Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Drodzy Państwo

Dla zamówień dokonanych i opłaconych na stronie allweld.pl ponownie udostępniamy możliwość odbioru osobistego.
Po skompletowaniu zamówienia, poinformujemy Państwa telefonicznie o terminie odbioru.

Spawarka Magnum TIG AC DC THF 235 PS Z Pulsem

Kod produktu: 2654
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 2 899,00 zł 2899.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI MAGNUM TIG 235 PS AC DC

Spawarka Magnum TIG AC DC 235 PS z Pulsem jest  to profesjonalny inwertor dedykowany do metody TIG umożliwiający spawanie MMA elektrodą otuloną. Spawarka 235 PS posiada funkcje I-SPOT spawania punktowego oraz BI-LEVEL, pozwalająca na spawanie dwoma wartościami prądu spawania bez przymusu przerywania procesu. Znamionowy prąd spawania 200 A w cyklu 60%.

Urządzenie wyposażone jest w „miękki” przejrzysty panel umożliwiający ustawienie wszystkich niezbędnych funkcji spawalniczych. Urządzenie jest kompaktowe wymiarach jego waga to jedyne 20 kg przy tym mocne i wydajne. Technologia IGBT zwiększa wydajność i niezawodność konstrukcji.

 Spawarka Magnum THF 235 AC DC Allweld

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka MAGNUM THF 235 P S
 • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 - 4m
 • Uchwyt masowy - 3m
 • Przewód elektrodowy - 3m
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWE AKCESORIA:

 • Elementy eksploatacyjne uchwytu TIG (korek, tulejka, dysze ceramiczne)
 • Wężyk do podłączenia gazu

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Magnum THF 235 PS umożliwia spawanie metoda TIG AC DC i MMA. TIG wykorzystywana jest w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w warsztatach naprawczych, firmach produkcyjno usługowych w branży chemicznej, samochodowej, a także w lotnictwie. Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny.

Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy nietopliwej elektrody wolframowej. Proces odbywa się w osłonie gazu obojętnego, zwykle argonu lub helu (ewentualnie ich mieszanek). Gdy elektroda zbliży się do spawanego materiału, wytwarzany łuk elektryczny topi go, wraz z doprowadzanym obok uchwytu metalowym prętem (spoiwem TIG). W ten sposób tworzy się płynne jeziorko, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałą spoinę. Z uwagi na doprowadzany podczas spawania gaz, roztopiony metal jest dobrze chroniony przed działaniem atmosfery. Spawarkę Magnum 235 THF można stosować do spawania stali wysokostopowych i nierdzewnych, a także: miedzi, niklu, aluminium, tytanu oraz ich stopów. Wykorzystuje się ją do spawania cienkich blach, rur, a także rurociągów.

ZDALNE STEROWANIE

Dużą zaletą spawarki jest funkcja regulacji prądu spawania za pomocą zdalnego sterowania. Sprawdza się ono przy pracach, gdzie potrzebna jest częsta zmiana natężenia prądu oraz poprawia wydajność i jakość spawania. Spawarka przystosowana jest do podłączenia pedałów zdalnego sterowania.

 

CYFROWY PANEL STEROWANIA

Panel spawarki magnum THF 235 Allweld

 

DRABINKA (WYKRES) PRZEBIEGU PRĄDU SPAWANIA ORAZ INNYCH PARAMETRÓW

Duże przyciski po lewej i prawej stronie służą do „przemieszczania się po drabince”. Podświetlenie danego symbolu umożliwia jego regulację, która odbywa się poprzez obrót pokrętła umieszczonego na panelu.

NASTAWIALNE PARAMETRY

 • Wypływ gazu przed spawaniem – regulacja w zakresie 0,1÷3 [s].
 • Ip – Początkowy prąd spawania – regulacja w zakresie 10÷200 [A]. Regulacja możliwa z włączonym 4T.
 • tn – Czas narastania prądu spawania – regulacja w zakresie 0÷10 [s].
 • I1 – Prąd spawania – regulacja w zakresie: TIG - 10÷200 [A], MMA AC - 20÷170 [A], MMA DC - 10÷170 [A].
 • I2 – Drugi zakres prądu spawania przy włączonej funkcji BI-LEVEL. Regulacja w zakresie 10÷200 [A].
 • Imax – Górna wartość prądu spawania przy korzystaniu z funkcji PULS. Regulacja w zakresie 10÷200 [A].
 • Imin – Dolna wartość prądu spawania przy korzystaniu z funkcji PULS. Regulacja w zakresie 10÷200 [A].
 • BALANS – Stosunek prądu Imax do Imin. Parametr dostępny przy korzystaniu z funkcji PULS. Regulacja w zakresie 5÷100 [%].
 • CZĘSTOTLIWOŚĆ – parametr dostępny przy spawaniu TIG Puls. Regulacja w zakresie 0,5÷200 [Hz].
 • to – Czas opadania prądu spawania. Regulacja w zakresie 0÷10 [s].
 • Ik – Końcowy prąd spawania – prąd wypełnienia krateru. Regulacja w zakresie 10÷200 [A], możliwa tylko w trybie 4T.
 • Wypływ gazu po spawaniu – regulacja w zakresie 0,3÷10 [s].
 • AC-CZĘSTOTLIWOŚĆ – parametr dostępny przy spawaniu AC TIG. Regulacja zależna od wartości prądu spawania (I1 lub Imax): 50÷250 [Hz] dla <50 [A],
 • AC-BALANS – parametr dostępny przy spawaniu AC TIG – regulacja w zakresie 15÷50 [%] (regulacja procentowego stosunku czasu trwania dodatniej do ujemnej połówki napięcia).

 

GŁÓWNE ZALETY SPAWARKI MAGNUM 235 THF TIG AC DC

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

TIG AC - spawanie prądem przemiennym o fali prostokątnej stosuje się dołączenia elementów z aluminium i jego stopów. Pół-fala dodatnia pozwala na przebicie wierzchniej warstwy tlenków, natomiast pół-fala ujemna, której towarzyszy spadek temperatury elektrody i przepływ ciepła do spawanego elementu, sprzyja głębszej penetracji materiału. Regulując balans fali, można precyzyjnie dostosować proporcje między działaniem czyszczącym i penetrującym łuku elektrycznego.

Funkcja I-SPOT stanowi „odmianę” spawania punktowego metodą TIG. Dzięki niej można w sposób ciągły, z określoną częstotliwością dokonywać połączeń punktowych. Funkcja I-SPOT działa tylko z włączonym: DC + TIG HF + 2T. W innej konfiguracji jest nie aktywna. W funkcji tej parametry które mogą być regulowane to: czas wypływu gazu przed spawaniem, prąd spawania I1, częstotliwość procesu I2 oraz czas wypływu gazu po zakończeniu spawania. Cały proces polega na tym że po wciśnięciu przycisku na rękojeści uchwytu tig, łuk elektryczny zajarza się, gaśnie i ponowie zajarza dokładnie z zadaną częstotliwością.

Cykl zajarzania i gaśnięcia łuku elektrycznego trwa tak długo, jak długo jest wciśnięty przycisk na uchwycie tig i zależy tylko od operatora (spawacza). W dowolnym momencie spawacz może zwolnić przycisk i zakończyć proces.

Funkcja PUNKT stanowi klasyczną wersje spawania punktowego metodą TIG. Czas trwania spawania punktowego można ustawić w zakresie 0,1÷30 sekund. Można spawać prądem stałym DC lub zmiennym AC, z HF lub bez HF, z funkcją PULS lub bez funkcji PULS.

Funkcja BI-LEVEL umożliwia przechodzenie pomiędzy dwoma różnymi wartościami prądu spawania bez konieczności przerywania procesu spawania. Jest to duże ułatwienie w przypadku wykonywania spoin ciągłych na materiale o zmiennej grubości, albo w ogóle w przypadkach, gdy spawacz potrzebuje „przeskoczyć” na większy lub mniejszy prąd spawania, bez wygaszania łuku i przerywania spawania.

Wykorzystując funkcję BI-LEVEL można spawać metodą TIG DC i TIG AC, zarówno z zajarzeniem HF jak i bez HF. Nie można wykorzystać funkcji PULS.

2T/4T -przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 Spawarka Magnum THF 235 PS TIG AC DC

DOOR TO DOOR MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10-200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 20-170
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
POST-GAZ [s] 0,3-10
PRE-GAZ [s] 0,1-3
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0-10
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 10-200
POBÓR MOCY [kW] 10
CZAS SPAWU PUNKTOWEGO [s] 0,1-30
BALAS AC [%] 15-50
BALANS PULS [%] 5-100
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5-200
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 50-250 | zależna od prądu spawania
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0,68
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 25
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 66
STOPIEŃ OCHRONY IP 21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 20

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium