Spawarka inwertorowa PATON ECO-200 (wcześniej 200 E VDI ECO) MMA DC 230V 240A + Walizka

Producent: PATON
Kod produktu: 2646
Arc force: Tak
VRD: Tak
Hot start: Tak
Zasilanie: 230V 50Hz
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A]: 200
MAX. PRĄD SPAWANIA [A]: 240
CYKL PRACY [%]: 200 A - 40% 126 A - 100 %
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 130,00 zł
lub raty 10 x 113,00 zł | RRSO 0%
1130.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

OPIS SPAWARKI PATON ECO 200 VDI NOWA WERSJA | 5 LAT GWARANCJI | STABILIZACJA SPADKÓW NAPIĘCIA

Jest to profesjonalny inwertor z płynnym sterowaniem, dedykowany do metody MMA. Urządzenie 200 E VDI jest to lekka, przenośna spawarka MMA o wysokiej mocy i wydajności. Paton seria ECO ma podwyższoną niezawodność przy zwiększonym zapyleniu oraz posiada moduł zabezpieczający przed spadkami napięcia w sieci. Znamionowy prąd spawania 200 A w cyklu 40%.

Spawarka inwertorowa 200 E VDI ma bardzo małe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jest to urządzenie kompaktowe proste w obsłudze doskonałe do prac w terenie.

 

 Paton 200 E VDI

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

SKŁAD ZESTAWU

  • Urządzenie PATON VDI 200 E
  • Uchwyt elektrodowy 3m
  • Uchwyt masowy 3m
  • Walizka kompozytowa "PATON"
  • Pasek do przenoszenia na ramieniu
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Paton 200 umożliwia spawanie metodą MMA,znajdzie on zastosowanie w pracach montażowych, branży produkcyjnej, w przemyśle stoczniowym oraz w pracach instalacyjnych na budowach. Urządzenie 200 E VDI będzie również idealnym nabytkiem dla właścicieli warsztatów naprawczych. W spawarce spawanie odbywa się m.in przy użyciu elektrody otulonej, składającej się z metalowego rdzenia pokrytego sprasowaną otuliną. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy.

Urządzenie oprócz ochrony przed skokami napięcia sieciowego posiada układ stabilizacji pracy przy dłuższych zmianach napięcia w sieci elektroenergetycznej jednofazowej i umożliwiają prawidłową pracę urządzenia dla zakresu napięć od 170V do 260V. Warto pamiętać, że przy minimalnym napięciu 170V można prowadzić spawanie elektrodą o średnicy nie większej niż ⌀ 3mm.

Dzięki wysokiej sprawności źródło zapewnia dwukrotnie mniejsze zapotrzebowanie energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami transformatorowymi.

Paton VDI 200 ECO zapewnia wysoką niezawodność w  warunkach produkcji o dużym zapyleniu oraz wysokiej wilgotności. Wszystkie elementy elektroniczne urządzenia są impregnowane dwiema warstwami wysokiej jakości lakieru, która zapewnia niezawodność produktu podczas całego okresu eksploatacji.

PATON GWARANCJA 5 LAT FAKTURA LUB PARAGON

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 5 lat. Model ECO VDI 200 jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W spawarce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem.

WALIZKA KOMPOZYTOWA W ZESTAWIE

Lekkie, mocne, odporne walizki marki PATON są bardzo wytrzymałe, wykonane z najnowszej generacji materiału. Walizki z tej serii świetnie spisują się w codziennym użytku. Trwały materiał odporny na czynniki zewnętrzne i pęknięcia. Walizka wyłożona jest specjalną pianką, która dodatkowo zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniem. Wymiary wysokość 33 cm, szerokość 43 cm i głębokość 18 cm.

Spawarka Paton VDI 200 E 

 

ZALETY SPAWARKI - PATON 200 E VDI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - umożliwia prace na długich przedłużaczach oraz zasilanie z agregatu. Niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki i stabilność pracy. Funkcja ta przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy. Przedział wahań napięcia od 170 do 260V - dla wartości minimalnej zaleca się użycie elektrody nie większej niż 3mm.

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

 

 

Dane techniczne

Arc force Tak
VRD Tak
Hot start Tak
Zasilanie 230V 50Hz
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 240
CYKL PRACY [%] 200 A - 40% 126 A - 100 %
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA [A] 25-200
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 6,9
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 5,5
NAPIĘCIE PRĄDU ZAJARZANIA ŁUKU [V] 110
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] do 80
ŚREDNICA ELEKTRODY [mm] 1,6 - 5,0
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] 170 – 260
WYMAGANENATĘŻENIE PRĄDU Z SIECI [A] 25
CHŁODZENIE wentylator + FAN STOP
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] –25 … +45
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 90
STOPIEŃ OCHRONY IP 21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 3,95
WYMIARY [mm] 270x110x200

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium