Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka 3W1 MIG MAG Paton PRO 315 15-4 PRO PSI Puls TIG

Kod produktu: 0230
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 5 999,00 zł 5999.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

PATON 315 PSI - LEKKA I NIEZAWODNA SPAWARKA 315A

Spawarka inwertorowa Paton PRO 315 PSI jest to sterowany cyfrowo półautomat spawalniczy z serii Professional. Spawarki te dają możliwość spawania metodami MIG/MAG, MMA oraz TIG DC i dla każdej z tych metod posiadają regulowany prąd pulsujący tzw. funkcja Puls. W tej klasie spawarek zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne. Umożliwiono rozdzielenie źródła prądu od podajnika drutu co podnosi komfort pracy dla metody MMA. Inwertor Paton 315 PRO dedykowany jest do prac pod dużym obciążeniem w tym do użytku przemysłowego, posiada nominalny prąd spawania to 315 A w długim cyklu 70%.

Inwertor Paton 315 P oferuje sterowanie elektroniczne. Takie rozwiązanie ułatwia pracę spawacza ponieważ oferuje feruje większe możliwości kontroli procesu spawania dla każdej z metod, jak również umożliwia pełniejsze wykorzystanie potencjału urządzenia.

 Paton 315 PSI PRO

 

SKŁAD ZESTAWU

  • Spawarka PATON PSI 315P z kablem zasilającym 3m
  • Przewód masowy 3m
  • Uchwyt do przenoszenia
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+DODATKOWE AKCESORIA:

  • Pasek do przenoszenia
  • Dodatkowe rolki podajnika
  • Szybkozłączka do przewodu gazowego

 

PATON GWARANCJA 5 LAT FAKTURA LUB PARAGON

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 5 lat. Model PRO VDI 200 jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W spawarce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności poprzez przeniesienie układu elektronicznego do oddzielnej komory ponadto zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem. 

 

ZALETY SPAWARKI - PATON 315 P PSI

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

PULS X3 - funkcja dostępna i regulowana w każdej z metod MMA, MIG MAG i TIG. Tryb spawania z pulsem jest niezastąpiony przy spawaniu elementów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej oraz aluminium, w szczególności sprawdza się podczas łączenia cienkich elementów. Spawanie TIG z pulsem zapewnia bardzo dobre wtopienie, na co wpływa głównie ograniczenie strefy przegrzania materiału. Spawacz zyskuje lepszą kontrolę nad przebiegiem spawania. Uzyskana spoina jest węższa i dobrze wygląda. Dodatkową zaletą spawania pulsacyjnego jest brak odprysków.

PRE GAS/POST GAS - regulacja czasu wypływu gazu przed procesem spawania oraz czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego. Jest to funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

SLOW FEED - regulacja prędkości dojazdowej drutu, umożliwia stabilne zajarzenie szczególnie w przypadkach dużej prędkości podawania drutu. Ogranicza ryzyko pojawienia sie wad spawalniczych na poczatku spoiny do minimum.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona

PODAJNIK 4R - mechanizm z 4-ma rolkami prowadzącymi przeznaczony do pracy z dłuższymi uchwytami 4 i 5-cio metrowymi. Precyzyjny, solidny napęd podawania drutu gwarantuje optymalne warunki spawania. Podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych napędzany jest kołami zębatymi.

 

 

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 400 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Nie
SZPULA KG 5/15
SYNERGIA Nie
FAN STOP Tak
PODAJNIK DRUTU 4 ROLKI
2T/4T tak
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0,8/1,0/1,2/1,6
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 400
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 315
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 15-315
CYKL PRACY MIG 70%-315A | 100% 260A
PRĄD POBIERANY Z SIECI [A] 16C
FUNKCJA HOT START - MMA tak
FUNKCJA ARC FORCE - MMA tak
FUNKCJA ANTI STICK - MMA tak
FUNKCJA VRD tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 12/65
NAPIĘCIE ZAJARZENIA ŁUKU [V] 110
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] 12-30
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 9,7-10,6
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 13,6
PRE-GAS [s] 0,1-25
POST-GAS [s] 0,1-25
OPADANIE PRĄDU [s] 0,1-5
NARASTANIE PRĄDU [s] 0,1-5
BURNBACK tak
WAGA URZĄDZENIA [kg] 14,500
WYMIARY [mm] 595x300x390
STOPIEŃ OCHRONY IP33
CHŁODZENIE wentylator + FAN STOP
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] -25...+45

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium