Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Blog kategorie
Jaka spawarka inwertorowa do 1000 zł?
Jaka spawarka inwertorowa do 1000 zł? 0

Zastanawiasz się, jaką spawarkę inwertorową wybrać, jeśli masz ograniczony budżet i nie chcesz lub nie możesz przeznaczyć na sprzęt sporo pieniędzy? Wybierz z naszą pomocą spawarkę inwertorową do 1000 zł, która spełni Twoje oczekiwania.

czytaj całość »
Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł?
Jaka spawarka inwertorowa do 500 zł? 0

Czy istnieje dobra spawarka inwertorowa do 500 zł? Przygotowane przez nas zestawienie to dowód na to, że nawet przy mocno ograniczonym budżecie możesz znaleźć solidne urządzenie spawalnicze.

czytaj całość »
Jaką przyłbicę spawalniczą kupić i jak prawidłowo ją ustawić?
Maska spawalnicza jaką kupić i jak prawidłowo ustawić? 0

Maska spawalnicza jest jednym z najważniejszych elementów stroju roboczego spawacza. Bez niej nie należy rozpoczynać pracy, gdyż to ona jest podstawowym zabezpieczeniem oczu i twarzy. Planujesz zakup przyłbicy spawalniczej? W naszym artykule znajdziesz przydatne wskazówki, również na temat jej prawidłowego ustawienia.

czytaj całość »
Jaka spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza?
Jaka spawarka dla amatora i początkującego majsterkowicza? 0

Chcąc kupić spawarkę do majsterkowania, należy zastanowić się przede wszystkim nad odpowiednią metodą spawania. Pod tym względem wyróżniamy sprzęty: MMA, TIG oraz MIG/MAG. Które modele są najlepszym wyborem dla amatorów? Każde z wymienionych urządzeń ma istotne zalety, ale i wady.

czytaj całość »
Jak spawać migomatem? Jak prawidłowo ustawić migomat?
Jak spawać migomatem? Jak prawidłowo ustawić migomat? 1

MIG/MAG to obecnie najczęściej wykorzystywana metoda spawania. Szacuje się, że stanowi ok. 65% wszystkich łukowych metod spawania zaliczanych do przemysłowych. Cieszy się ona dużą popularnością, nie tylko wśród profesjonalistów, ale też miłośników majsterkowania. Czy wiesz, jak należy ustawić migomat i jak nim spawać? Wszystkiego dowiesz się z poniższego wpisu.

czytaj całość »
Słownik spawalniczy - słownik pojęci i terminów spawalniczych
Słownik spawalniczy - słownik pojęci i terminów spawalniczych 0

Czy czasami czytając opisy sprzętów spawalniczych, a także zapoznając się z różnego rodzaju artykułami, zdarza Ci się nie rozumieć wszystkiego? To normalne. Takie problemy mogą zauważyć przede wszystkim osoby początkujące, choć nie tylko. Zdarza się to nawet doświadczonym spawaczom. Jest jednak pewne, że podstawowa wiedza na temat spawalnictwa znacznie ułatwia wyszukiwanie potrzebnych urządzeń, a także informacji.

czytaj całość »
Spawanie synergiczne - spawarka Synergia, czy warto?
Spawanie synergiczne - spawarka Synergia, czy warto? 0

Spawanie synergiczne jest funkcją, w jaką wyposażone są półautomaty spawalnicze MIG/MAG. Za sprawą tej opcji łatwiejsze staje się regulowanie wszystkich istotnych parametrów oraz dostosowanie sposobu działania sprzętu do swoich potrzeb. Czym dokładnie jest spawanie synergiczne? Czy warto zdecydować się na zakup spawarki z synergią?

czytaj całość »
Spawanie TIG Lift - co to jest i jak działa?
Spawanie TIG Lift - co to jest i jak działa? 0

Metoda spawania elektrodą nietopliwą TIG cieszy się dużą popularnością. Jedną z jej największych zalet jest uniwersalność – umożliwia pracę z prawie wszystkimi metalami, a także ich stopami i to w dowolnej pozycji. We wspomnianej metodzie wyróżnia się kilka typów zajarzenia łuku, a w tym wpisie skupimy się na TIG Lift. Co to jest i jak działa?

czytaj całość »
Ranking przecinarek plazmowych 2020
Ranking przecinarek plazmowych 2020 0

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy ranking najbardziej popularnych spawarek w sklepie Allweld w 2020 roku. Jednak zaczęliśmy się też zastanawiać, jakie przecinarki plazmowe kupowaliście u nas najczęściej i postanowiliśmy to sprawdzić. Poniżej prezentujemy 10 modeli, które najbardziej przypadły Wam do gustu.

czytaj całość »
Jak wybrać stół plazmowy CNC?
Jak wybrać stół plazmowy CNC? 0

Stoły CNC pozwalają na bardzo precyzyjne, kształtowe cięcie metali. Są one przydatne zarówno w niewielkich zakładach, jak i w dużych przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją oraz obróbką elementów wykonanych z aluminium, stali czy podobnych materiałów. Obecnie stół CNC jest uznawany za podstawowe wyposażenie firmy, ale jak wybrać ten odpowiedni?

czytaj całość »
Cięcie plazmą CNC – obróbka metali plazmą CNC
Cięcie plazmą CNC – obróbka metali plazmą CNC 1

Cięcie plazmą to metoda, która w przemyśle znajduje zastosowanie już od kilkudziesięciu lat. Początkowo w ten sposób rozcinano głównie stal nierdzewną i czarną, a także aluminium. Jednak obecnie technika ta umożliwia szybkie cięcie wszystkich materiałów, które przewodzą prąd elektryczny, na co wpłynął rozwój technologiczny. Czym właściwie jest plazma i jak za jej pomocą można przeciąć metal?

czytaj całość »
Ranking spawarek 2020 według popularności i sprzedaży w Allweld
Ranking spawarek 2020 według popularności i sprzedaży w Allweld 1

Zastanawiasz się, jaką spawarkę kupić? Wybór odpowiedniego urządzenia bywa kłopotliwy, ale przygotowane przez nas zestawienie może ułatwić Ci podjęcie decyzji. Sprawdziliśmy, które sprzęty cieszyły się największą popularnością w naszym sklepie spawalniczym w 2020 roku i przygotowaliśmy ranking. Poznaj najczęściej kupowane spawarki oraz ich najważniejsze zalety.

czytaj całość »
Napawanie i techniki napawania - inspiracje i porady
Napawanie i techniki napawania - inspiracje i porady 0

Napawanie to stosunkowo mało popularna metoda spawalnicza. Warto jednak ją poznać, ponieważ może znacząco ułatwić pracę i umożliwić np. precyzyjne wypełnienie ubytków w tworzywie. Wyróżnia się kilka różnych technik napawania, a o tym, jak wyglądają i kiedy można je wykorzystać, przeczytasz w naszym artykule.

czytaj całość »
Różnice między Spawarką inwertorową MMA a migomatem
Różnice między Spawarką inwertorową MMA a migomatem 0

Wyróżnić można różne typy spawarek przystosowane do pracy przy użyciu konkretnych metod. Często zadawanym pytaniem jest to, czy lepiej zdecydować się na spawarkę inwertorową MMA, czy migomat. Postanowiliśmy odpowiedzieć na nie bardziej szczegółowo w tym wpisie, aby rozwiać wątpliwości związane z tym, jaką spawarkę wybrać.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium