Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Drodzy Państwo


Od dnia 18-05-2020r. zamówienia realizowane są wyłącznie drogą elektroniczną.

Prosimy o dokonywanie zakupu wyłącznie za pośrednictwem strony Allweld.pl

Spawarka Migomat Magnum THF 236 TIG AC DC z Pulsem

Kod produktu: 2660
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 2 990,00 zł 2990.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

PROFESJONALNA SPAWARKA TIG AC/DC PULS 200A DO ALUMINIUM, STALI i INOX-u

Spawarka inwerterowa MAGNUM THF 236 to jedna z najbardziej niezawodnych spawarek TIG AC/DC na rynku. Spawarka ma dużą moc bo aż 200A, co gwarantuje uzyskanie przetopu ok. 5mm i daje nam możliwość spawania elementów do 10mm grubości. Idealnie sprawdzi się w warsztatach naprawczych i produkcyjnych, przy naprawach felg aluminiowych.

Magnum 236P jest to urządzenie spawalnicze korzystające z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, konstrukcja oparta jest o wydajne tranzystory IGBT. Posiada duże możliwości regulacji parametrów spawania poprzez intuicyjny panel. Nastawom podlegają takie wartości jak narastanie i opadanie prądu, puls czy też przedwypływ i powypływ gazu.

Spawarka Magnum TIG Puls Allweld

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • urządzenie THF 236 A AC/DC,
  • uchwyt spawalniczy TIG SR-26 - 4m
  • przewód masowy 3m,
  • zestaw części eksploatacyjnych uchwytu,
  • instrukcję obsługi PL

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Spawarka THF Magnum 236 umożliwia spawanie metodą TIG AC DC i MMA. Metoda TIG wykorzystywana jest w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w warsztatach naprawczych, firmach produkcyjno-usługowych w branży chemicznej, samochodowej, a także w lotnictwie. Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny.

Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy nietopliwej elektrody wolframowej. Proces odbywa się w osłonie gazu obojętnego, zwykle argonu lub helu (ewentualnie ich mieszanek). Gdy elektroda zbliży się do spawanego materiału, wytwarzany łuk elektryczny topi go, wraz z doprowadzanym obok uchwytu metalowym prętem (spoiwem TIG). W ten sposób tworzy się płynne jeziorko, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałą spoinę. Z uwagi na doprowadzany podczas spawania gaz, roztopiony metal jest dobrze chroniony przed działaniem atmosfery.

Spawarką THF 236 można stosować do spawania stali wysokostopowych i nierdzewnych, a także: miedzi, niklu, aluminium, tytanu oraz ich stopów. Wykorzystuje się ją do spawania cienkich blach, rur, a także rurociągów.

ZAAWANSOWANE USTAWIENIA

Model THF 236 oferuje niespotykane możliwości ustawień. Posiada 20 trybów pracy dostępnych z panelu poprzez wybór Trybu 2T/4T i regulację pokrętłem celem wyboru konkretnego kanału. Przykładowe ustawienia, jakie możemy dobrać to: tryb spawanie punktowe, Inner Timing, Outer Timming, 3T i podwójny 3T, ręczne spawanie pulsacyjne, 4T i podówjny 4T.

Wszystkie z dostępnych trybów opisane są instrukcji obsługi urządzenia (plik do pobrania PDF).

 Panel Sterowania Magnum THF 236 Spawarki TIG

ZALETY SPAWARKI - MAGNUM 236 Z PULSEM

TIG AC - spawanie prądem przemiennym o fali prostokątnej stosuje się dołączenia elementów z aluminium i jego stopów. Pół-fala dodatnia pozwala na przebicie wierzchniej warstwy tlenków, natomiast pół-fala ujemna, której towarzyszy spadek temperatury elektrody i przepływ ciepła do spawanego elementu, sprzyja głębszej penetracji materiału. Regulując balans fali, można precyzyjnie dostosować proporcje między działaniem czyszczącym i penetrującym łuku elektrycznego.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PULS - Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz spawanie bardzo cienkich elementów. Zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

Funkcja ARC FORCE umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania łukiem krótkim. Przy ustawieniu największej wartość dla funkcji ARC FORCE możliwe jest "wciśnięcie elektrody w jeziorko roztopionego metalu i przepalenie materiału na wskroś.

Funkcja HOT START - jest to chwilowe zwiększenie prądu spawania celem ułatwienia zajarzenia łuku elektrycznego oraz wstępnego podgrzania materiału spawanego.

Kanały pamięci - Spawarka umożliwia zapamiętanie pięciu różnych ustawień urządzeniadla każdej z metod.Np. TIG AC –pięć ustawień, TIG DC PULS –pięć ustawień itd. Po włączeniu urządzenie automatycznie przywołuje ostatnie ustawienia. Aby zapamiętać dane ustawienia należy wybrać żądany kanał pamięci (1 do 5), nastawić wszystkie potrzebne parametry i zacząć spawać. Wówczas ustawienia zostaną zapamiętane.

HF - urządzenie wyposażone jest w jonizator, który pozwala na bezstykowe zajrzenie łuku spawalniczego. przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

ZDALNE STEROWANIE - dużą zaletą spawarki jest funkcja regulacji prądu spawania za pomocą zdalnego sterowania. Sprawdza się ono przy pracach, gdzie potrzebna jest częsta zmiana natężenia prądu oraz poprawia wydajność i jakość spawania. Spawarka przystosowana jest do podłączenia pedałów zdalnego sterowania.

Pedał zdalnego sterowania nie wchodzi w skład wyposażenia, ale jest dostępny na pozostałych aukcjach.

Magnum THF 236 Profesjonalny TIG AC

 

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.


 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Nie
PAMIEC PROGRAMÓW tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10-200 DC 20-200 AC
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 20-160 DC 10-160 AC
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
POST-GAZ [s] 2-20
PRE-GAZ [s] 0-15
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-60
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0-60
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 20-200 AC 10-200 DC
PRĄD KOŃCOWY [A] 20-200 AC 10-200 DC
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 4,6
CZAS SPAWU PUNKTOWEGO [s] 0-8,9
BALAS AC [%] 10-60
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5-5 AC | 0,5-200 DC
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 20-70
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 20C
STOPIEŃ OCHRONY IP 23
WAGA URZĄDZENIA [KG] 27
WYMIARY [mm] 570×350×420

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl