Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka Migomat Paton PSI 250 PRO 400V 15-2 MIG MAG MMA

Kod produktu: 2706
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 3 605,00 zł 3605.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI MIGOMATU PATON 250 PSI PRO 400 V 15-2 DC

Spawarka inwertorowa Paton PRO 250 P PSI 400 V 15-2 DC jest to sterowany cyfrowo półautomat spawalniczy z serii Professional posiadający 2 rolkowy podajnik na drut 15kg. Spawarki te dają możliwość spawania metodami MIG/MAG, MMA oraz TIG DC i dla każdej z tych metod posiadają regulowany prąd pulsujący tzw. funkcja Puls. W tej klasie spawarek zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne. Umożliwiono rozdzielenie źródła prądu od podajnika drutu, co podnosi komfort pracy dla metody MMA.

Inwertor 250 P 15-2 DC dedykowany jest do prac pod dużym obciążeniem w tym do użytku przemysłowego, posiada nominalny prąd spawania 250 A w długim cyklu 70%.

Inwertor oferuje sterowanie elektroniczne. Takie rozwiązanie ułatwia pracę spawacza, ponieważ oferuje większe możliwości kontroli procesu spawania dla każdej z metod, jak również umożliwia pełniejsze wykorzystanie potencjału urządzenia.

Spawarka Paton PSI 250 PRO 400 V 

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

  • spawarka PATON PSI 250 P 400 V z kablem zasilającym 3m
  • podajnik Paton BPI 15-2
  • przewód masowy 3m
  • przewód elektrodowy - binzel 3m
  • uchwyt do przenoszenia
  • instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+DODATKOWE AKCESORIA:

  • Rolki do stali: 0.8 - 1.0 x 1szt., 1.2 - 1.6 x 1 szt.
  • Rolki do aluminium: 1.0 - 1.2 x 1 szt.
  • Szybko-złączka do wężyka gazowego

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE 250 P 15-2 DC

Paton 250 P PSI 400 V umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG DC znajdzie on zastosowanie w pracach montażowych, liniach technologicznych, warsztatach usługowych. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. W pewnym zakresie znajdzie zastosowanie w spawaniu aluminium, magnezu i ich stopów. W zależności od średnicy i rodzaju elektrody spawarką można spawać cienkie blachy, stal rurową, kotłową a nawet okrętową. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny.

 Spawarka Inwertorowa Paton PSI 250 PRO 400V

POZOSTAŁE ZALETY MODELU PSI PRO

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

2 ROLKI - Migomat został wyposażony w solidny podajnik, odlewany ciśnieniowo z aluminium. Przeznaczony do pracy pod dużym obciążeniem i wyposażony w 2 rolki prowadzące. Paton 15-2 przeznaczony jest do profesjonalnych prac spawalniczych.

PRE GAS/POST GAS - regulacja czasu wypływu gazu przed spawanie w zakresie 0,1-25s lub wypływu gazu po spawaniu w przedziale 0,1-25s. Dodatkowa osłona gazowa skutecznie uniemożliwia utlenianie się spoiny.

TIG LIFT/TIG2Ti 4T - możliwość spawania w metodzie TIG Lift przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzeniu w metodzie MMA. TIG 2T i 4T - ma zastosowanie gdy jest zamontowany zewnętrzny i niezależny blok bezstykowego zajarzenia łuku HF, czyli jonizator z wbudowanym zaworem gazu.

WYGASZANIE NAPIĘCIA - przeznaczona do płynnego wypełnienia krateru. Zapobiega powstawaniu wady spoiny w postaci pęknięcia szwu i jego nieszczelności.

WYDZIELONY PODAJNIK - urządzenie jest lekkie i kompaktowe, dodatkowo dzięki zastosowaniu wydzielonego podajnika umożliwia odłączenie spawarki od podajnika. Dzięki temu uzyskujemy możliwość spawania w metodzie MMA oraz TIG z wykorzystaniem samego źródła prądu ważącego jedynie kilka klilogramów.

Spawarka Inwertorowa Paton PRO PSI 250P


DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 400 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Nie
SZPULA KG 5/15
SYNERGIA Nie
FAN STOP Tak
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 2-16
WYMAGANE NAT. PRĄDU Z SIECI [A] 10...12
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 335
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 250
CYKL PRACY [%] 250A/70 - 208A/100
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] +/- 20%
PRZEDZIAŁ REGULACJI PRĄDU SPAWANIA [A] 12-250
PRZEDZIAŁ REGULACJI NAPIĘCIA [V] 12-28
FUNKCJA HOT START - MMA TAK - Regulacja
FUNKCJA ARC FORCE - MMA TAK - Regulacja
FUNKCJA ANTI STICK - MMA TAK - automatyczna
FUNKCJA VRD Tak
UKŁAD OBNIŻENIA NAPIĘCIA BIEGU JAŁOWEGO Włącz/wyłącz
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 12/75
NAPIĘCIE ZAJARZENIA ŁUKU [V] 110
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] 12-28
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 6,9...7,7
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 8,5...11,0
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 92
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,6-1,2
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6-6,0
PRE-GAS [s] 0,1-25
POST-GAS [s] 0,1-25
BURNBACK tak 0,1-5
WAGA URZĄDZENIA [kg] 12,700
WYMIARY [mm] 450 x 275 x 290
STOPIEŃ OCHRONY IP 33
CHŁODZENIE Wymuszone - FAN STOP
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] -25...+45

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium