Spawarka Magnum MIG 350 Dual Puls Synergia

Producent: MAGNUM
Kod produktu: 6719
Zasilanie: 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5/15
Podajnik drutu: 4 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
4 589,00 zł
lub raty 10 x 458,90 zł | RRSO 0%
4589.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

Spawarka MAGNUM MIG 350 DUAL PULS SYNERGIA

Urządzenie MAGNUM MIG 350 DUAL PULS SYNERGIA to profesjonalny półautomat spawalniczy zasilany z sieci trójfazowej 400V o maksymalnym prądzie spawania 350A. Spawarka MIG 350 przeznaczona jest przede wszystkim do spawania materiałów wykonanych ze stali nierdzewnej i aluminium, a także stali niskowęglowych, niskostopowych, stali wysoko stopowych, miedzi. 

Spawarka MAGNUM MIG 350 DUAL PULS Synergia

Oferowane urządzenie wykonanym w technologii inwerterowej, wyposażone w cyfrowy wyświetlacz oraz intuicyjnyłatwy w obsłudze panel sterowania, który pozwala na szybkie ustawienie wszystkich najważniejszych parametrów spawania. Spawarka posiada funkcję pojedynczego i podwójnego pulsu oraz synergiczne sterowanie

Spawarka MAGNUM MIG 350 DUAL PULS Synergia

DOSTĘPNE METODY SPAWANIA:

  • MIG- ustawienia manualne
  • MIG PULS- spawanie synergiczne z pojedynczą pulsacją prądu spawania, 
  • MIG 2-PULS- spawanie synergiczne z podwójną pulsacją prądu spawania,  
  • MMA- elektrodami otulonymi (rutylowe, zasadowe, kwaśne).

Źródło prądu zostało zbudowane w oparciu o najnowszą technologie wykorzystującą tranzystory IGBT, co przekłada się na zmniejszenie zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy, zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu oraz wpłynęło znacząco na zmniejszenie zużycia energii.
Urządzenie posiada płynną regulacje parametrów spawania, wyposażone jest w przeciążeniowy układ zabezpieczenia termicznego, zapobiegający nadmiernemu przegrzewaniu się. Spawarka wyposażona jest w profesjonalny 4-rolkowy podajnik drutu z gniazdem "euro złącze" pozwala na podłączenie różnych typów uchwytów spawalniczych.

Spawarka MAGNUM MIG 350 DUAL PULS Synergia

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Urządzenie MIG/MAG 350 DUAL PULS SYNERGIA,
  • Przewód roboczy MB 25 3m,
  • Przewód elektrodowy
  • Przewód z zaciskiem masowym,
  • Zestaw rolek

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajność oraz wydłużają niezawodność źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania, tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T - spawanie dwutaktem. Aby wyzwolić łuk należy nacisnąć przycisk na uchwycie spawalniczym i trzymać go podczas spawania, zwolnienie przycisku skutkuje wygaśnięciem łuku spawalniczego. Dodatkowo funkcja dla TIG posiada przed i po wypływ gazu. 

4T - spawanie czterotaktem ( MIG/MAG ). Aby wyzwolić łuk należy nacisnąć przycisk na uchwycie spawalniczym, a następnie go zwolnić . Utrzymywanie łuku będzie kontynuowane. Aby wygasić łuk spawalniczy należy przycisnąć ponownie a następnie puścić przycisk.

SYNERGIA - funkcja ułatwiająca dobór optymalnych parametrów w procesie spawania. Za pomocą zaprogramowanych danych, automatycznie dobiera prędkość posuwu drutu do prądu spawania. Przyspiesza rozpoczęcie pracy, niweluje ryzyko niewłaściwych ustawień, które negatywnie wpływają na jakość i wygląd spoiny. 

ATC - zaawansowana funkcja kontroli cieplnej, aktywna w przypadku spawania materiałów  cienkich, o grubości poniżej 1,5 mm. Stabilizuje łuk elektryczny, zmniejszając wartość szczytową prądu spawania. Redukuje ilość ciepła przekazywanego do materiału zmniejszając ryzyko odkształcania się materiału.

INDUKCYJNOŚĆ – umożliwia optymalizację procesu spawania w zależności od grubości spawanego elementu oraz warunków spawania. Zmniejszenie indukcyjności sprawia, że łuk staje się stabilniejszy i skoncentrowany a przez to pozwala na większe wtopienie w materiał. Zwiększenie indukcyjności przydatne przy spawaniu cienkich elementów przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka. Łuk staje się miękki, zmniejsza się ilość odprysków. Funkcja odpowiednia dla cienkich elementów oraz w procesie lutospawania (pozwala uniknąć uszkodzenia ochronnej warstwy ocynku).

LUTOSPAWANIE - metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. Lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu łukiem elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub mosiądzu ze stalą czy nawet spawania żeliwa.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ – funkcja umożliwiająca zapisywanie konkretnych ustawień urządzenia. Przydatna w powtarzalnych procesach, gdy chcemy w szybki sposób wrócić do ustawionych parametrów.

EUROZŁĄCZE – umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

ZŁĄCZE PODGRZEWACZA GAZU – złącze umieszczone z tyłu urządzenia. Wychodzące zasilanie 36V przeznaczone do podłączenia reduktora z podgrzewaczem gazu, który podgrzewa gaz wychodzący z butli. Dwutlenek węgla podczas rozprężania z butli, w której ciśnienie jest bardzo wysokie powoduje dużą różnice temperatur. Aby unikać zamarznięcia systemu doprowadzania gazu osłonowego, gaz musi pierwsze zostać podgrzany.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma MAGNUM. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5/15
Podajnik drutu 4 ROLKI
2T/4T TAK
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8 / 1.0 / 1.2
CYKL PRACY [%] 60
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25
WAGA URZĄDZENIA [kg] 40
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium