Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

SPAWARKA MMA PATON 200 E VDI ECO HOT START

Kod produktu: PATON 200 E VDI
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 949,00 zł 949.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI PATON ECO 200 VDI

Jest to profesjonalny inwertor z płynnym sterowaniem, dedykowany do metody MMA. Urządzenie 200 E VDI jest to lekka, przenośna spawarka o wysokiej mocy i wydajności. Paton seria ECO ma podwyższoną niezawodność przy zwiększonym zapyleniu oraz posiada moduł zabezpieczający przed spadkami napięcia w sieci. Znamionowy prąd spawania 200 A w cyklu 40%.

Spawarka inwertorowa 200 E VDI ma bardzo małe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jest to urządzenie kompaktowe proste w obsłudze doskonałe do prac w terenie.

 

 Spawarka MMA Paton 160 ECO Allweld

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

 

PATON GWARANCJA 5 LAT FAKTURA LUB PARAGON

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 5 lat. Model ECO VDI 200 jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W spawarce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem.

 

SKŁAD ZESTAWU

  • Urządzenie PATON VDI 200 E
  • Uchwyt elektrodowy 3m
  • Uchwyt masowy 2m
  • Walizka kompozytowa "PATON"
  • Pasek do przenoszenia na ramieniu
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Paton 200 umożliwia spawanie metodą MMA,znajdzie on zastosowanie w pracach montażowych, branży produkcyjnej, w przemyśle stoczniowym oraz w pracach instalacyjnych na budowach. Urządzenie 200 E VDI będzie również idealnym nabytkiem dla właścicieli warsztatów naprawczych. W spawarce spawanie odbywa się m.in przy użyciu elektrody otulonej, składającej się z metalowego rdzenia pokrytego sprasowaną otuliną. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy.

Urządzenie oprócz ochrony przed skokami napięcia sieciowego posiada układ stabilizacji pracy przy dłuższych zmianach napięcia w sieci elektroenergetycznej jednofazowej i umożliwiają prawidłową pracę urządzenia dla zakresu napięć od 170V do 260V. Warto pamiętać, że przy minimalnym napięciu 170V można prowadzić spawanie elektrodą o średnicy nie większej niż ⌀ 3mm.

Dzięki wysokiej sprawności źródło zapewnia dwukrotnie mniejsze zapotrzebowanie energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami transformatorowymi.

Paton VDI 200 ECO zapewnia wysoką niezawodność w  warunkach produkcji o dużym zapyleniu oraz wysokiej wilgotności. Wszystkie elementy elektroniczne urządzenia są impregnowane dwiema warstwami wysokiej jakości lakieru, która zapewnia niezawodność produktu podczas całego okresu eksploatacji.

 

ZALETY SPAWARKI - PATON 200 E VDI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

HOT START (gorący start) - zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

Funkcja ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest nawet bardziej udoskonalona. 

Funkcja Anti-Stick – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki, przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

 

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

 

 

Dane techniczne

MMA + TIG Nie
ARC FORCE Tak
VRD Nie
HOT START Tak
ZASILANIE 230V 50Hz
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 240
CYKL PRACY [%] 200 A - 40% 126 A - 100 %
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA [A] 25-200
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 6,9
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 5,5
NAPIĘCIE PRĄDU ZAJARZANIA ŁUKU [V] 110
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] do 80
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [A] 170 – 260
WYMAGANENATĘŻENIE PRĄDU Z SIECI [A] 25
CHŁODZENIE wentylator
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] –25 … +45
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 90
STOPIEŃ OCHRONY IP 21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 3,95
WYMIARY [mm] 270x110x200

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl