Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka Sherman TIG 201 Puls AC DC - Uchwyt 7,5 m

Kod produktu: 2651
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 2 349,00 zł 2349.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI SHERMAN TIG 201 P AC DC

Profesjonalna spawarka TIG Sherman 201 P AC DC umożliwiająca spawanie ręczne metodą TIG stali konstrukcyjnych, jakościowych, miedzi i jej stopów oraz aluminium i jego stopów. Inwertor 201 P oparty jest na niezawodnej technologii MOSFET 100 kHz. Znamionowy prąd spawania 200 A w cyklu 60%.

Inwertor umożliwia szeroki zakres regulacji parametrów prądu spawania. Jest to solidna i niezawodna konstrukcja umożliwiająca spawanie metodami TIG DC, TIG AC oraz MMA. Spawarka współpracuje z siecią 230 V, po załączeniu spawarki należy odczekać krótką chwilę na wysterowanie tranzystorów poprzedzone sygnałem dźwiękowym. 

 Spawarka Allweld Sherman 201 Puls AC DC

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

Kompletny zestaw zawiera:

  • urządzenie TIG AC/DCSHERMAN TIG 201P
  • uchwyt spawalniczy typ SR-26 - 7,5m
  • uchwyt masowy - 3m
  • niezbędnik akcesoriów TIG
  • instrukcję obsługi PL

Dane techniczne uchwytu:

  • Obciążalność prądowa w cyklu pracy X 35: AC, 160A
  • Obciążalność prądowa w cyklu pracy X 35: DC, 200A
  • Zakres średnic elektrod / długość elektrody: 1,0 – 4,0 / 175 mm
  • Natężenie przepływu gazu ochronnego: 10 - 20 l/min
  • Rodzaj chłodzenia: gazem osłonowym

Uchwyt spawalniczy T-26 (ze sztywną główką palnika) to uchwyt chłodzony gazem do spawania metodą TIG (elektrodą nietopliwą).  Przyłącze prądowe wyposażone jest we wtyk typu DINSE wraz z wtykiem szybkozłącza gazowego. Przewody sterownicze nie posiadają wtyczek sterujących (na zamówienie wtyk typu TUCHEL lub Amphenol). Stosujemy wg zamówienia opcjonalnie: rękojeści typu ERGO (wzór TRAFIMET) lub rękojeści ERGO RC wyposażone w potencjometr regulacji prądu spawania z 6 kablowym przewodem sterowniczym (oznakowany, bez wtyku). Uchwyt posiada regulacje prądu spawania w rękojeści.

Do każdego uchwytu dodawany jest przybornik z częściami eksploatacyjnymi zawierający elektrodę, łącznik prądowy, tulejkę zaciskową, korek oraz dwie dysze ceramiczne.

 Spawarka Sherman 201 P Panel Przedni

ZASTOSOWANIE SHERMAN 201 P AC DC HF

SHERMAN umożliwia spawanie metoda TIG AC DC i MMA. TIG wykorzystywana jest w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w warsztatach naprawczych, firmach produkcyjno usługowych w branży chemicznej, samochodowej, a także w lotnictwie. Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny. Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy nietopliwej elektrody wolframowej. Proces odbywa się w osłonie gazu obojętnego, zwykle argonu lub helu (ewentualnie ich mieszanek). Gdy elektroda zbliży się do spawanego materiału, wytwarzany łuk elektryczny topi go, wraz z doprowadzanym obok uchwytu metalowym prętem (spoiwem TIG). W ten sposób tworzy się płynne jeziorko, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałą spoinę. Z uwagi na doprowadzany podczas spawania gaz, roztopiony metal jest dobrze chroniony przed działaniem atmosfery. Spawarką SHERMAN 201 P AC DC można stosować do spawania stali wysokostopowych i nierdzewnych, a także: miedzi, niklu, aluminium, tytanu oraz ich stopów. Wykorzystuje się ją do spawania cienkich blach, rur, a także rurociągów.

 Spawarka TIG AC DC 201P

ZALETY SPAWARKI DIGITIG 201 P AC/DC

TECHNOLOGIA MOSFET - sprawdzone i niezawodne tranzystory stabilne temperaturowo, redukują zakłócenia elektromagnetyczne, co ma bezpośrednie przełożenie na minimalizację strat mocy i zwiększenie wydajności urządzenia.

TIG AC - spawanie prądem przemiennym o fali prostokątnej stosuje się dołączenia elementów z aluminium i jego stopów. Pół-fala dodatnia pozwala na przebicie wierzchniej warstwy tlenków, natomiast pół-fala ujemna, której towarzyszy spadek temperatury elektrody i przepływ ciepła do spawanego elementu, sprzyja głębszej penetracji materiału. Regulując balans fali, można precyzyjnie dostosować proporcje między działaniem czyszczącym i penetrującym łuku elektrycznego.

2T/4T -przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania, po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach

JONIZATOR TR-HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem. Innowacyjna funkcja TR automatycznie wyłączająca jonizator w przypadku braku zajarzenia łuku przez 5 sekund, chroniąc układ jonizatora przed uszkodzeniem.

ARC FORCE -funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

HOT START - "gorący start" - funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania. W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania.

PULS - funkcja poprawiająca jakość spoiny niezależnie od pozycji,podczas spawania wytwarzane są dwa rodzaje prądu spawania podstawowy i  pulsacyjny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

ZDALNE STEROWANIE - urządzenie umożliwia podłączenie pedału zdalnego sterowania.

 

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Nie
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Nie
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [A] 60
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 62
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 16
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG [A] 10-200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10-195
ZAKRES REGULACJI WYPŁYWU GAZU PRZED SPAWANIEM 0-1
ZAKRES REGULACJI REGULACJI WYPŁYWU GAZU PO SPAWANIU [s] 1-10
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-10
ZABEZPIECZENIE OBUDOWY IP 21S
WAGA URZĄDZENIA [kg] 27
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 4,6
MAX. POBÓR PRĄDU [A] 42
BALAS AC [%] 20-80
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 40-120
CZAS TRWANIA IMPULSU [%] 15-95
WYMIARY [mm] 505 x 327 x 365

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium