Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Blog kategorie
Spawanie synergiczne - spawarka Synergia, czy warto?
Spawanie synergiczne - spawarka Synergia, czy warto? 0

Spawanie synergiczne jest funkcją, w jaką wyposażone są półautomaty spawalnicze MIG/MAG. Za sprawą tej opcji łatwiejsze staje się regulowanie wszystkich istotnych parametrów oraz dostosowanie sposobu działania sprzętu do swoich potrzeb. Czym dokładnie jest spawanie synergiczne? Czy warto zdecydować się na zakup spawarki z synergią?

czytaj całość »
Spawanie TIG Lift - co to jest i jak działa?
Spawanie TIG Lift - co to jest i jak działa? 0

Metoda spawania elektrodą nietopliwą TIG cieszy się dużą popularnością. Jedną z jej największych zalet jest uniwersalność – umożliwia pracę z prawie wszystkimi metalami, a także ich stopami i to w dowolnej pozycji. We wspomnianej metodzie wyróżnia się kilka typów zajarzenia łuku, a w tym wpisie skupimy się na TIG Lift. Co to jest i jak działa?

czytaj całość »
Ranking przecinarek plazmowych 2020
Ranking przecinarek plazmowych 2020 0

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy ranking najbardziej popularnych spawarek w sklepie Allweld w 2020 roku. Jednak zaczęliśmy się też zastanawiać, jakie przecinarki plazmowe kupowaliście u nas najczęściej i postanowiliśmy to sprawdzić. Poniżej prezentujemy 10 modeli, które najbardziej przypadły Wam do gustu.

czytaj całość »
Jak wybrać stół plazmowy CNC?
Jak wybrać stół plazmowy CNC? 0

Stoły CNC pozwalają na bardzo precyzyjne, kształtowe cięcie metali. Są one przydatne zarówno w niewielkich zakładach, jak i w dużych przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją oraz obróbką elementów wykonanych z aluminium, stali czy podobnych materiałów. Obecnie stół CNC jest uznawany za podstawowe wyposażenie firmy, ale jak wybrać ten odpowiedni?

czytaj całość »
Cięcie plazmą CNC – obróbka metali plazmą CNC
Cięcie plazmą CNC – obróbka metali plazmą CNC 1

Cięcie plazmą to metoda, która w przemyśle znajduje zastosowanie już od kilkudziesięciu lat. Początkowo w ten sposób rozcinano głównie stal nierdzewną i czarną, a także aluminium. Jednak obecnie technika ta umożliwia szybkie cięcie wszystkich materiałów, które przewodzą prąd elektryczny, na co wpłynął rozwój technologiczny. Czym właściwie jest plazma i jak za jej pomocą można przeciąć metal?

czytaj całość »
Ranking spawarek 2020 według popularności i sprzedaży w Allweld
Ranking spawarek 2020 według popularności i sprzedaży w Allweld 1

Zastanawiasz się, jaką spawarkę kupić? Wybór odpowiedniego urządzenia bywa kłopotliwy, ale przygotowane przez nas zestawienie może ułatwić Ci podjęcie decyzji. Sprawdziliśmy, które sprzęty cieszyły się największą popularnością w naszym sklepie spawalniczym w 2020 roku i przygotowaliśmy ranking. Poznaj najczęściej kupowane spawarki oraz ich najważniejsze zalety.

czytaj całość »
Napawanie i techniki napawania - inspiracje i porady
Napawanie i techniki napawania - inspiracje i porady 0

Napawanie to stosunkowo mało popularna metoda spawalnicza. Warto jednak ją poznać, ponieważ może znacząco ułatwić pracę i umożliwić np. precyzyjne wypełnienie ubytków w tworzywie. Wyróżnia się kilka różnych technik napawania, a o tym, jak wyglądają i kiedy można je wykorzystać, przeczytasz w naszym artykule.

czytaj całość »
Różnice między Spawarką inwertorową MMA a migomatem
Różnice między Spawarką inwertorową MMA a migomatem 0

Wyróżnić można różne typy spawarek przystosowane do pracy przy użyciu konkretnych metod. Często zadawanym pytaniem jest to, czy lepiej zdecydować się na spawarkę inwertorową MMA, czy migomat. Postanowiliśmy odpowiedzieć na nie bardziej szczegółowo w tym wpisie, aby rozwiać wątpliwości związane z tym, jaką spawarkę wybrać.

czytaj całość »
Oznaczenia spawalnicze spoin - rodzaje spoin spawalniczych
Oznaczenia spawalnicze spoin - rodzaje spoin spawalniczych 0

Spoina, inaczej spaw lub połączenie spawane, jest miejscem łączenia się materiałów poprzez ich stopienie oraz zestalenie. Powstaje ona w procesie spawania, najczęściej metali lub tworzyw sztucznych. W polskim przemyśle obowiązuje podstawowy podział spoin na: czołowe, pachwinowe oraz inne (brzeżne, grzbietowe i otworowe). Niemniej jednak jest też wiele podkategorii spawów, które warto znać.

czytaj całość »
Rodzaje elektrod TIG – kolory elektrod, jak wybrać odpowiednią?
Rodzaje elektrod TIG – kolory elektrod, jak wybrać odpowiednią? 3

Chcąc spawać z wykorzystaniem metody TIG, należy przede wszystkim dobrać właściwą elektrodę. Jest to bardzo istotne, gdyż od niej w dużej mierze zależy jakość spoiny. Elektroda jest częścią uchwytu spawalniczego, a wykonuje się ją z wolframu, który może być uzupełniony różnymi dodatkami. Jak ją dobrać, żeby spawanie metodą TIG przebiegało bez problemów?

czytaj całość »
Spawacz podwodny - wszystko o spawaniu pod wodą
Spawacz podwodny - wszystko o spawaniu pod wodą 3

Są zawody, które uznaje się za bardzo niebezpieczne. To m.in. drwale, monterzy stalowych konstrukcji czy pracownicy platform wiertniczych. Do tej listy należy dopisać również spawaczy podwodnych, którzy muszą dobrze przemyśleć każdy krok. W jaki sposób przebiega spawanie pod wodą i kto może wykonywać taką pracę?

czytaj całość »
Ciekawostki spawalnicze - Top 10 najlepszych
Ciekawostki spawalnicze - Top 10 najlepszych 0

Spawalnictwo to dziedzina pełna ciekawostek i dlatego przy bliższym poznaniu okazuje się bardziej fascynująca, niż z pozoru może się wydawać. Nawet osoby działające w tej branży i mające spore doświadczenie, nie zdają sobie sprawy z pewnych faktów. Na co dzień skupiają się one na pracy i doskonaleniu warsztatu, dlatego brakuje im czasu na szukanie dodatkowych informacji. Wbrew pozorom znalezienie ciekawostek spawalniczych nie jest łatwe. Podjęliśmy się jednak tego zadania i przygotowaliśmy 10 najlepszych.

czytaj całość »
Spawarka transformatorowa czy spawarka inwertorowa? - wady, zalety i różnice
Spawarka transformatorowa czy spawarka inwertorowa? - wady, zalety i różnice 0

Wybór odpowiedniej spawarki wcale nie jest łatwy, o czym przekonał się niemal każdy, kto postanowił zainwestować w takie urządzenie. Osobie z doświadczeniem zdecydowanie prościej wybrać dostosowany do swoich potrzeb sprzęt, aniżeli początkujących spawaczom. Jednak nawet i profesjonaliści nierzadko się wahają. Częste pytanie, jakie można spotkać na forach spawalniczych i jakie jest kierowane do naszych doradców, brzmi: co jest lepsze - spawarka inwertorowa czy transformatorowa?

czytaj całość »
Spawanie żeliwa - jak i czym spawać żeliwo?
Spawanie żeliwa - jak i czym spawać żeliwo? 1

Żeliwo to stop żelaza z węglem, a także dodatkami stopowymi lub pierwiastkami pochodzącymi z procesu metalurgicznego. To bardzo trwały i odporny na korozję materiał, który wykorzystuje się do produkcji m.in. garnków, mebli ogrodowych, elementów dekoracyjnych czy nawet śrub i włazów. Jak spawać żeliwo? Dlaczego mówi się, że jest to trudne?

czytaj całość »
Weldman 5500 i 7500 - porównanie popularnych spotterów blacharskich
Weldman 5500 i 7500 - porównanie popularnych spotterów blacharskich 0

Spotter to urządzenie znajdujące zastosowanie przede wszystkim w warsztatach blacharsko-lakierniczych. Służy ono do naprawy części karoserii samochodowej tj.: maski, drzwi, błotników itp., ponadto pozwala m.in. na rozgrzewanie i łatanie blachy. Poniższy artykuł to porównanie dwóch popularnych spotterów marki Weldman - modeli 5500 oraz 7500. Sprawdź, jakie są ich charakterystyczne cechy i czym się różnią.

czytaj całość »
Cykl pracy spawarki - czym jest i co oznacza?
Cykl pracy spawarki - czym jest i co oznacza? 3

Kupując spawarkę, należy sprawdzić jej kilka istotnych parametrów. Wśród nich możemy wymienić zasilanie, zakres prądu spawania, a także cykl pracy, który czasami jest błędnie rozumiany. Jak się okazuje, to właśnie on odgrywa ważną rolę przy podejmowaniu decyzji, który sprzęt jest najlepszy. Z tego względu postanowiliśmy wyjaśnić, co to jest cykl pracy spawarki.

czytaj całość »
Gwarancja door to door – na czym polega?
Gwarancja door to door – na czym polega? 0

Gwarancja door to door, inaczej D2D czy po prostu „od drzwi do drzwi”, nierzadko dodatkowo zachęca do zakupu wybranego produktu. Objęte mogą nią być nie tylko nowoczesne sprzęty elektroniczne i akcesoria, ale również spawarki. Czym dokładnie jest gwarancja door to door i kiedy można z niej skorzystać?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium