Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik Mini 2100 z Walizką

Producent: IDEAL
Kod produktu: 4987
Arc force: Tak
VRD: Tak
Hot start: Nie
Zasilanie: 230V 50Hz
Zakres prądu spawania MMA [A]: 10 - 145
Napięcie biegu jałowego [V]: 65
Stopień ochrony: IP 21S
Przejdź do pełnej specyfikacji
439,00 zł
lub raty 10 x 43,90 zł | RRSO 0%
439.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA IDEAL PRAKTIK MINI 2100 Z WALIZKĄ

PRAKTIK MINI 2100 jest spawarką inwertorową do spawania metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym (DC) oraz metodą TIG prądem stałym (DC) ze zwarciowym zajarzeniem łuku. Umożliwia spawanie elektrodami rutylowymi ora zasadowymi. Sterowana elektronicznie, płynna regulacja prądu spawania. Niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w hobbystycznych pracach warsztatowych jak i podczas prac terenowych.

 Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik Mini 2100 z Walizką

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka Ideal 2100 MINI
  • Walizka do bezpiecznego transportu
  • Przewód elektrodowy MMA - 1,5 m
  • Przewód z uchwytem masowym - 1,5 m

 Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik Mini 2100 z Walizką

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

VRD - Funkcja ta obniża napięcie w stanie bez obciążenia. W przeciągu milisekund po zakończeniu spawania, napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym. W skrajnych przypadkach utrudnia zajarzenie łuku.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności w łuku i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje  również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE łuk staje się bardziej skupiony przetop i stabilność łuku się zwiększa.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie. Poprawia efektywność spawania, zwarciu elektrody towarzyszy jej przegrzanie co może skutkować jej uszkodzeniem.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 Spawarka Inwertorowa Ideal Praktik Mini 2100 z Walizką

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Arc force Tak
VRD Tak
Hot start Nie
Zasilanie 230V 50Hz
Zakres prądu spawania MMA [A] 10 - 145
Napięcie biegu jałowego [V] 65
Stopień ochrony IP 21S
Zabezpieczenie sieci [A] C20A
Waga urządzenia [kg] 3,5 / 4,5 kg (urządzenie/zestaw)
Wymiary [mm] 225 x 90 x 130
CYKL PRACY [%] 60% - 145A | 100% - 112A

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium