Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

SPAWARKA TIG THF 235 MAGNUM P G AC/DC PULS

Kod produktu: MAGNUM THF 235 PG
Dostępność: brak towaru
Spawarka Magnum TIG THF AC DC 235 P G Puls Allweld.jpg
  • nowość
Cena brutto: 3 099,00 zł 3099.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI MAGNUM THF 235 AC DC PULS

Spawarka Magnum THF 235 G AC/DC PULS to profesjonalna spawarka inwertorowa przeznaczona do ręcznego, elektrycznego spawania metodą TIG. Urządzeniami można również spawać metodą MMA z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych.wyposażona jest w „miękki przejrzysty panel umożliwiający ustawienie wszystkich niezbędnych funkcji spawalniczych. Znamionowy prąd spawania 200 A w cyklu 60%.

Urządzenie umożliwia zapisanie i przywołanie z pamięci urządzenia dwudziestu różnych ustawień. Do dyspozycji jest 20 kanałów pamięci. Źródło oparte na tranzystorach IGBT oferuje mocniejszy, bardziej skoncentrowany i bardziej stabilny łuku przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii.

 Spawarka Magnum TIG 235 P G AC DC PULS

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

Kompletny zestaw zawiera:

  • Urządzenie THF 235A AC/DC
  • Uchwyt spawalniczy TIG SR-26 - 4m
  • Przewód masowy 2m
  • Przewód elektrodowy 2m
  • Zestaw części eksploatacyjnych uchwytu
  • Instrukcję obsługi pl

 

ZALETY URZĄDZENIA MAGNUM 235 P G

TIG PULS - ograniczone oddawanie ciepła spawanemu materiałowi dzięki funkcji puls (prąd pulsujący) - zarówno przy spawaniu prądem DC jak i AC - lepszej jakości spoiny

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

ARC FORCE umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania łukiem krótkim. Przy ustawieniu największej wartość dla funkcji ARC FORCE możliwe jest "wciśnięcie elektrody w jeziorko roztopionego metalu i przepalenie materiału na wskroś.w

ANTI STICK polega na odcięciu/zminimalizowaniu napięcia i prądu spawania w wypadku zwarcia elektrody z spawanym materiałem. ANTI STICK umożliwia spawaczowi łatwiejsze oderwanie elektrody.

HOT START  jest to chwilowe zwiększenie prądu spawania celem ułatwienia zajarzenia łuku elektrycznego oraz wstępnego podgrzania materiału spawanego

VRD - jako jedyna w tej klasie posiada funkcje VRD napięcie wyjściowe na przewodach roboczych (masa i elektroda) w czasie gdy łuk elektryczny nie jest zainicjowany (gdy nie spawamy) spada do poziomu bezpiecznego dla użytkownika – możliwość porażenia prądem elektrycznym jest znikoma.

 

Zastosowanie :

- spawanie ręczne metodą TIG aluminium i jego stopów,
- spawanie ręczne metodą TIG miedzi i jej stopów,
- spawanie ręczne metodą TIG stali stopowych również nierdzewnych,
- spawanie ręczne metodą TIG stali konstrukcyjnych zwykłych oraz o podwyższonej wytrzymałości.
- spawanie ręczne elektrodami otulonymi, stali konstrukcyjnych zwykłych oraz o podwyższonej wytrzymałości.
- spawanie ręczne elektrodami otulonymi żeliwa na zimno i na gorąco,
- spawanie ręczne elektrodami otulonymi stali stopowych również nierdzewnych,
- do zastosowania półprofesjonalnego i profesjonalnego.

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki MAGNUM z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Nie
PAMIEC PROGRAMÓW 20 kanałów
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10-200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10-200
ZAKRES REGULACJI HOT START [A] 10-200
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [A] 10-200
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
POST-GAZ [s] 0-30
PRE-GAZ [s] 0-10
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0-10
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 10-200
POBÓR MOCY [kW] 10
BALAS AC [%] 10-50
BALANS PULS [%] 10-90
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,1-800
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 30-200
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0,7
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 25
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 72
STOPIEŃ OCHRONY IP 21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 17,5

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl