Nasze Promocje: Zestaw Narzędzi za 1 zł  

Blog kategorie

Porady ekspertów

Naświetlone oczy przy spawaniu — jak sobie poradzić? Naświetlone oczy przy spawaniu — jak sobie poradzić?

Zmysł wzroku odgrywa istotną rolę w życiu każdego z nas. Jest wiele czynników, które są szkodliwe dla oczu, a intensywne światło powstające podczas spawania to jeden z tych bardziej niebezpiecznych. Podczas tego typu prac wzrok jest narażony również na działanie promieni ultrafioletowych. Brak odpowiedniej ochrony przyczynia się do naświetlenia oczu. Jak poradzić sobie z takim problemem?

Jaki migomat kupić do domu lub małego warsztatu? Jaki migomat kupić do domu lub małego warsztatu?

Planujesz kupić migomat do majsterkowania? To bardzo dobra decyzja, gdyż tego typu sprzęt wykorzystasz podczas wielu prac naprawczych i hobbystycznych. Jednak wybór urządzenia musi być przemyślany, bo nie każdy model jest równie łatwy w obsłudze, komfortowy w użyciu i praktyczny. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jaki migomat kupić do domu lub małego warsztatu.

Zasady BHP - bezpieczeństwo podczas spawania Zasady BHP - bezpieczeństwo podczas spawania

Prace spawalnicze nie należą do całkowicie bezpiecznych. Podczas łączenia materiałów spawacz jest narażony na szkodliwe czynniki, które mogą negatywnie wpływać na jego zdrowie. Dlatego bardzo istotne jest przestrzeganie podstawowych zasad BHP. Przekonaj się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas spawania.

Szkodliwość spawania — jakie są zagrożenia i jak się zabezpieczyć? Szkodliwość spawania — jakie są zagrożenia i jak się zabezpieczyć?

Spawanie to proces, który odbywa się zarówno w warunkach przemysłowych, jak i domowych. Jednak w każdej sytuacji stanowi pewne zagrożenie, przed którym należy umieć się chronić. Jakie są największe niebezpieczeństwa podczas łączenia dwóch elementów i jak trzeba się zabezpieczyć? O najważniejszych zagrożeniach i sposobach na radzenie sobie z nimi przeczytasz poniżej.

Spawanie ocynku, czyli jak spawać ocynk migomatem? Spawanie ocynku, czyli jak spawać ocynk migomatem?

Spawanie umożliwia łączenie wielu różnych materiałów. Zalicza się do nich nie tylko żelazo, miedź czy aluminium, ale i ocynk. W przypadku tego ostatniego spawanie bywa nieco bardziej kłopotliwe, choćby ze względu na powstawanie szkodliwego dymu. Sprawdź, co możesz zrobić, aby Twoja praca była nie tylko efektywna, ale także bezpieczna.

Jaka spawarka inwertorowa do 1000 zł? Jaka spawarka inwertorowa do 1000 zł?

Zastanawiasz się, jaką spawarkę inwertorową wybrać, jeśli masz ograniczony budżet i nie chcesz lub nie możesz przeznaczyć na sprzęt sporo pieniędzy? Wybierz z naszą pomocą spawarkę inwertorową do 1000 zł, która spełni Twoje oczekiwania.

Jaką przyłbicę spawalniczą kupić i jak prawidłowo ją ustawić? Maska spawalnicza jaką kupić i jak prawidłowo ustawić?

Maska spawalnicza jest jednym z najważniejszych elementów stroju roboczego spawacza. Bez niej nie należy rozpoczynać pracy, gdyż to ona jest podstawowym zabezpieczeniem oczu i twarzy. Planujesz zakup przyłbicy spawalniczej? W naszym artykule znajdziesz przydatne wskazówki, również na temat jej prawidłowego ustawienia.

Jaka spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza? Jaka spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza?

Chcąc kupić spawarkę do majsterkowania, należy zastanowić się przede wszystkim nad odpowiednią metodą spawania. Pod tym względem wyróżniamy sprzęty: MMA, TIG oraz MIG/MAG. Które modele są najlepszym wyborem dla amatorów? Każde z wymienionych urządzeń ma istotne zalety, ale i wady.

Jak spawać migomatem? Jak prawidłowo ustawić migomat? Jak spawać migomatem? Jak prawidłowo ustawić migomat?

MIG/MAG to obecnie najczęściej wykorzystywana metoda spawania. Szacuje się, że stanowi ok. 65% wszystkich łukowych metod spawania zaliczanych do przemysłowych. Cieszy się ona dużą popularnością, nie tylko wśród profesjonalistów, ale też miłośników majsterkowania. Czy wiesz, jak należy ustawić migomat i jak nim spawać? Wszystkiego dowiesz się z poniższego wpisu.

Słownik spawalniczy - słownik pojęci i terminów spawalniczych Słownik spawalniczy - słownik pojęci i terminów spawalniczych

Czy czasami czytając opisy sprzętów spawalniczych, a także zapoznając się z różnego rodzaju artykułami, zdarza Ci się nie rozumieć wszystkiego? To normalne. Takie problemy mogą zauważyć przede wszystkim osoby początkujące, choć nie tylko. Zdarza się to nawet doświadczonym spawaczom. Jest jednak pewne, że podstawowa wiedza na temat spawalnictwa znacznie ułatwia wyszukiwanie potrzebnych urządzeń, a także informacji.

Spawanie synergiczne - spawarka Synergia, czy warto? Spawanie synergiczne - spawarka Synergia, czy warto?

Spawanie synergiczne jest funkcją, w jaką wyposażone są półautomaty spawalnicze MIG/MAG. Za sprawą tej opcji łatwiejsze staje się regulowanie wszystkich istotnych parametrów oraz dostosowanie sposobu działania sprzętu do swoich potrzeb. Czym dokładnie jest spawanie synergiczne? Czy warto zdecydować się na zakup spawarki z synergią?

Spawanie TIG Lift - co to jest i jak działa? Spawanie TIG Lift - co to jest i jak działa?

Metoda spawania elektrodą nietopliwą TIG cieszy się dużą popularnością. Jedną z jej największych zalet jest uniwersalność – umożliwia pracę z prawie wszystkimi metalami, a także ich stopami i to w dowolnej pozycji. We wspomnianej metodzie wyróżnia się kilka typów zajarzenia łuku, a w tym wpisie skupimy się na TIG Lift. Co to jest i jak działa?

Ranking przecinarek plazmowych 2020 Ranking przecinarek plazmowych 2020

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy ranking najbardziej popularnych spawarek w sklepie Allweld w 2020 roku. Jednak zaczęliśmy się też zastanawiać, jakie przecinarki plazmowe kupowaliście u nas najczęściej i postanowiliśmy to sprawdzić. Poniżej prezentujemy 10 modeli, które najbardziej przypadły Wam do gustu.

Jak wybrać stół plazmowy CNC? Jak wybrać stół plazmowy CNC?

Stoły CNC pozwalają na bardzo precyzyjne, kształtowe cięcie metali. Są one przydatne zarówno w niewielkich zakładach, jak i w dużych przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją oraz obróbką elementów wykonanych z aluminium, stali czy podobnych materiałów. Obecnie stół CNC jest uznawany za podstawowe wyposażenie firmy, ale jak wybrać ten odpowiedni?

Cięcie plazmą CNC – obróbka metali plazmą CNC Cięcie plazmą CNC – obróbka metali plazmą CNC

Cięcie plazmą to metoda, która w przemyśle znajduje zastosowanie już od kilkudziesięciu lat. Początkowo w ten sposób rozcinano głównie stal nierdzewną i czarną, a także aluminium. Jednak obecnie technika ta umożliwia szybkie cięcie wszystkich materiałów, które przewodzą prąd elektryczny, na co wpłynął rozwój technologiczny. Czym właściwie jest plazma i jak za jej pomocą można przeciąć metal?

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium