Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka Inwertorowa Paton PSI 250 PRO 400V 5-2 MIG MAG MMA

Kod produktu: 2640
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 3 350,00 zł 3350.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

PATON 250 P PSI JEDYNA SPAWARKA 3W1 Z PULSEM I GWARANCJĄ 5LAT

Spawarka inwertorowa Paton PRO 250 P PSI 400 V jest to sterowany cyfrowo półautomat spawalniczy z serii Professional. Spawarki te dają możliwość spawania metodami MIG/MAG, MMA oraz TIG DC i dla każdej z tych metod posiadają regulowany prąd pulsujący tzw. funkcja Puls. W tej klasie spawarek zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne. Umożliwiono rozdzielenie źródła prądu od podajnika drutu co podnosi komfort pracy dla metody MMA. Inwertor Paton 250 P PRO 400 V dedykowany jest do prac pod dużym obciążeniem w tym do użytku przemysłowego, posiada nominalny prąd spawania to 250 A w długim cyklu 70%.

Inwertor Paton 250 P 400 V oferuje sterowanie elektroniczne. Takie rozwiązanie ułatwia pracę spawacza ponieważ oferuje feruje większe możliwości kontroli procesu spawania dla każdej z metod, jak również umożliwia pełniejsze wykorzystanie potencjału urządzenia.

Spawarka Inwertorowa Paton PSI P 400 V
Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.
 

SKŁAD ZESTAWU

  • Spawarka PATON PSI 250P 400 V z kablem zasilającym 3m
  • Przewód masowy 3m
  • Uchwyt elektrodowy - Binzel 3m
  • Uchwyt do przenoszenia
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWE AKCESORIA

  • Dodatkowa rolka podajnika
  • Szybkozłączka do przewodu Gazowego

WZMOCNIONA KONSTRUKCJA Z GWARANCJĄ 5 LAT!

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 5 lat. Model PRO 250 P 400 V 5-2 jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W modelu PRO 250 P 5-2 zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Należą do nich uszczelniony i bezawaryjny podajnik drutu, złącze scalone typu KZ-2 EURO oraz wbudowany moduł stabilizacji napięcia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na nieszablonowe rozwiązania szczególnie dla tej klasy urządzeń. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności poprzez przeniesienie układu elektronicznego do oddzielnej komory ponadto zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem. 

PULS DLA WSZYSTKICH METOD MIG/MAG, MMA ORAZ TIG DC

Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz spawanie bardzo cienkich elementów. Zmniejsza energię liniową łuku, a co za tym idzie  przegrzanie lub przepalenie spawanych materiałów. Spawarka Paton oferuje dla każdej z metod regulację Pulsu w bardzo wysokim zakresie do 500 Hz. Puls bezpośrednio wpływa na kształt spoiny. Zmniejsza strukturę ziarna tym samym niwelując ryzyko pojawienia się pustych przestrzeni w efekcie czego bezpośrednio wpływa na trwałość samej spoiny.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - PRACA Z AGREGATEM LUB NA DŁUGICH PRZEDŁUŻACZACH

Spawarki Paton posiadają moduł stabilizacji napięcia. Zwiększa on stabilność łuku w przypadku wahań prądu oraz pozwala na stosowanie długich przedłużaczy. Niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki, przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy. Stabilizacja napięcia umożliwia również zastosowanie agregatów prądotwórczych. Zaleca się stosowanie minimalnych mocy generatorów na poziomie; 2,9 kVA (dla elektrody MMA 2mm i drutu MIG/MAG 0,6mm), 2,9-4,5 kVA (dla elektrody MMA 3mm i drutu MIG/MAG 0,8mm w zależności od Amperażu), 2,9-8,0 kVA (dla elektrody MMA 4mm/5mm i drutu MIG/MAG 1,0mm w zależności od Amperażu) oraz 2,9-11 kVA (dla elektrody MMA 6mm i drutu MIG/MAG 1,2mm w zależności od Amperażu). Wszystkie kryteria wyszczególnione są w pkt 8. instrukcji obsługi urządzenia.

 

Spawarka Migomat Paton PSI 200 PRO

POZOSTAŁE ZALETY MODELU PSI PRO

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

2 ROLKI - Migomat został wyposażony w solidny podajnik, odlewany ciśnieniowo z aluminium. Przeznaczony do pracy pod dużym obciążeniem i wyposażony w 2 rolki prowadzące. Paton 15-2 przeznaczony jest do profesjonalnych prac spawalniczych.

PRE GAS/POST GAS - regulacja czasu wypływu gazu przed spawanie w zakresie 0,1-25s lub wypływu gazu po spawaniu w przedziale 0,1-25s. Dodatkowa osłona gazowa skutecznie uniemożliwia utlenianie się spoiny.

TIG LIFT/TIG2Ti 4T - możliwość spawania w metodzie TIG Lift przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzeniu w metodzie MMA. TIG 2T i 4T - ma zastosowanie gdy jest zamontowany zewnętrzny i niezależny blok bezstykowego zajarzenia łuku HF, czyli jonizator z wbudowanym zaworem gazu.

WYGASZANIE NAPIĘCIA - przeznaczona do płynnego wypełnienia krateru. Zapobiega powstawaniu wady spoiny w postaci pęknięcia szwu i jego nieszczelności.

WYDZIELONY PODAJNIK - urządzenie jest lekkie i kompaktowe, dodatkowo dzięki zastosowaniu wydzielonego podajnika umożliwia odłączenie spawarki od podajnika. Dzięki temu uzyskujemy możliwość spawania w metodzie MMA oraz TIG z wykorzystaniem samego źródła prądu ważącego jedynie kilka klilogramów.

 Spawarka Paton PSI 250 PRO 400 V 

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy 5 letnią gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

 

Dane techniczne

ZASILANIE 400 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Nie
SZPULA KG 5
SYNERGIA Nie
FAN STOP Tak
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
WYMAGANE NAT. PRĄDU Z SIECI [A] 10...12
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 335
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 250
CYKL PRACY [%] 250A/70 - 208A/100
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] +/- 20%
PRZEDZIAŁ REGULACJI PRĄDU SPAWANIA [A] 12-250
PRZEDZIAŁ REGULACJI NAPIĘCIA [V] 12-28
FUNKCJA HOT START - MMA TAK - Regulacja
FUNKCJA ARC FORCE - MMA TAK - Regulacja
FUNKCJA ANTI STICK - MMA TAK - automatyczna
UKŁAD OBNIŻENIA NAPIĘCIA BIEGU JAŁOWEGO Włącz/wyłącz
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 12/75
NAPIĘCIE ZAJARZENIA ŁUKU [V] 110
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 6,9...7,7
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 8,5...11,0
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 90
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,6-1,2
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6-6,0
WAGA URZĄDZENIA [kg] 10,800
WYMIARY [mm] 360x260x270
STOPIEŃ OCHRONY IP 33
CHŁODZENIE Wymuszone - FAN STOP
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] -25...+45

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium