Spawarka migomat 3w1 Magnum MIG 222 Dual Puls Synergia

Producent: MAGNUM
Kod produktu: 3685
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 090,00 zł
lub raty 10 x 209,00 zł | RRSO 0%
2090.00
Dostępny (17 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Produkty powiązane

Opis

PROFESJONALNY MIG SYNERGICZNY 3W1 - MAGNUM 222 DUAL PULS

Spawarka inwertorowa Magnum 222 Dual Pulse to zaawansowany, wysokiej klasy migomat oferujący pełne sterowanie synergiczne oraz co niespotykany w tej klasie cenowej podwójny puls dla metody MIG MAG, oraz funkcję TIG Lift z pulsem. Do wyboru mamy wiele gotowych programów do spawania stali czarnej, nierdzewnej lub Aluminium. 

Zalety Modelu 222 to bardzo wysoki cykl pracy 60% dla maksymalnego prądu 200 A. W praktyce urządzenie pozwala na spawanie elementów o grubości od 0,6 do ok. 10 mm.

Spawarka Inwertorowa Magnum 222 Dual Puls

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka MAGNUM MIG 222 DUAL PULS SYNERGIA
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB 24 - 3 m
 • Uchwyt elektrodowy - 2 m
 • Uchwyt masowy - 2 m
 • Rolka do drutu stalowego 0,8/1,0 mm 1 szt.
 • Rolka do drutu aluminiowego 1,0/1,2 mm 1 szt.
 • Opaski zaciskowe - 2 szt.
 • Wężyk do podłączenia gazu - 1 szt.
 • Instrukcja obsługi w języku polskim

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE MAGNUM 222 DUAL PULSE SYNERGIA

Synergiczna spawarka 222 PULSE służy do spawania ręcznego stali i metali kolorowych. Umożliwia spawanie metodami MMA (elektrodą otuloną), MMA z pulsem, TIG Lift, TIG Lift z pulsem, oraz MIG/MAG. Spawanie metodą MIG/MAG może być prowadzone z wykorzystaniem pojedynczego oraz podwójnego pulsu.  Dzięki zmianie polaryzacji urządzenie pozwala spawać metodą MIG/MAG z zastosowaniem zarówno standardowych drutów w osłonie gazów ochronnych jak i samoosłonowych drutów proszkowych.

KANAŁY PAMIĘCI

Spawarka posiada wbudowaną pamięć ustawień, dzięki czemu możemy je zapisać i wracać do nich w dowolnej chwili. Takie rozwiązanie pomocne jest dla osób, które mają powtarzalność cykli i nie chcą za każdym razem od nowa ustawiać spawarki. Do dyspozycji mamy 36 kanałów pamięci.

REGULACJA SZEROKOŚCI PULSU

Szerokość pulsu to czas trwania impulsu, pozwala na regulację głębokości wtopienia. Wzrost szerokości zwiększa głębokość wtopienia, zmniejszenie ogranicza ilość ciepła wprowadzanego do materiału, zmniejszając ryzyko przepalenia cieńszych blach lub mniejszych elementów. Niższe wartości szerokości pulsu należy stosować dla wyższych prądów. Większą szerokość pulsu powinno stosować się dla małych prądów, przykładowo szerokość powyżej 50% powinna być stosowana dla prądów poniżej 100A.

PROGRAMY SYNERGICZNE MIGOMATU 222 DUAL PULS

 • Festale zwykłe 0.8 / 1.0 mm - Gaz CO2 / Ar+CO2
 • Ssstale nierdzewne 308 i kwasoodporne 316 0.8/1.0 mm
 • Alaluminium i stopy aluminium AlMg5 lub AlSi5 0.8/1.0 mm - Gaz Ar
 • Flux spawanie drutami rdzeniowymi 0.8/0.9/1.2 mm - Gaz Ar

Spawarka Inwertorowa Magnum 222 Dual Puls

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

MIG DUAL PULS - spawarka posiada funkcję spawania synergicznego z pojedynczym i podwójnym pulsem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najwyższej jakości spoiny przy spawaniu wszelkich spawalnych materiałów, zwłaszcza wykonanych ze stali nierdzewnej i aluminium.

TIG DC PULS - spawarka z poziomu zaawansowanych ustawień pozwala na spawanie w trybie Pulsu z regulowanym balansem częstotliwością, prądem bazowym i szczytowym.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI (FORC) - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń. Model 222 Dual Pulse umożliwia ustawienia spawania punktowego MODE SPOT inicjującego wypływ gazu i start prądu spawania na zadany czas oraz spawania cyklicznego (automatycznego) MODE CSPOT gdzie po wygaśnięciu łuku następuje ponowne zajarzenie (czas przerwy od 0,1 do 25,5 s).

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

PRE GAS/POST GAS - regulacja czasu wypływu gazu przed spawanie w zakresie 0-10 s lub wypływu gazu po spawaniu w przedziale 0,1-50 s. Dodatkowa osłona gazowa skutecznie uniemożliwia utlenianie się spoiny.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 36 kanałów pamięci do zapisania własnych programów.

Magnum MIG 222 Dual Puls Synergia

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
2T/4T 2T | S2T | 4T | S4T
PULS Pojedynczy i Podwójny
PAMIĘĆ USTAWIEŃ 36 kanałów pamięci
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8 / 1.0 / 1.2
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] SYNERGIA 1,0/1,2
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] SYNERGIA 0,8/1,0
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60% - 200A | 100% - 160A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 16 (Tryb Puls) - 200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10 - 200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 20-200
FUNKCJA HOT START - MMA Tak
FUNKCJA ARC FORCE - MMA Tak
FUNKCJA VRD Tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 64
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] SYNERGIA 0,8/1,0
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,1-99 TIG PULS | 0,5-5 MIG
BALANS PULSU [%] 5-95 TIG | 20-80 MIG
PRE-GAS [s] 0-10
POST-GAS [s] 0,1-50
SPAWANIE PUNKTOWE [s] SPOT 0,1-9,9 | CSPOT 0,1-25,5
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
WAGA URZĄDZENIA [kg] 14
WYMIARY [mm] 520x420x220
STOPIEŃ OCHRONY IP23S
CHŁODZENIE wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (2)

21 grudnia 2021

Profesjonalna obsługa polecam w 1000%

13 stycznia 2022

Nie myślałem że spawanie synergiczne uprości pracę - Nie trzeba się znać tak jak kiedyś na ustawieniach.

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium