Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka Migomat Magnum THF 230 HF TIG AC DC z Pulsem

Kod produktu: 2996
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Spawarka-inwertorowa-magnum-thf-230.jpg
 • nowość
Cena brutto: 2 532,00 zł 2532.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI SHERMAN MAGNUM THF 230

Spawarka inwerterowa MAGNUM TIG THF 230P AC/DC PULS DIGITAL - to profesjonalny inwertor spawalniczy przeznaczony do spawania elektrodą wolframową (metoda TIG DC i TIG AC/DC) oraz elektrodą otuloną (metoda MMA) aluminium i jego stopów, stali  konstrukcyjnych, jakościowych, miedzi i jej stopów. Konstrukcja urządzenia to najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne stosowane w współczesnych urządzeniach przez producentów sprzętu spawalniczego. 

Urządzenie inwertorowe THF 230P AC/DC jest lekkim, przenośnym źródłem energii. Dla uzyskania jak najlepszych osiągów i niezawodności, urządzenie wytwarzane jest zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami co zapewnia mu znakomite parametry spawalnicze zarówno  dla  metody MMA, TIG DC jak i TIG AC. Urządzenie  przeznaczone  jest  do  pracy w warunkach terenowych i wykonywania wszelkiego rodzaju prac naprawczych. Urządzenie charakteryzuje się 60% sprawnością spawania. Posiada znakomitą charakterystykę łuku dla elektrod rutylowych i zasadowych. Urządzenie posiada w pełni funkcjonalny panel sterujący, umożliwiający nastawienie wszystkich parametrów spawania.THF 230P AC/DC posiada funkcje: HOT STARTANTI  STICK i ARC FORCE.  

Spawarka TIG AC DC Magnum THF 230 z Pulsem

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • Urządzenie MAGNUM THF 230P AC/DC PULS.
 • Uchwyt spawalniczy TIG SR-26/4m.
 • Uchwyt elektrodowy 3m.
 • Przewód masowy 3m.
 • Zestaw części eksploatacyjnych uchwytu.
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna.

 

Magnum THF 230 Spawarka TIG AC DC z Pulsem

 

PANEL STEROWANIA GŁÓWNE FUNKCJE:

 • Prąd startu – prąd od jakiego zaczynamy proces spawania.
 • Prąd spawania – prąd który ustawiamy w zależności od grubości spawanego materiału.
 • Prąd bazy – dolna wartość prądu w funkcji PULS.
 • Czas trwania prądu opadania – czas w jakim prąd spawania opada do wartości minimalnej.
 • Wybór trybu pracy: MMA/TIG DC.
 • Wybór metody spawania: TIG AC/TIG DC.
 • Wybór trybu pracy: 2–takt, 4–takt.
 • Wybór trybu pracy: TIG DC/TIG PULS.
 • Przełącznik sterowania zewnętrznego, pozycja OFF - sterowanie zewnętrzne wyłączone, pozycja ON - sterowanie zewnętrzne włączone.
 • Częstotliwość pulsu – częstotliwość zmiany prądu bazy do prądu szczytu.
 • Częstotliwość w AC – częstotliwość zmiany prądu w spawaniu aluminium, przez jej zwiększenie bardziej skupiamy łuk (np. spawanie pachwinowe).
 • Stosunek prądów w pulsie – stosunek procentowy czasu trwania prądu szczytu do trwania prądu bazy.
 • Wypływ gazu po zakończeniu spawania - studzenie elektrody.
 • Balans AC – stosunek procentowy czasu trwania połówki dodatniej prądu do połówki ujemnej. Zalecane ustawienie w środkowej pozycji (50%).
 • Kontrolka ostrzegawcza – informuje o nieprawidłowym funkcjonowaniu urządzenia (przegrzanie urządzenia, duży spadek napięcia sieci, zwarcie).

 

ZALETY SPAWARKI THF 230

2T/4T -przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach

TIG AC - spawanie prądem przemiennym o fali prostokątnej stosuje się dołączenia elementów z aluminium i jego stopów. Pół-fala dodatnia pozwala na przebicie wierzchniej warstwy tlenków, natomiast pół-fala ujemna, której towarzyszy spadek temperatury elektrody i przepływ ciepła do spawanego elementu, sprzyja głębszej penetracji materiału. Regulując balans fali, można precyzyjnie dostosować proporcje między działaniem czyszczącym i penetrującym łuku elektrycznego.

ARC FORCE -funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

HOT START - "gorący start" - funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania. W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PULS - Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz spawanie bardzo cienkich elementów. Zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

HF - urządzenie wyposażone jest w jonizator, który pozwala na bezstykowe zajrzenie łuku spawalniczego. przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

ZDALNE STEROWANIE - Dużą zaletą spawarki jest możliwość zastosowania pedału zdalnego sterowania. Zdalne sterowanie sprawdzi się przy pracach, gdzie potrzebna jest częsta zmiana natężenia prądu z dala od spawarki np. spawanie felg lub konstrukcji z aluminium. Pedał zdalnego sterowania nie wchodzi w skład zestawu, ale jest dostępny na naszych pozostałych aukcjach.

 

DOOR TO DOOR-MAGNUM GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty, mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Magnum, z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent, uzyskawszy niezbędne informacje, wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Magnum. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA 210 A - 250 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Nie
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Nie
ZDALNE STEROWANIE tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 5-230
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 230
CYKL PRACY [%] 60
POST-GAZ [s] 1-10
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-15
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 5-230
PRĄD KOŃCOWY [s] 5-230
BALAS AC [%] 20-80
BALANS PULS [%] 10-90
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 30-230
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 20C
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 59
STOPIEŃ OCHRONY IP 21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 28

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl