Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

SPAWARKA INWERTOROWA MAGNUM MIG MAG 205 L LUTOSPAWANIE MIGOMAT

Kod produktu: U MI 205L AUT
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 1 699,00 zł 1699.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI MAGNUM MIG 205 L

Magnum MIG 205 L to od wielu lat jeden z najpopularniejszych Migomatów 200 Amperowych, zasilanych na 230V. Dopracowana konstrukcja, w której wyeliminowano do minimum wady konstrukcyjne.

Spawarka posiada wyświetlane parametry również w stanie bez obciążenia. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na dokładniejsze nastawy i bardzo rzadko spotykane w tej klasie urządzeń.

Uwagę należy zwrócić na  eurozłącze oraz profesjonalny podajnik drutu umożliwiający swobodne stosowanie uchwytów 4 metrowych. Prosty panel oraz płynna regulacja, pozwalają  dokładnie dostosowywać parametry spawania. Waga urządzenia to jedyne 9 kg co czyni z niego idealne do mobilnych zastosowań.

 

Spawarka Magnum 205 L MIG MAG z Lutospawaniem

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA

  • spawarkę migomat MAGNUM Mig 205 L
  • uchwyt spawalniczy MB15 - 3m lub 4m do wyboru
  • uchwyt elektrodowy 3 m
  • przewód masowy 3 m
  • instrukcja obsługi w języku polskim

+ PROMOCJA - PAKIET AKCESORIÓW

Dla tego produktu umożliwiamy zakup pakietu akcesoriów w kwocie 45 zł. W polu "zestaw promocyjny akcesoria" można wybrać pakiet zawierający:

  • Profesjonalne rękawice Spawalnicze z dwoiny bydlęcej
  • Szczypce Spawalnicze - uniwersalne i trwałe
  • 2x Kątownik Magnetyczny z mocnymi magnesami o udźwigu 11 kg

 

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE MAGNUM 205 Z LUTOSPAWANIEM

Magnum 205 L umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp.. Model 205 L umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny. Magnum wykorzystany może być również do obróbki blach cienkich zwłaszcza w branży samochodowej.

Obecnie bardzo powszechne jest używanie blach galwanizowanych cynkiem. W procesie spawania parujący cynk jest przyczyną porowatości spoin, ponieważ wysokie temperatury powstające w tym obszarze niszczą warstwę ochronną, a elementy łączone tracą swoją odporność korozyjną. Mechaniczne usuwanie cynku przed spawaniem, jak i ponowne nakładanie z miejsc, w których nastąpiło odparowanie jest procesem bardzo kosztownym. Natomiast uzupełnianie ubytków preparatami typu "cynk spray" niedostatecznie zabezpiecza konstrukcję przed korozją. Poza tym przy spawaniu blach ocynkowanych następuje bardzo duża emisja szkodliwych dla zdrowia spawaczy oparów cynku. Tych wszystkich problemów unika się stosując technologię lutospawania metodą MIG/MAG. Jako materiał dodatkowy stosuje się spoiwa na bazie miedzi.

 

FILM POKAZOWY MIGOMATU MAGNUM 205 L

 

ZALETY SPAWARKI

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów

SPAWARKA 3W1 - ten model spawarki posiada dwa wtyki prądowe [+] i [-] oraz zmienną biegunowość. Jest to proste i bezawaryjne rozwiązanie konstrukcyjne spotykane głównie w spawarkach inwertorowych. Umożliwia spawanie MMA oraz podłączeniu uchwytu TIG z zaworkiem, gdzie gaz jest sterowany w rączce poza urządzeniem.

 

DOOR TO DOOR - MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Nie
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Nie
FAN STOP Nie
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 40-200
CYKL PRACY MIG 200A - 60 | 139A - 100
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 50-180
CYKL PRACY MMA 180A - 60 | 120A - 100
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 4,3
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 1-20
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] 16-23
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 42
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0,6/0,8/1,0
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 - 3,2
CHŁODZENIE wentylator
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
WAGA URZĄDZENIA [kg] 9
STOPIEŃ OCHRONY IP23

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl