Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

SPAWARKA SHERMAN TIG DC 201 P Z PULSEM

Kod produktu: SHERMAN TIG DC 201 P
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 1 542,00 zł 1542.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI SHERMAN TIG 201 P DC

Spawarka marki SHERMAN jest w pełni profesjonalnym inwertorem zaprojektowanym w oparciu o nowoczesną technologię MOSFET 100 kHz. 201 P DC Puls to sprawdzona konstrukcja dedykowana do metody TIG DC jednocześnie umożliwiająca spawanie elektrodą otuloną MMA. Urządzenie posiada niezbędne funkcje nowoczesnego TIG-a, które poprawiają jakość i wygląd spoiny a mianowicie funkcje Puls i bezstykowe zajarzanie łuku HF. Nowością jest funkcja HF TR automatycznie wyłączająca jonizator w przypadku braku zajarzenia łuku przez 5 sekund, chroniąc układ jonizatora przed uszkodzeniem.

Jest inwertorem dedykowanym do zakładów usługowych i rzemieślniczych do prac warsztatowych jak również prac produkcyjnych o średnim i dużym natężeniu. Znajdzie zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych lub zadaszonych czyli takich gdzie wpływ czynników zewnętrznych jest ograniczony. Urządzenie posiada płynną regulację wraz z czytelnym wyświetlaczem. Wyposażone jest w funkcję opadania prądu po zakończeniu spawania i regulację częstotliwości pulsu.

Spawarka Sherman Tig 201 Puls DC Allweld

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 
 

Kompletny zestaw zawiera:

  • urządzenie SHERMAN TIG 201P DC
  • uchwyt spawalniczy T-26 - 4m Ergo RC
  • przewód masowy 3m
  • przybornik uchwytu TIG
  • instrukcję obsługi PL

Dane techniczne uchwytu:

  • Obciążalność prądowa w cyklu pracy X 35: AC, 160A
  • Obciążalność prądowa w cyklu pracy X 35: DC, 200A
  • Zakres średnic elektrod / długość elektrody: 1,0 – 4,0 / 175 mm
  • Natężenie przepływu gazu ochronnego: 10 - 20 l/min
  • Rodzaj chłodzenia: gazem osłonowym

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Spawarka Sherman 201 P PULS umożliwia spawanie metodą TIG i MMA opcjonalnie może być wykorzystana w różnych gałęziach przemysłu, m.in. warsztatach samochodowych, naprawczych firmach produkcyjnych i usługowych lub pracach przydomowych.  Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny. Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy nietopliwej elektrody wolframowej. Proces odbywa się w osłonie gazu obojętnego, zwykle argonu lub helu (ewentualnie ich mieszanek). Gdy elektroda zbliży się do spawanego materiału, wytwarzany łuk elektryczny topi go, wraz z doprowadzanym obok uchwytu metalowym prętem (spoiwem TIG). W ten sposób tworzy się płynne jeziorko, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałą spoinę. Z uwagi na doprowadzany podczas spawania gaz, roztopiony metal jest dobrze chroniony przed działaniem atmosfery. Sherman 201 P można stosować do spawania stali niskostopowych, wysokostopowych, a także: miedzi, niklu, tytanu oraz ich stopów.

 

ZALETY SPAWARKI SHERMAN 201 P DC

TECHNOLOGIA MOSFET - sprawdzone i niezawodne tranzystory stabilne temperaturowo, redukują zakłócenia elektromagnetyczne co ma bezpośrednie przełożenie na minimalizację strat mocy i zwiększenie wydajności urządzenia.

2T/4T -przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach

JONIZATOR TR-HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem. Innowacyjna funkcja TR automatycznie wyłączająca jonizator w przypadku braku zajarzenia łuku przez 5 sekund, chroniąc układ jonizatora przed uszkodzeniem.

PULS - funkcja poprawiająca jakość spoiny niezależnie od pozycji, podczas spawania wytwarzane są dwa rodzaje prądu spawania podstawowy i  pulsacyjny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

ZDALNE STEROWANIE - urządzenie umożliwia podłączenie pedału zdalnego sterowania.

 

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Nie
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Nie
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [A] 60
POBÓR MOCY [kW] 4,7
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 42
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 16
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG [A] 30-200
ZAKRES REGULACJI REGULACJI WYPŁYWU GAZU PO SPAWANIU [s] 0,5-2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0,1-5
ZABEZPIECZENIE OBUDOWY IP 21S
WAGA URZĄDZENIA [kg] 13,5
WYMIARY [mm] 440 x 240 x 330

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl