Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Przecinarka plazmowa Spartus PRO 105 Cut Gniazdo CNC uchwyt maszynowy 100A 55 mm 400V

Kod produktu: 2578
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 11 187,00 zł 12 908,00 zł 11187.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
* - Pole wymagane
do obserwowanych

Opis

PRZECINARKA PLAZMOWA CIĘCIE 55MM GNIAZDO CNC

Przecinarka plazmowa Spartus Pro CUT 105 CNC, profesjonalna przecinarka plazmowa wyposażona w zintegrowane gniazdo sterowania CNC. Zasilana jest z sieci trójfazowej 400V. 105 CNC jest przemysłowym urządzeniem przeznaczonym do cięcia metali i wszelkich materiałów przewodzących prąd elektryczny. Maksymalny prąd cięcia 105 A przy maksymalnej grubości ciętego materiału wynoszącej  55 mm.

Przecinarka plazmowa SPARTUS Pro CUT 105 posiada szereg nowoczesnych rozwiązań wspierających proces cięcia plazmowego oraz funkcjonowanie urządzenia. Posiada system zajarzania łuku z wykorzystaniem zjawiska cofającej się elektrody Blow Back (bez HF). Przecinarka jest doskonałym urządzeniem do stosowania w przemyśle  w branżach produkcyjnych i usługowych.

Przecinarka plazmowa Spartus 105 CNC CUT Allweld

© Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi, na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

 • Przecinarka plazmowa SPARTUS CUT 105 CNC
 • Uchwyt plazmowy SP100M - 6 lub 8m (wariant dopłata 200 zł)
 • Uchwyt masowy - 3m
 • Instrukcję obsługi w języku polskim

+ DODATKOWE AKCESORIA:

 • Niezbędnik z częściami eksploatacyjnymi uchwytu
 • Dysze tnące do uchwytu SP100M - 10 szt.
 • Elektrody zawirowujące do uchwytu SP100M - 10 szt.
 • Filtr powietrza z regulacją ciśnienia
 • Wężyk powietrzny z opaskami

Przecinarka Spastus 105 CNC plazma do cięcia panel

A. Kontrolka zasilania B. Kontrolka ostrzegawcza - przegrzanie C. Kontrolka ostrzegawcza - niepopranie zamontowana osłona dyszy D. Kontrolka sygnalizująca, że prowadzony jest proces ciecia plazmowego (działanie łuku pilotażowego) E. Cyfrowy wyświetlacz parametrów - natężenie prądu ciecia F.  Cyfrowy wyświetlacz parametrów - ciśnienie sprężonego powietrza G. Pokrętło regulacji prądu ciecia H. Przełącznik dwupozycyjny - normalna praca / test gazu.

 

NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SYSTEM ZAJARZENIA ŁUKU

Wbudowany system bezstykowej inicjacji łuku pilotażowego (bez wysokiej częstotliwości HF) – zapewnia doskonałą jakość cięcia, przy wydłużonej żywotności części eksploatacyjnych.

Moduł wysokiej częstotliwości do zajarzenia luku pilotażowego został wyeliminowany z urządzeń SPARTUS CUT 105. Do zajarzenia łuku wykorzystywany jest element "Blow Back", który podczas nieużywania zwiera dysze do elektrody. Po zainicjowaniu startu zajarzenia łuku elektroda zostaje podniesiona poprzez układ pneumatyczny, powoduje to przerwanie kontaktu dyszy z elektrodą i zajarzenie łuku pilotażowego. Ta nowatorska metoda pozwala na zajarzenie łuku bez układu wysokiej częstotliwości HF, co skutkuje większą niezawodnością źródła prądu, zwiększeniem trwałości elementów eksploatacyjnych, a także poprawą wydajnością cięcia.

GNIAZDO CNC

Przecinarka SPARTUS CUT 105 CNC na swoim panelu ma gniazdo sterowania CNC i umożliwia podłączenie przecinarki do ploterów tnących i pracę przecinarką przy wykorzystaniu stołu CNC (plazma jest fabrycznie przystosowane do plotera CNC). Komunikacja pomiędzy stołem, a przecinarką odbywa się za pomocą portu CPC.

GWARANCJA 3 LATA

Urządzenia Spartus serii Pro objęte są 2-letnią Gwarancją producenta Door to Door. Okres gwarancyjny jest identyczny bez względu czy dotyczy zakupu na Paragon czy na Fakturę. Klienci dokonując w tym okresie płatny przegląd serwisowy, uzyskują dodatkowy rok gwarancji co daje w sumie 3 lata.


Przecinarka plazmowa Spartus 105 CNC 400V 55 mm blow back

 

GŁÓWNE PARAMETRY TECHNICZNE

 • Prąd cięcia: 20 - 100A
 • Napięcie wyjściowe pracy: 88 - 125V
 • Cykl pracy: 100%
 • Sprawność: 85%
 • Max. grubość cięcia: 55mm
 • Grubość cięcia jakościowego: 45mm
 • Zalecane ciśnienie robocze: 5,5bar
 • Pobór powietrza: 200l/min
 • Sposób zajarzenia: BLOW BACK
 • POST GAZ: TAK

DZIELNIK NAPIĘCIA

Urządzenie posiada wbudowany dzielnik napięcia. Dzielnik napięcia jest układem, który dzieli napięcie doprowadzone do jego wejścia. Układ umożliwia ustawienie odpowiedniego napięcia wyjściowego zgodnie z wymaganiami sterownika CNC.

UCHWYT MASZYNOWY DO CIĘCIA

Urządzenie wyposażone jest w uchwyt SP100M o długości 6m, standardu PT z zajarzeniem typu BLOW BACK (bez HF). Wszystkie części zamienne uchwytu są łatwo dostępne i można je nabyć w atrakcyjnych cenach.

Zalety uchwytu:

 • uchwyt wyposażony w części, gotowy do pracy
 • ergonomiczna rękojeść
 • zabezpieczenie przez przypadkowym włączeniem
 • standardowa długość 6m - możliwość zamówienia uchwytu o większej długości
Spartus 105 CNC do cięcia plazmowego 55mm 100A

DOOR TO DOOR - GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
ZAJARZANIE no HF | BLOW BACK
ZASILANIE 400 V / 50 Hz
MAX. GRUBOŚC CIĘCIA [mm] 55
CYKL PRACY [%] 100
GRUBOŚĆ PRZEBIJANIA [mm] 25
GRUBOŚĆ CIĘCIA JAKOŚCIOWEGO [mm] 35
MAX. PRĄD CIĘCIA [A] 105
ZAKRES PRĄDU CIĘCIA [A] 20-105
KLASA IZOLACJI H
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0,76
MAX. POBÓR PRĄDU [A] 35
ZAPOTRZEBOWANIE POWIETRZA [l/min] 200
ZALECANE CIŚNIENIE ROBOCZE [bar] 5,5
NAPIĘCIE WYJŚCIOWE [V] 88-125
POST-GAZ [s] 60
STOPIEN OCHRONY 23
POBÓR PRĄDU PRZECINARKI [A] 35
WAGA URZĄDZENIA [kg] 33
WYMIARY [mm] 640 × 240 × 460

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium