Porady ekspertów

Jaką spawarkę kupić do domu? Top 10 najlepszych Jaką spawarkę kupić do domu? Top 10 najlepszych

Spawarka to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu, garażu czy domowym warsztacie. Wykorzystasz ją do naprawy ogrodzenia, barierki czy stworzenia loftowej dekoracji. Wykorzystasz ją także w niewielkich naprawach samochodowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź jaki model spawarki do domu najlepiej kupić?

Ranking spawarek TIG 2022 - zobacz Top10 Ranking spawarek TIG 2022 - zobacz Top10

W połowie roku 2022 odświeżamy ranking spawarek TIG 2022. Spawarki TIG zyskują na popularności. Tworzone są nowe modele, z jeszcze lepszymi funkcjonalnościami. Poniższe zestawienie, uwzględnia źródła prądu stałego DC jak również prądu przemiennego AC/DC z możliwością spawania Aluminium. Zdecydowanie w rankingu dominują spawarki TIG zasilane na 230V. Małe, kompaktowe idealne do spawania cienkich elementów, nadają się dla artystów, twórców mebli loftowych, artystycznych dekoracji czy spawania, gdzie chcemy uzyskać jakościową i ładną spoinę. 

Spawarki TIG do 4 tysięcy złotych Spawarki TIG do 4000 złotych - zobacz nasze propozycje

Szukasz spawarki TIG AC/DC, dzięki której pospawasz materiały cienkie, aluminium czy stal? Sprawdź nasze zestawienie. Wszystkie przedstawione spawarki mają także funkcję spawania MMA i intuicyjny panel wyświetlania. Mogą być wykorzystywane zarówno przez początkujących spawaczy, jak i w profesjonalnych warunkach. Poznaj spawarki TIG do 4 tysięcy dostępne w Allweld. 

Jaki Spotter do naprawy karoserii samochodowej? Jaki Spotter do naprawy karoserii samochodowej?

W każdym warsztacie blacharsko-lakierniczym wykorzystuje się szereg różnych sprzętów, które mają ułatwić pracę. Wśród nich należy wymienić spotter. Czym jest spotter i do czego służy? Jak dobrać odpowiedni sprzęt do naprawy karoserii samochodowej? Na te inne pytania odpowiadamy w naszym tekście. Wskażemy w nim, jakie typ spotterów wyróżniamy, czym kierować się podczas zakupu urządzenia i jak można go wykorzystać.

Spotter – definicja

Spotter – to urządzenie transformatorowe lub inwerterowe zaliczane do jednego z rodzajów zgrzewarki oporowej. Za sprawą takiego sprzętu można przeprowadzić panelową naprawę nadwozia, zachowując jednocześnie wszystkie właściwości mechaniczne elementów, nad którymi pracujemy. Jedną z największych zalet spottera jest to, że przy wyborze właściwych parametrów technicznych można uniknąć odkształceń termicznych blachy oraz jej przegrzania (mogłoby ono negatywnie wpływać na strukturę wewnętrzną tego materiału). W uchwycie urządzenia można zamontować elektrody robocze razem z pomocnym w pracy oprzyrządowaniem. Spoter blacharski pozwala na naprawę: słupków, maski, drzwi, pokrywy bagażnika, a także dachu, błotnika czy progów.

>>PEŁNA OFERTA SPOTTERÓW - SPRAWDŹ<<

 

Spawanie pulsem w metodzie MIG MAG oraz TIG Spawanie pulsem w metodzie MIG MAG oraz TIG

Spawanie pulsem (inaczej prądem pulsującym) wykorzystuje naprzemiennie niskie i wysokie natężenie prądu. Dzięki temu możliwe jest m.in. zmniejszenie rozprysków. Zaletą takiego rozwiązania jest również łatwość w uzyskaniu spoiny o odpowiednim kształcie.

Ciekawostki spawalnicze - Top 10 najlepszych Ciekawostki spawalnicze - Top 10 najlepszych

Spawalnictwo to dziedzina pełna ciekawostek i dlatego przy bliższym poznaniu okazuje się bardziej fascynująca, niż z pozoru może się wydawać. Nawet osoby działające w tej branży i mające spore doświadczenie, nie zdają sobie sprawy z pewnych faktów. Na co dzień skupiają się one na pracy i doskonaleniu warsztatu, dlatego brakuje im czasu na szukanie dodatkowych informacji. Wbrew pozorom znalezienie ciekawostek spawalniczych nie jest łatwe. Podjęliśmy się jednak tego zadania i przygotowaliśmy 10 najlepszych.

Spawanie ocynku, czyli jak spawać ocynk migomatem? Spawanie ocynku, czyli jak spawać ocynk migomatem?

Spawanie umożliwia łączenie wielu różnych materiałów. Zalicza się do nich nie tylko żelazo, miedź czy aluminium, ale i ocynk. W przypadku tego ostatniego spawanie bywa nieco bardziej kłopotliwe, choćby ze względu na powstawanie szkodliwego dymu. Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twoja praca była nie tylko efektywna, ale także bezpieczna.

Spawanie elektrodą mma - Jak dobrać elektrodę otuloną? Spawanie elektrodą mma - Jak dobrać elektrodę otuloną?

Spawanie elektrodą otuloną jest uniwersalną metodą m.in. ze względu na miejsce oraz pozycję spawania. Znajduje ono zastosowanie przede wszystkim w przemyśle stoczniowym, pracach instalacyjnych na budowie, branżach produkcyjnych. Metoda ta pozwala na spawanie w trudno dostępnych miejscach oraz warunkach polowych (w tym przypadku nie mają znaczenia warunki atmosferyczne, w tym deszcz czy wiatr).

Słownik spawalniczy - słownik pojęci i terminów spawalniczych Słownik spawalniczy - słownik pojęci i terminów spawalniczych

Czy czasami czytając opisy sprzętów spawalniczych, a także zapoznając się z różnego rodzaju artykułami, zdarza Ci się nie rozumieć wszystkiego? To normalne. Takie problemy mogą zauważyć przede wszystkim osoby początkujące, choć nie tylko. Zdarza się to nawet doświadczonym spawaczom. Jest jednak pewne, że podstawowa wiedza na temat spawalnictwa znacznie ułatwia wyszukiwanie potrzebnych urządzeń, a także informacji.

Jak utrzymać porządek w warsztacie lub piwnicy? Jak utrzymać porządek w warsztacie lub piwnicy?

Utrzymanie porządku w warsztacie jest bardzo istotne nie tylko w kwestii jakości i komfortu pracy, ale także związane jest z bezpieczeństwem i BHP pracy. Jakich elementów nie może zabraknąć w Twoim warsztacie, by przestrzeń była uporządkowana? Przeczytaj teraz nasz artykuł!

Naświetlone oczy przy spawaniu — jak sobie poradzić? Naświetlone oczy przy spawaniu — jak sobie poradzić?

Zmysł wzroku odgrywa istotną rolę w życiu każdego z nas. Jest wiele czynników, które są szkodliwe dla oczu, a intensywne światło powstające podczas spawania to jeden z tych bardziej niebezpiecznych. Podczas tego typu prac wzrok jest narażony również na działanie promieni ultrafioletowych. Brak odpowiedniej ochrony przyczynia się do naświetlenia oczu. Jak poradzić sobie z takim problemem?

Jaki migomat kupić do domu lub małego warsztatu? Jaki migomat kupić do domu lub małego warsztatu?

Planujesz kupić migomat do majsterkowania? To bardzo dobra decyzja, gdyż tego typu sprzęt wykorzystasz podczas wielu prac naprawczych i hobbystycznych. Jednak wybór urządzenia musi być przemyślany, bo nie każdy model jest równie łatwy w obsłudze, komfortowy w użyciu i praktyczny. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jaki migomat kupić do domu lub małego warsztatu.

Zasady BHP - bezpieczeństwo podczas spawania Zasady BHP - bezpieczeństwo podczas spawania

Prace spawalnicze nie należą do całkowicie bezpiecznych. Podczas łączenia materiałów spawacz jest narażony na szkodliwe czynniki, które mogą negatywnie wpływać na jego zdrowie. Dlatego bardzo istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad BHP. Przekonaj się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas spawania.

Szkodliwość spawania — jakie są zagrożenia i jak się zabezpieczyć? Szkodliwość spawania — jakie są zagrożenia i jak się zabezpieczyć?

Spawanie to proces, który odbywa się zarówno w warunkach przemysłowych, jak i domowych. Jednak w każdej sytuacji stanowi pewne zagrożenie, przed którym należy umieć się chronić. Jakie są największe niebezpieczeństwa podczas łączenia dwóch elementów i jak trzeba się zabezpieczyć? O najważniejszych zagrożeniach i sposobach na radzenie sobie z nimi przeczytasz poniżej.

Blog kategorie
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium