Spawarka Magnum MIG 235 Dual Puls Synergia LCD Punktowe
towar niedostępny
Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej
Opis
PROFESJONALNY PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY MAGNUM MIG 235 DUAL PULS SYNERGIA LCD
Spawarka inwertorowa Magnum 235 Dual Pulse Synergia LCD to zaawansowany, wysokiej klasy migomat oferujący pełne sterowanie synergiczne oraz co niespotykane w tej klasie cenowej podwójny puls. W urządzeniu mamy możliwość wykorzystania programów synergicznych, dzięki którym możliwy będzie automatyczny dobór parametrów do spawania stali czarnej, nierdzewnej lub Aluminium. Zaletą Modelu 235 jest bardzo wysoki cykl pracy 60% dla prądu 200A. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w nowoczesny - bardzo czytelny wyświetlacz LCD.
Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.
KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:
- Spawarka Magnum MIG 235 DUAL PULS Synergia LCD
- Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB 25 - 3m
- Uchwyt elektrodowy - 1 szt.
- Uchwyt masowy - 1 szt.
- Opaski zaciskowe - 2 szt.
- Wkład teflonowy do drutu aluminiowego - 1 szt.
- Wkład spiralny stalowy do uchwytu - 1szt.
- Komplet rolek do podajnika
- Komplet końcówek prądowych
- Wężyk do gazu - 1 szt.
UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<
PROGRAMY SYNERGICZNE URZĄDZENIA MAGNUM MIG 235 DUAL PULS SYNERGIA
MIG bez pulsacji - Sterowanie: 2T, 4T, SPOT, CSPOT
- Fe CO2, średnica: 0,8 / 1,0 - Stale węglowe w osłonie CO2
- Fe Ar 82, średnica: 0,8 / 1,0 - Stale węglowe w osłonie mieszanki gazowej Ar + CO2
PMIG pojedyncza pulsacja - Sterowanie: 2T, 4T, S2T, S4T, SPOT, CSPOT
- Fe Ar82, średnica: 0,8 / 1,0 - Stale węglowe w osłonie mieszanki gazowej Ar + CO2
- CrNiAr98, średnica: 0,8 / 1,0 - Stale nierdzewne i kwasoodporne w osłonie argonu lub argonu z domieszką 2% CO2
- Al Ar, średnica: 1,0 / 1,2 - Czyste aluminium w osłonie argonu
- AlMg Ar, średnica: 1,0 / 1,2 - Stopy aluminium z magnezem w osłonie argonu
- AlSi Ar, średnica: 1,0 / 1,2 - Stopy aluminium z krzemem w osłonie argonu
DPMIG podwójna pulsacja - Sterowanie: 2T, 4T, S2T, S4T
- Fe Ar82, średnica: 0,8 / 1,0 - Stale węglowe w osłonie mieszanki gazowej Ar + CO2
- CrNiAr98, średnica: 0,8 / 1,0 - Stale nierdzewne i kwasoodporne w osłonie argonu lub argonu z domieszką 2% CO2
- Al Ar, średnica: 1,0 / 1,2 - Czyste aluminium w osłonie argonu
- AlMg Ar, średnica: 1,0 / 1,2 - Stopy aluminium z magnezem w osłonie argonu
- AlSi Ar, średnica: 1,0 / 1,2 - Stopy aluminium z krzemem w osłonie argonu.
MMA - Dostępne funkcje: HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK, VRD
NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:
IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.
2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.
S4T TRYB CZTEROTAKT SPECJALNY – po wciśnięciu i zwolnieniu przycisku na uchwycie spawalniczym nastąpi wypływ gazu w ustawionym czasie (Preg) i zajarzenie łuku spawalniczego. Napięcie łuku na starcie będzie zwiększone o wartość ustawioną przez użytkownika (HotI) i spadnie do wartości zasadniczego prądu spawania w ustawionym czasie (Slop). Łuk będzie utrzymywany do momentu ponownego wciśnięcia i zwolnienia przycisku. Po jego zwolnieniu nastąpi spadek natężenia prądu (Slop) do wartości prądu końcowego(EndI) –wypełnienie krateru. Następnie wygaśnie łuk i w ustawionym czasie (Post)wypłynie gaz osłonowy.
PULS – zapewnia lepszy transfer spoiwa w spawany materiał przez co zasadniczo poprawia kontrolę nad procesem spawania oraz jakość samej spoiny. Wykorzystanie prądu pulsacyjnego pozwala na uzyskanie spoiny wyróżniającej się drobnokrystaliczną strukturą i wytrzymałością na powstawanie pęknięć gorących. Umożliwia pracę we wszystkich pozycjach i jest szczególnie przydatna dla pozycji wymuszonych. Zapewnia mniejszy wpływ ciepła sprawdza się w przypadku cieńszych materiałów, czy też tych o podwyższonej przewodności cieplnej jak np. stopy aluminium. Redukuje ilość odprysków.
PULS PODWÓJNY - zapewnia lepszy transfer spoiwa w spawany materiał przez co zasadniczo poprawia kontrolę nad procesem spawania oraz jakość samej spoiny. Umożliwia pracę we wszystkich pozycjach i jest szczególnie przydatna dla pozycji wymuszonych. Zapewnia mniejszy wpływ ciepła sprawdza się w przypadku cieńszych materiałów, czy też tych o podwyższonej przewodności cieplnej jak np. stopy aluminium. Redukuje ilość odprysków. Najbardziej zaawansowana metoda spawania w której impulsy prądowe występują w dwóch zakresach, dzięki czemu uzyskujemy optymalna estetykę lica spoiny tzw. efekt łuski.
VRD - Funkcja ta obniża napięcie w stanie bez obciążenia. W przeciągu milisekund po zakończeniu spawania, napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym. W skrajnych przypadkach utrudnia zajarzenie łuku.
SYNERGIA PEŁNA - funkcja ułatwiająca dobór optymalnych parametrów w procesie spawania. Za pomocą zaprogramowanych danych, źródło automatycznie dobiera prędkość posuwu drutu do prądu spawania. Przyspiesza rozpoczęcie pracy, niweluje ryzyko niewłaściwych ustawień, które negatywnie wpływają na jakość i wygląd spoiny. W modelach z pełną synergią, dobór ustawień bazuje na kluczowych parametrach, takich jak rodzaj spawanego materiału, średnica stosowanego drutu, rodzaj gazu osłonowego oraz grubość spawanego elementu.
INDUKCYJNOŚĆ – umożliwia optymalizację procesu spawania w zależności od grubości spawanego elementu oraz warunków spawania. Zmniejszenie indukcyjności sprawia, że łuk staje się stabilniejszy i skoncentrowany a przez to większe wtopienie w materiał. Zwiększenie indukcyjności przydatne przy spawaniu cienkich elementów przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka. Łuk staje się miękki, zmniejsza się ilość odprysków. Funkcja przydatna dla cienkich elementów oraz w procesie lutospawania aby uniknąć uszkodzenia ochronnej warstwy cynku.
LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. Lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.
SLOW FEED / DOJAZD DRUTU - regulacja prędkości dojazdowej drutu, umożliwia stabilne zajarzenie łuku szczególnie w przypadkach dużej prędkości jego podawania. Ogranicza do minimum ryzyko pojawienia się wad spawalniczych i odprysków na początku spoiny.
SPAWANIE PUNKTOWE SPOT + CSPOT - urządzenie automatycznie kontrolować będzie czas trwania zgrzewu oraz przerwy między zgrzewami aż do momentu zwolnienia przycisku. W ten sposób można dokonywać serii zgrzewów bez konieczności ciągłego wciskania i zwalniania przycisku na uchwycie spawalniczym. Spawanie punktowe ułatwia nie tylko na wstępne łączenie elementów ale również odpowiednio stosowane redukuje ryzyko odkształceń materiałów.
OPADANIE PRĄDU / WYGASZENIE ŁUKU – umożliwia wolniejsze chłodzenie jeziorka i lepsze wypełnienie spoiwem. Stopniowo zmniejsza wartość prądu spawania od wartości bazowej do zadanej wartości końcowej. W znacznej mierze redukuje ryzyko powstania krateru czyli wady spawalniczej, zwiększającej ryzyko pękania spoiny.
POST GAZ – wypływ gazu po spawaniu. Zabezpiecza jeziorko przed szkodliwym działaniem powietrza atmosferycznego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny. Regulacja wyrażona w sekundach.
PRE GAS – wypływ gazu przed zajarzeniem łuku. Zabezpiecza jeziorko przed szkodliwym działaniem powietrza atmosferycznego. Wstępnie oczyszcza spawany materiał. Regulacja wyrażona w sekundach.
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.
EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.
DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA
Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.
Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.
Dane techniczne
Zasilanie | 230 V 50 Hz |
Puls/Dual puls | Tak |
Synergia | Tak |
Spool gun | Nie |
Lutospawanie | Tak |
Szpula kg | 5/15 |
Podajnik drutu | 2 ROLKI |
2T/4T | Tak |
ŚREDNICA DRUTU [mm] | 0.8/1.0/1.2 |
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] | 30 ÷ 200 - Zakres regulacji jest różny dla poszczególnych metod (puls MIG), stopów i średnic drutu |
CYKL PRACY MIG | MIG: 60% - 200A - 24V | 100% - 155A - 21,8 , Puls MIG: 60% - 170A - 22,5 | 100% - 130A - 20,5 |
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] | 20A/20.8V - 180A/27.2V |
CYKL PRACY MMA | 60% - 180A - 27,2 | 100% - 140A - 25.6 |
FUNKCJA HOT START - MMA | Tak |
FUNKCJA ARC FORCE - MMA | Tak |
FUNKCJA ANTI STICK - MMA | Tak |
FUNKCJA VRD | Tak |
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] | 60 |
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] | 15,5 ÷ 24 |
MAX. POBÓR MOCY [kVA] | 5,7 |
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] | 0,5 ÷ 5 |
BALANS PULSU [%] | 20 ÷ 80 |
PRE-GAS [s] | 0 ÷ 10 |
POST-GAS [s] | 0,1 ÷ 50 |
OPADANIE PRĄDU [s] | 0 ÷ 99,9 |
SPAWANIE PUNKTOWE [s] | SPOT (0,1 ÷ 15), CSPOT (punkt: 0,1 ÷ 15 [s], przerwa 0,1 ÷ 15 [s]) |
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] | 20 [A] klasa C |
WAGA URZĄDZENIA [kg] | 14,5 |
WYMIARY [mm] | 535 x 230 x 370 |
STOPIEŃ OCHRONY | IP21S klasa H |
CHŁODZENIE | Wentylator |
SPOT/S2T/S4T | Nie |
Inching (automatyczne podawanie drutu) | Nie |
DG
Polecam w 100%
Wawa Czesław
Wszystko okej, to kolejny magnum u mnie, jestem zadowolony