Spawarka Inwertorowa PATON MINI (wcześniej 150 VDI MINI) MMA 230V 180A + Walizka

Producent: PATON
Kod produktu: 2658
Arc force: Tak
VRD: Tak
Hot start: Tak
Zasilanie: 230V 50Hz
Znamionowy prąd spawania: 150 A (40%), 94 A (100%)
Napięcie biegu jałowego [V]: 80 / VRD
Pobór mocy [kVA]: 4
Przejdź do pełnej specyfikacji
770,00 zł
lub raty 10 x 77,00 zł | RRSO 0%
770.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Produkty powiązane

Opis

PATON 150 M IGBT | NAJMNIEJSZA SPAWARKA MMA ODPORNA NA SPADKI NAPIĘCIA

Spawarka Paton 150 M VDI jest to sterowany bardzo nowoczesny inwertor odporny na spadki napięcia dedykowany do metody MMA. Niewielkie wymiary i mała waga przy bardzo dużej mocy i wydajności predysponują model 150 M VDI do zastosowań domowych, warsztatowych i rzemieślniczych. Urządzenie charakteryzuje się nominalnym prądem spawania 150 A w cyklu 40%. Spawarka przeznaczona jest do ręcznego spawania łukowego MMA prądem stałym, który jest wystarczający do pracy z dowolną elektrodą od: od Ф1,6 mm do Ф4 mm włącznie

Inwertor Paton 150 M VDI oferuje płynne sterowanie manualne. Jest to spawarka wykonana w technologii IGBT, niezawodna konstrukcja o podwyższonej odporności na zapylenie. Wszystkie elementy spawarki są impregnowane dwoma warstwami lakieru wysokiej jakości.

 

 Spawarka MMA pAton VDI Allweld Sklep

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

SKŁAD ZESTAWU

 • Urządzenie PATON VDI 150 M DC
 • Uchwyt elektrodowy 3m
 • Uchwyt masowy 2m
 • Walizka kompozytowa
 • Pasek do przenoszenia na ramieniu
 • Instrukcję obsługi PL

 

PATON GWARANCJA 3 LATA FAKTURA LUB PARAGON

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 3 lata. Model VDI MINI 150 jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W spawarce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność.

WALIZKA KOMPOZYTOWA W ZESTAWIE

Lekkie, mocne, odporne walizki marki PATON są bardzo wytrzymałe, wykonane z najnowszej generacji materiału. Walizki z tej serii świetnie spisują się w codziennym użytku. Trwały materiał odporny na czynniki zewnętrzne i pęknięcia. Walizka wyłożona jest specjalną pianką, która dodatkowo zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniem. Wymiary wysokość 33 cm, szerokość 43 cm i głębokość 18 cm.

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Paton 150 umożliwia spawanie metodą MMA. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. Rozwiązywanie zadań w gospodarstwach domowych (spawanie: rur metalowych wody, gazu, kanałów dymowych i ściekowych ze stali nierdzewnych, obiegów z rur metalowych, kształtowników z blachy. Przygotowanie części terenów i domów mieszkalnych szklarnie, wiaty, altany, zakłady pracy.

 Spawarka MMA Paton MINI 150 ARC FORCE

ZALETY SPAWARKI - PATON 150 M VDI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - umożliwia prace na długich przedłużaczach oraz zasilanie z agregatu. Niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki i stabilność pracy. Funkcja ta przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy. Przedział wahań napięcia od 170 do 260V - dla wartości minimalnej zaleca się użycie elektrody nie większej niż 3mm.

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 

Wybrane Dane techniczne urządzenia:

 • Napięcie zasilania: 50/60 Hz, 230V
 • Wymagane nominalne natężenie prądu z sieci: 18,5A
 • Nominalne natężenie prądu spawania: 150A
 • Maksymalne natężenie prądu spawania: 180A
 • Cykl pracy: 40 % przy 150 А, 100 % przy 94 А
 • Przedziały zmian napięcia zasilania: 170 – 260V
 • Przedziały regulacji prądu spawania: 20 – 150A
 

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

 

 

Dane techniczne

Arc force Tak
VRD Tak
Hot start Tak
Zasilanie 230V 50Hz
Znamionowy prąd spawania 150 A (40%), 94 A (100%)
Napięcie biegu jałowego [V] 80 / VRD
Pobór mocy [kVA] 4
Zabezpiecznie [A] 16
Stopień ochrony IP21
Waga urządzenia [kg] 3,3
Wymiary [mm] 200 х 100 х 200
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 20-150
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 150
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 180
CYKL PRACY [%] 150 A - 40 | 94A - 100
SPOSÓB REGULACJI płynny
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 5,0
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 4,0
NAPIĘCIE PRĄDU ZAJARZANIA ŁUKU [V] 110
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 12/80
ŚREDNICA ELEKTRODY [mm] 1,6 - 4,0
WYMAGANENATĘŻENIE PRĄDU Z SIECI [A] 18,5 NOMINALNE
CHŁODZENIE wentylator + FAN STOP
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] –25 … +45
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 90
STOPIEŃ OCHRONY IP21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 3,3
WYMIARY [mm] 200 х 100 х 200

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium