Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że sklep stacjonarny jest nieczynny.

Zamówienia można składać jedynie za pośrednictwem Allweld.pl

Spawarka Migomat MIG MAG Trafilux Trafimig 200 DP Dual Puls Synergia

Kod produktu: 3422
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 2 199,00 zł 2199.00
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

SPAWARKA TRAFILUX TRAFIMIG 200 Z PODWÓJNYM PULSEM

TRAFIMIG 200 DUAL PULS to model wyróżniający się dużą wydajnością i szerokim zakresem zastosowań. Spawarka polecana osobom, którym zależy na wydajności i wysokim poziome wizualnym spoiny. Urządzenie pozwala na spawanie prądem maksymalnym 200A przy sprawności 60% metodami MIG/MAG, MMA i TIG. W urządzeniu zastosowano duży i czytelny wyświetlacz LED, który pozwala na precyzyjne ustawienie spawarki i łatwą kontrolę parametrów podczas procesu spawania.

 

Trafilux Trafmig 200 DP

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka TRAFILUX TRAFIMIG 200 DUAL PULS
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB 24 - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 2m
  • Uchwyt masowy - 2m
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

 

INTUICYJNE STEROWNIE

Urządzenie posiada sterowanie synergiczne, dzięki czemu dobór parametrów następuje automatycznie. Takie rozwiązanie będzie praktyczne zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych spawaczy. Dzięki regulowanej indukcyjności możemy dostosować odpowiedni kształt spoiny, a także spawać bardzo cienkie elementy i łączyć blachy ocynkowane.

12 KANAŁÓW SYNERGICZNYCH

Urządzenie jako jedno z niewielu na rynku posiada duży wybór trybów Synergicznych. Poza najpowszechniejszymi kanałami do stali czarnej w osłonie CO2 lub MIX, mamy do wyboru niespotykane tryby w tym do spawania czystego aluminium (Al), aluminium z magnezem (AlMg) czy aluminium z krzemem (AlSi). Dodatkowo mamy do wyboru kilka kanałów przydatnych w Lutospawaniu CuSi lub CuAl.

KANAŁY PAMIĘCI I STEROWANIE WIFI

Spawarka posiada wbudowaną pamięć ustawień, dzięki czemu możemy je zapisać i wracać do nich w dowolnej chwili. Do dyspozycji mamy 36 kanałów pamięci. Dodatkowo spawarka ma wbudowane WIFI, dzięki czemu możemy nią sterować za pomocą telefonu z systemem ANDROID. Do sterowania potrzebna jest aplikacja dostępna za darmo, u autoryzowanych dystrybutorów marki TRAFILUX.

DLACZEGO MIG/MAG Z PODWÓJNYM PULSEM?

Jeżeli zależy nam na wysokim poziomie wizualnym spoiny i większej wydajności spawania niż w metodzie TIG idealnym rozwiązaniem jest spawanie z podwójnym pulsem. Metoda ta gwarantuje wysoki poziom wyglądu lica (efekt łuski), dodatkowo zastosowanie automatycznego podawania drutu wpływa na wydajność spawania. Konstrukcje spawane metodą MIG/MAG wykonujemy szybciej, dlatego koszty wytworzenia są niższe.

Spawarka Inwertorowa Trafilux 200 DP

 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY SPAWARKI TRAFIMIG 200 DUAL PULS

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

SPAWANIE PUNKTOWE SPOT - do wykonywania równych, punktowych sczepów, z regulowanym czasem spawania. Głównie wykorzystywany do łączenia blach "na zakładkę" lub wstępnego połączenia konstrukcji.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 36 kanałów pamięci z możliwością zapisu i odczytu ustawień

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

ARC FORCE - funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

 

Ideal Trafimig 200 DP


DOOR TO DOOR 
- IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA
Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Tak
FAN STOP Tak
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
2T/4T Tak
PAMIĘĆ USTAWIEŃ 36 kanałów
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0,8-1,2
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 20 ÷ 200
CYKL PRACY MIG 60
FUNKCJA HOT START - MMA TAK
FUNKCJA ARC FORCE - MMA Tak
FUNKCJA ANTI STICK - MMA Tak
FUNKCJA VRD Tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 69
BALANS PULSU [%] 5-50
PRE-GAS [s] Tak
POST-GAS [s] Tak
SPAWANIE PUNKTOWE [s] Tak
BURNBACK Tak
WAGA URZĄDZENIA [kg] 12,8
WYMIARY [mm] 480x210x370
STOPIEŃ OCHRONY IP21

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium