Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że od dnia 01.12.2020 sklep stacjonarny jest nieczynny.

Zamówienia można składać jedynie za pośrednictwem Allweld.pl

Spawarka Inwertorowa Sherman DIGITIG 315 AC DC Multipro

Kod produktu: 4264
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 5 829,00 zł 5829.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA SHERMAN DIGITIG 315 AC DC MULTIPRO

Spawarka Sherman DIGITIG 315 AC DC Multipro to spawarka inwertorowa wyprodukowana z zaawansowanych technologicznie podzespołów. Daje możliwość spawania prądem pulsacyjnym. Dzięki tej funkcji i możliwości pełnej regulacji parametrów możliwa jest zmiana skupienia łuku i kształtu spoiny, a także możliwość spawania cienkich elementów. Zajarzenie łuku odbywa się bezstykowo, za pomocą wbudowanego jonizatora HF. Dodatkowo układ HF poprawia stabilność spawania prądem przemiennym. Spawanie może się odbywać klasycznie metodą 2T, bądź metodą 4T stosowaną przy dłuższych spawach.

Spawarka Inwertorowa Sherman DIGITIG 315 AC DC Multipto

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka SHERMAN DIGITIG 315 AC/DC MULTIPRO
  • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR18 - 4m
  • Chłodnica WRC 300B
  • Wózek transportowy
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

AKCESORIA SPAWALNICZE:

  • Wężyk do podłączenia gazu - 1szt
  • Opaski zaciskowe - 2szt
  • Elementy eksploatacyjne uchwytu

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

INTUICYJNE STEROWANIE

Urządzenie ma czytelny i przejrzysty panel, a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą pokrętła i dedykowanych przycisków, przez co ustawienie spawarki jest bardzo łatwe i intuicyjne. Spawarka ma pełny wykres procesu TIG typu "drabinka". Zajarzenie łuku odbywa się bezdotykowo za pomocą wbudowanego jonizatora HF. Dodatkowo układ HF poprawia stabilność spawania oraz zapewnia błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów, podczas spawania. Urządzenie posiada pamięć ustawień, dzięki czemu możemy zapisać ustawione parametry i wrócić do nich w razie konieczności. Funkcja przydaję się, wtedy gdy mamy powtarzalność pracy, nie musimy za każdym razem ustawiać spawarki od nowa, tylko wczytujemy zapisane wcześniej ustawienia.

SZEROKI ZAKRES ZASTOSOWAŃ

Wszechstronność oraz jakość wykonania urządzenia pozwalają na szeroki zakres zastosowań zarówno w małych warsztatach, jak i przy profesjonalnych pracach konstrukcyjno-montażowych.

Panel Przedni Sherman 315 AC DC

CHŁODZONY UCHWYT

Urządzenie zostało wyposażone w chłodnicę spawalniczą. Chłodnica wytwarza obieg zamknięty cieczy i chłodzi uchwyt spawalniczy. Umożliwia eksploatację urządzeń spawalniczych w warunkach niezależnych od dostaw wody, zabezpiecza je przed uszkodzeniem termicznym, oraz obniża koszty eksploatacyjne związane z zużyciem wody jako czynnika chłodzącego.

WÓZEK SPAWALNICZY

Spawarka i chłodnica zamontowana jest na specjalnym wózku. Wózek gwarantuje łatwość przemieszczania się całego zestawu po nierównym podłożu. Z tyłu wózka znajduje się mocowanie na butlę z gazem. Przednie koła skrętne ułatwiają poruszanie się. Wózek posiada także miejsce do podwieszenia uchwytu spawalniczego, co znacznie ułatwia pracę.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

PODWOZIE JEZDNE - urządzenie wyposażono podwozie jezdne, które gwarantują dużą mobilność i możliwość przemieszczania spawarki w łatwy sposób. Podwozie pozwala też na zamontowanie butli z gazem, bez konieczności inwestowania w wózek spawalniczy.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

4 KSZTAŁTY FALI - dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów spawania pod kątem konkretnego materiału spawarka oferuje dobór odpowiedniego kształtu fali prostokątnego, trapezowowego, trójkątnego lub sinusoidalnego. Fala prostokątna najczęściej stosowana generujące większą ilość ciepła w strefie spawania. Ten kształt fali prądu przemiennego pozwala na spawanie aluminium z dodatkiem magnezu, fala trójkątna preferowana dla cienkich materiałów oraz sinusoidalny przebieg fali polecany do spawania czystego aluminium 99,999%. Fala trapezoidalna to bardziej miękki łuk z płynnym jeziorkiem i dobrym zwilżaniem materiału oraz lepsza kontrola łuku, niż przy fali sinusoidalnej

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 10 kanałów pamięci do zapisania własnych programów.

 

Spawarka Sherman DIGITIG 315 AC DC

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

Dane techniczne

ZASILANIE 3x400V 50H
PRĄD SPAWANIA 310 A - 350 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 5 - 315
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 20 - 280
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [A] 0 – 100
CYKL PRACY [%] TIG: 60 % - 315 A - 22.6 V, 100 % - 243 A - 19.7 V | MMA: 60 % - 280 A - 30 V, 100 % - 180 A - 27.2 V
POST-GAZ [s] 0,1 – 15
PRE-GAZ [s] 0,1 – 15
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 – 15
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 – 15
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 5 – 315
MAX. POBÓR MOCY [kVA] MMA: 9,2 kVA | TIG: 6,3 kVA
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 16
BALAS AC [%] 15 – 50
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 999
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 1 – 250
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 10 – 90
POBÓR PRĄDU [A] MMA: 15,3 A | TIG 10,8 A
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 67
STOPIEŃ OCHRONY IP23
WAGA URZĄDZENIA [KG] 29
WYMIARY [mm] 620 x 270 x 530

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium