Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Drodzy Państwo

Czasowo ograniczyliśmy możliwość odbioru osobistego w salonie stacjonarnym.
Sprzedaż jest realizowana wyłącznie wysyłkowo.

Spawarka TIG Paton ADI 200S + Binzel Abitig 26 4m HFL

Kod produktu: 2925
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 2 775,00 zł 2775.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI PATON ADI 200S DC

Cyfrowa spawarka inwertorowa PATON™ ADI – 200 DC TIG/MMA jest zoptymalizowany do spawania łukowego w osłonie gazów obojętnych metodą „TIG”, ręcznego spawania łukowego elektrodą otulona metodą „MMA” oraz półautomatycznego spawania łukowego metodą „MIG/MAG” (jako źródło w zestawie z zewnętrznym podajnikiem) prądem stałym (DC).

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

 

SKŁAD ZESTAWU:

  • Urządzenie PATON ADI 200 S z kablem zasilającym 3m
  • Uchwyt spawalniczy TIG ABICOR BINZEL ABITIG 26 4m HFL
  • Kabel spawalniczy z zaciskiem masy 3m
  • Kompozytowa, wzmocniona walizka 
  • Pasek do przenoszenia
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Spawarka PATON 200 S ADI umożliwia spawanie metodą TIG i MMA opcjonalnie MIG/MAG może być wykorzystana jest w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w branży chemicznej, samochodowej, a także w lotnictwie. Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny. Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy nietopliwej elektrody wolframowej. Proces odbywa się w osłonie gazu obojętnego, zwykle argonu lub helu (ewentualnie ich mieszanek). Gdy elektroda zbliży się do spawanego materiału, wytwarzany łuk elektryczny topi go, wraz z doprowadzanym obok uchwytu metalowym prętem (spoiwem TIG). W ten sposób tworzy się płynne jeziorko, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałą spoinę. Z uwagi na doprowadzany podczas spawania gaz, roztopiony metal jest dobrze chroniony przed działaniem atmosfery. PATON 200 ADI S można stosować do spawania stali wysokostopowych i nierdzewnych, a także: miedzi, niklu w rzadkich przypadkach aluminium, tytanu oraz ich stopów. Wykorzystuje się ją do spawania cienkich blach, rur, a także rurociągów.

 

PATON GWARANCJA 5 LAT

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 5 lat. Spawarka inwertorowa Paton  200 ADI S jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W modelu 200 S TIG DC zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Należą do nich uszczelniony i bezawaryjny podajnik drutu, złącze scalone typu KZ-2 EURO oraz wbudowany moduł stabilizacji napięcia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na nieszablonowe rozwiązania szczególnie dla tej klasy urządzeń. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu, zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem.       

 

 

ZALETY SPAWARKI

 

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

PULS - funkcja poprawiająca jakość spoiny niezależnie od pozycji, podczas spawania wytwarzane są dwa rodzaje prądu spawania podstawowy i  pulsacyjny. 

ARC FORCE - funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki, przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy.

2T/4T -przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

 

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

 

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
ZDALNE STEROWANIE Nie
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
FUN STOP Tak
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA 200 A (45%)
ZABEZPIECZENIE [A] 25
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 70
POBÓR MOCY [kVA] 8
WAGA URZĄDZENIA [kg] 5,7
WYMIARY [mm] 315 x 110 x 255

Opinie o produkcie (1)

7 stycznia 2019

Bardzo dobra spawarka, jestem z niej bardzo zadowolony

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl