Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka inwertorowa TIG Sherman DIGITIG 206 P Puls TIG AC DC

Kod produktu: 1234
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 2 400,00 zł 2400.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

SHERMAN 206 TIG AC DC | WYDAJNA I BEZAWARYJNA SPAWARKA DO WARSZTATÓW

Niezawodna spawarka DIGITIG 206 P AC DC to urządzenie najnowszej generacji, wykonane w technologii IGBT. Pełna regulacja niezbędnych parametrów do spawania w metodzie TIG DC i AC. Znamionowy zakres prądu spawania to 5-200A w cyklu 40%.

Urządzenie posiada możliwość spawania elektroda otuloną MMA z funkcjami HOT START i ARC FORCE. Dodatkowo spawarka ma możliwość spawania punktowego a sam proces może odbywać się klasyczną metodą 2T lub 4T (przy dłuższych spawach).

 Spawarka Inwertorowa Sherman TIG 206 P

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka SHERMAN 206P AC/DC
  • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 - 4m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWE AKCESORIA:

  • Elementy eksploatacyjne uchwytu TIG (korek, tulejka, dysze ceramiczne)

PEŁNA FUNKCJONALNOŚĆ

Urządzenie TIG 206P AC/DC wykorzystywane jest w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w warsztatach naprawczych, firmach produkcyjno-usługowych w branży chemicznej, samochodowej, a także w lotnictwie. Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny.

Urządzenie daje możliwość spawania prądem pulsacyjnym. Funkcja spawania pulsacyjnego i możliwości regulacji parametrów pulsu, ma wpływ na skupienie łuku i kształt spoiny, a także możliwość spawania cienkich elementów. Zajarzenie łuku odbywa się bezstykowo, za pomocą wbudowanego jonizatora HF. Spawanie może się odbywać klasycznie metodą 2T lub metodą 4Tstosowaną przy dłuższych spawachSpawarka ma dodatkowo możliwość spawania punktowego.

ŁATWA OBSŁUGA

Urządzenie posiada czytelny i przejrzysty "miękki panel", a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnego pokrętła. Dużą zaletą spawarki, jest możliwość zastosowania pedału zdalnego sterowania. Zdalne sterowanie sprawdzi się przy pracach, gdzie potrzebna jest częsta zmiana natężenia prądu z dala od spawarki. Pedał zdalnego sterowania nie wchodzi w skład zestawu, ale jest dostępny na naszych pozostałych aukcjach.

Spawarka posiada specjalną rękojeść, dzięki której możemy swobodnie przenosić spawarkę. Metalowa, kompaktowa obudowa, gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Spawarka Inwertorowa Sherman DIGITIG 206 P

ZALETY SPAWARKI DIGI TIG 206 P AC/DC

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

TIG AC - spawanie prądem przemiennym o fali prostokątnej stosuje się dołączenia elementów z aluminium i jego stopów. Pół-fala dodatnia pozwala na przebicie wierzchniej warstwy tlenków, natomiast pół-fala ujemna, której towarzyszy spadek temperatury elektrody i przepływ ciepła do spawanego elementu, sprzyja głębszej penetracji materiału. Regulując balans fali, można precyzyjnie dostosować proporcje między działaniem czyszczącym i penetrującym łuku elektrycznego.

PWM - modulacja szerokości impulsów

2T/4T -przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

HF - urządzenie wyposażone jest w jonizator, który pozwala na bezstykowe zajrzenie łuku spawalniczego. przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

ARC FORCE -funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

PULS - Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz spawanie bardzo cienkich elementów. Zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

SPAWANIE PUNKTOWE - umożliwia sczepianie cienkich materiałów. Bardzo krótki czas wykonania spoiny umożliwia uzyskanie niewielkich punktowych spoin bez deformacji materiału. W trybie spawania punktowego sterowanie pracą źródła odbywa się w trybie dwutaktu, po upływie ustawionego czasu spawania zakończenie spawania następuje automatycznie.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona

 

Spawarka Sherman TIG 206 P 

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA do 200 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 5-200
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10-160
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [A] 0 - 40
CYKL PRACY [%] 40% - 200A | 100% - 100A
POST-GAZ [s] 0,5 – 15
PRE-GAZ [s] 0,1 – 10
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 – 15
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 – 10
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 5 – 160
PRĄD KOŃCOWY [A] 5 – 200
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 6,6 MMA 4,2 TIG
MAX. POBÓR PRĄDU [A] 30 MMA 30 TIG
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 16
CZAS SPAWU PUNKTOWEGO [s] 0,5-10
BALAS AC [%] 15-85
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 20-250
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] 10,2 - 18
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 16
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 60
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
WAGA URZĄDZENIA [KG] 14
WYMIARY [mm] 420x170x350

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium