Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spotter Weldman 5500 400 V

Id: 2661 Kod produktu: SPOTTER WELDMAN 5500
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 2 299,00 zł 2299.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPOTTERA ZGRZEWARKI WELDMAN 5500 400 V

SPOTTER WELDMAN 5500 to sterowane mikroprocesorem urządzenie do wyciągania, zgrzewania jednostronnego, łatania i rozgrzewania elektrodą węglową blach. Maksymalny prąd zgrzewania 4200 A. Zasilanie 400V

Urządzenie WELDMAN SPOTTER 5500 to urządzenie transformatorowe zaliczane do jednego z rodzajów zgrzewarki oporowej. Za sprawą takiego sprzętu można przeprowadzić panelową naprawę nadwozia, zachowując jednocześnie wszystkie właściwości mechaniczne elementów, nad którymi pracujemy. Jedną z największych zalet spottera jest to, że przy wyborze właściwych parametrów technicznych można uniknąć odkształceń termicznych blachy oraz jej przegrzania (mogłoby ono negatywnie wpływać na strukturę wewnętrzną tego materiału). W uchwycie urządzenia można zamontować elektrody robocze razem z pomocnym w pracy oprzyrządowaniem.

Spotter Weldman 5500 

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

ZESTAW ZAWIERA

 • Zgrzewarka WELDMAN SPOTTER 5500
 • Wózek transportowy
 • Młotek kinetyczny do uchwytu (pistoletu) do podkładek trójkątnych
 • Młotek kinetyczny z hakiem do drutu falistego lub podkładek okrągłych i prostych
 • Przyssawka próżniowa mechaniczna
 • Elektrody węglowe 2 szt.
 • Przewód roboczy z uchwytem (pistoletem) 2,2 m
 • Przewód zasilający 2,5 m
 • Przewód masowy z końcówką masy 2 m
 • Uchwyt do zgrzewu grzebieniowego 6 palców
 • Skrzynka z narzędziami roboczymi i materiałami eksploatacyjnymi 
 • Dowód zakupu: paragon lub faktura

Zawartość skrzynki: podkładki okrągłe 12 mm: 30 szt., podkładki trójkątne: 5 szt., podkładki proste: 10 szt., podkładki proste skręcane: 10 szt., śruba M5 L=16 mm: 20 szt., śruba M6 L= 16 mm: 20 szt., drut falisty L= 300 mm: 10 szt., elektroda do śrub, elektroda do podkładek okrągłych, elektroda do podkładek prostych, elektroda do zgniatania nierówności (powstałych po wyciąganiu blachy), elektroda dwustronna do drutu falistego i do zgrzewu punktowego, uchwyt do elektrody do drutu falistego, uchwyt do podkładek trójkątnych, końcówka masy.

 

ZASTOSOWANIE

Spotter blacharski, nazywany zgrzewarką, przeznaczony jest do sprawnej naprawy samochodowej karoserii. Sprzęt ten można znaleźć nie tylko w warsztatach samochodowych i blacharsko-lakierniczych, ale również w zakładach przemysłowych działających w branży motoryzacyjnej. Służą do zgrzewania elementów mocujących do powierzchni blachy, która uległa odkształceniom, co pozwala na wyciąganie wgnieceń. Zgrzewarki wykorzystywane są też do łatania, rozgrzewania i bańkowania czy spęczania blachy (punktowego zgrzewania i natychmiastowego schłodzenia w celu usztywnienia oraz ściągnięcia materiału). Spoter blacharski pozwala na naprawę: słupków, maski, drzwi, pokrywy bagażnika, a także dachu, błotnika czy progów.

Spotter z elektrodą miedzianą często wykorzystywany jest w warsztatach naprawczych jako zgrzewarka do blach. Pozwala to na rezygnację z innej technologii – z użyciem palnika gazowego. Warto również pamiętać, że brak konieczności użycia palnika gazowego zasilanego butlą wpływa na podniesienie bezpieczeństwa przebywających w warsztacie osób.

Nowoczesne spotery są na tyle zaawansowane technologicznie, że proces podgrzewania i zgrzewania blachy rozpoczyna się automatycznie w momencie zetknięcia przeznaczonej do tego typu prac elektrody z naprawianym elementem. Po upływie zaprogramowanego przez użytkownika czasu lub odsunięciu elektrody od blachy zgrzewanie zostaje automatycznie przerwane. Odpowiednio dobrana zgrzewarka umożliwia uzyskanie oczekiwanego efektu przy jak najmniejszym zużyciu energii.

 

CYFROWY PANEL STEROWANIA

Wszystkie ustawienia zgrzewarki dostępne są z panelu sterowania. Po wyborze rodzaju narzędzia urządzenie samo dopasuje prąd zgrzewania i optymalne cykle pracy.

 

Spotter zgrzewarka Weldman 5500 sterowanie Allweld

 

1. Wyświetlacz monochromatyczny(wyświetla tryb pracy, czas zgrzewania, grubość materiału i natężenie prądu zgrzewania) 2/3. Regulacja wartości natężenia prądu zgrzewania: zmniejszanie/zwiększanie 4/5. Regulacja wartości czasu trwania zgrzewania: zmniejszanie/zwiększanie 6. Wyłącznik główny 7. Wybór trybu pracy zgrzewarki: góra/dół 8. Wybór grubości zgrzewanego materiału(0,6/0,8/1,0/1,2mm) 9. Diody LED wskazujące wybrany tryb pracy zgrzewarki.

 

DOOR TO DOOR - WELDMAN GWARANCJA PRODUCENTA

 

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Weldman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Weldman.

 

 

Dane techniczne

REGULACJA CZASU ZGRZEWANIA [s] 0,1-9,9
NAPIĘCIE PRĄDU ZGRZEWANIA [V] 1-13
NATĘŻENIE PRĄDU ZGRZEWANIA [A] 4200
NATĘŻENIE PRĄDU ZASILANIA [A] 20-65
MOC PRĄDU ZASILANIA [ kVa] 12,5
NAPIĘCIE ZASILANIA 400
MAX. GRUBOŚC ZGRZEWANEGO MATERIAŁU [mm] 1,2
WYMIARY [mm] 480x320x330
WYMIARY Z WÓZKIEM [mm] 560x490x990
WAGA URZĄDZENIA [kg] 24
WAGA URZĄDZENIA Z WÓZKIEM [kg] 44

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl