Spawarka Inwertorowa PATON PRO-200 (wcześniej VDI 200 P Pro Puls) MMA TIG Lift DC PULS + Walizka

Producent: PATON
Kod produktu: 2643
Arc force: Tak
VRD: Tak
Hot start: Tak
Zasilanie: 230V 50Hz
PULS: tak
ANTI STICK: tak
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA MMA [A]: 24-200
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 730,00 zł
lub raty 10 x 173,00 zł | RRSO 0%
1730.00
Dostępny (44 szt.)
Wysyłka w 2 - 7 dni
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

PATON PRO-200 NOWA WERSJA | 5 LAT GWARANCJI | STABILIZACJA SPADKÓW NAPIĘCIA | PULS

Jest to sterowany cyfrowo inwertor o uniwersalnym zastosowaniu. Dedykowany do metody MMA, TIG DC umożliwia również spawanie metodą MIG-MAG warunkiem jest posiadanie zewnętrznego podajnika drutu. Model PRO-200 jest to wysokiej klasy spawarka MMA oferująca możliwość spawania prądem pulsacyjnym we wszystkich metodach spawania. Urządzenie charakteryzuje się nominalnym prądem spawania 200 A w cyklu 70%.

Inwertor PATON PRO-200 oferuje sterowanie elektroniczne. Takie rozwiązanie ułatwia pracę spawacza ponieważ oferuje oferuje większe możliwości kontroli procesu spawania dla każdej z metod, jak również umożliwia pełniejsze wykorzystanie potencjału urządzenia. Jest to urządzenie z serii czerwonej czyli PRO dedykowanej do intensywnych prac w tym do użytku przemysłowego.

Spawarka Paton VDI 200 P MMA TIG PULS 

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

SKŁAD ZESTAWU

  • Urządzenie PATON PRO-200
  • Uchwyt elektrodowy ABICOR BINZEL DE2200 3m
  • Uchwyt masowy ABICOR BINZEL MK300 3m
  • Walizka kompozytowa "PATON"
  • Pasek do przenoszenia na ramieniu
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

 

PATON GWARANCJA 5 LAT FAKTURA LUB PARAGON

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 5 lat. Model PRO VDI 200 jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W spawarce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności poprzez przeniesienie układu elektronicznego do oddzielnej komory ponadto zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem.      

WALIZKA KOMPOZYTOWA W ZESTAWIE

Lekkie, mocne, odporne walizki marki PATON są bardzo wytrzymałe, wykonane z najnowszej generacji materiału. Walizki z tej serii świetnie spisują się w codziennym użytku. Trwały materiał odporny na czynniki zewnętrzne i pęknięcia. Walizka wyłożona jest specjalną pianką, która dodatkowo zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniem. Wymiary wysokość 33 cm, szerokość 43 cm i głębokość 18 cm.

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

PRO-200 umożliwia spawanie metodą MMA, TIG DC opcjonalnie MIG MAG (zewnętrzny podajnik drutu), znajdzie on zastosowanie w pracach montażowych, branży produkcyjnej, w przemyśle stoczniowym oraz w pracach instalacyjnych na budowach. Urządzenie PRO-200 będzie również idealnym nabytkiem dla właścicieli warsztatów naprawczych. W spawarce spawanie odbywa się m.in przy użyciu elektrody otulonej, składającej się z metalowego rdzenia pokrytego sprasowaną otuliną. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. W niewielkim zakresie i w rzadkich przypadkach znajdzie zastosowanie w spawaniu aluminium i jego stopów. W zależności od średnicy i rodzaju elektrody spawarką można spawać cienkie blachy, stal rurową, kotłową a nawet okrętową.

 

ZALETY SPAWARKI - PATON PRO-200

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

Wykres funkcji puls Paton VDI PRO

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

TIG LIFT - możliwość spawania w metodzie TIG przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

CYFROWY WYŚWIETLACZ - ułatwia obsługę oraz pozwala na precyzyjną regulację parametrów spawania.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki, przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

Anty-przywieranie (ANTI STICK) – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

Funkcja ustawienia nachylenia charakterystyki prądowo-napięciowej - przeznaczona jest do komfortowego spawania z użyciem elektrod z różnymi otulinami. Domyślne nachylenie charakterystyki [BAH] ustawiono na wartość 1,4 V/A, co jest odpowiednią nastawą do najpopularniejszych elektrod o powłoce rutylowej. Dla poprawienia komfortu pracy z elektrodami z otulina celulozową, zaleca się nastawę do wartości 0,2-0,6 V/A i dodatkowo korektę ciśnienia łuku [U.AF] do wartości 18V.

Paton VDI 200 P MMA TIG PULS

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

 

 

Dane techniczne

Arc force Tak
VRD Tak
Hot start Tak
Zasilanie 230V 50Hz
PULS tak
ANTI STICK tak
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 24-200
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 270
CYKL PRACY [%] 200 A - 70 % 167 A - 100%
SPOSÓB REGULACJI płynny
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA [A] 10-200
PRĄD PULSUJĄCY [Hz] MMA 0,2-500 TIG: 0,2-500 MIG/MAG: 5-500
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 8
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 5,5-6,1
NAPIĘCIE PRĄDU ZAJARZANIA ŁUKU [V] 110
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 12/75
ŚREDNICA DRUTU RDZENIOWEGO [mm] 0,6 – 1,0
ŚREDNICA ELEKTRODY [mm] 1,6 – 5,0
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] 12 – 28
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] 160 – 260
WYMAGANENATĘŻENIE PRĄDU Z SIECI [A] 25-28
CHŁODZENIE wentylator
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] –25 … +45
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 92
STOPIEŃ OCHRONY IP33
WAGA URZĄDZENIA [KG] 5,6
WYMIARY [mm] 330 х 110 х 250

Opinie o produkcie (3)

24 kwietnia 2019

Tryb MMA Spawanie elektrodą rewelacja! Puls, arc force hot start działają bezbłędnie. Tryb TIG a dokładnie Tig lift zajarzenie łuku tak jak w MMA delikatny start bez rozprysków płynne narastanie prądu dla mnie Ok. Dobre rozwiązanie jeśli chcemy połączyć cienkie elementy bez plucia i nadmiernego przegrzewania materiału dodam że puls działa bezbłędnie. Tryb MIg Mag nie testowany z uwagi na brak podajnika który niebawem chce nabyć. Solidna kompaktowa Bardzo polecam!

25 maja 2019

Spawarka przerosła moje oczekiwania. Puls bajka, praca na przedłużaczu nie ma problemu. Zastanawiałem się też nad Magnumem, wyboru nie żałuje.

3 maja 2024

Posiadam ten podel od 2 lat, spawanie tą spawarką to czysta przyjemność, bardzo rozbudowane menu, tylko brak języka polskiego w menu, no i ten puls przy elektrodzie to coś pięknego.

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium