniem - z panelu, lub zdalne po podłączeniu zdalnego sterowania (opcja).

 

GŁÓWNE ZALETY SPAWARKI MAGNUM MIG 215

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

Pełna SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału. Przydatne dla mniej doświadczonych spawaczy. Przyspiesza nastawy przy częstych zmianach rodzaju i grubości spawanych elementów.

FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.

Spawanie punktowe - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

LUTOSPAWANIE - umożliwia łączenie cienkich i ocynkowanych blach. W procesie, połączenie uzyskuje się poprzez stopienie odpowiedniego spoiwa np. SG CuSi3 a same łączone metale nie ulegają wtedy nadtopieniu. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 10 kanałów pamięci do zapisania własnych programów.

TIG LIFT - możliwość spawania w metodzie TIG przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 

FILM POKAZOWY SPAWARKI MAGNUM MIG 215

 

 

DOOR TO DOOR-MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum, z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent, uzyskawszy niezbędne informacje, wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Tak
FAN STOP Nie
PODAJNIK DRUTU 4 ROLKI
PAMIĘĆ USTAWIEŃ tak 1-10
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 0,8-1,0
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,6-1,0
ŚREDNICA DRUTU DO LUTOSPAWANIA [mm] 0,8
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 20-200
CYKL PRACY MIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 5-200
CYKL PRACY TIG 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10-200
CYKL PRACY MMA 60
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] 5-40
MOC [kW] 6
FUNKCJA HOT START - MMA tak
FUNKCJA ARC FORCE - MMA tak
FUNKCJA ANTI STICK - MMA tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 67
POST-GAS [s] 0-10
OPADANIE PRĄDU [s] 0-3
SPAWANIE PUNKTOWE [s] 1-10
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25
WAGA URZĄDZENIA [kg] 27
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl