Spawarka Inwertorowa PATON PRO-270 (wcześniej 270 P VDI PRO) MIG MAG MMA TIG Lift 400V 350A

Producent: PATON
Kod produktu: 5797
Arc force: Tak
VRD: Tak
Hot start: Tak
Zasilanie: 3x400V 50Hz
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A]: 270
MAX. PRĄD SPAWANIA [A]: 350
CYKL PRACY [%]: 270 A - 70 % 225 A - 100%
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 530,00 zł
lub raty 10 x 253,00 zł | RRSO 0%
2530.00
Dostępny (79 szt.)
Wysyłka w 14 - 21 dni
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

PATON 250 PRO 400V NOWA WERSJA | 3 LATA GWARANCJI | STABILIZACJA SPADKÓW NAPIĘCIA | PULS

Spawarka Paton 270 P VDI jest to sterowany cyfrowo inwertor o uniwersalnym zastosowaniu. Dedykowany do metody MMA, TIG DC umożliwia również spawanie metodą MIG-MAG warunkiem jest posiadanie zewnętrznego podajnika drutu. Model 270 P VDI jest to wysokiej klasy spawarka oferująca możliwość spawania prądem pulsacyjnym we wszystkich metodach spawania. Urządzenie charakteryzuje się nominalnym prądem spawania 270 A w cyklu 70%.

Inwertor Paton 270 P VDI oferuje sterowanie elektroniczne. Takie rozwiązanie ułatwia pracę spawacza ponieważ oferuje oferuje większe możliwości kontroli procesu spawania dla każdej z metod, jak również umożliwia pełniejsze wykorzystanie potencjału urządzenia. Jest to urządzenie z serii czerwonej czyli PRO dedykowanej do intensywnych prac w tym do użytku przemysłowego.

 Spawarka Paton VDI 270 P Zestaw

PATON GWARANCJA 3 LATA FAKTURA LUB PARAGON

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 3 lata. Model PRO VDI 270 jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W spawarce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności poprzez przeniesienie układu elektronicznego do oddzielnej komory ponadto zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem.       

SKŁAD ZESTAWU

  • Urządzenie PATON VDI 270P
  • Uchwyt elektrodowy ABICOR BINZEL DE2200 3m
  • Uchwyt masowy ABICOR BINZEL MK300 3m
  • Opakowanie kartonowe
  • Pasek do przenoszenia na ramieniu
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Paton 270 umożliwia spawanie metodą MMA, TIG DC opcjonalnie MIG MAG (zewnętrzny podajnik drutu), znajdzie on zastosowanie w pracach montażowych, branży produkcyjnej, w przemyśle stoczniowym oraz w pracach instalacyjnych na budowach. Urządzenie 270 P VDI będzie również idealnym nabytkiem dla właścicieli warsztatów naprawczych. W spawarce spawanie odbywa się m.in przy użyciu elektrody otulonej, składającej się z metalowego rdzenia pokrytego sprasowaną otuliną. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. W niewielkim zakresie i w rzadkich przypadkach znajdzie zastosowanie w spawaniu aluminium i jego stopów. W zależności od średnicy i rodzaju elektrody spawarką można spawać cienkie blachy, stal rurową, kotłową a nawet okrętową.

ZALETY SPAWARKI - PATON 270 P VDI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

Wykres funkcji puls Paton VDI PRO

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

TIG LIFT - możliwość spawania w metodzie TIG przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

CYFROWY WYŚWIETLACZ - ułatwia obsługę oraz pozwala na precyzyjną regulację parametrów spawania.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki, przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

Anty-przywieranie (ANTI STICK) – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

Funkcja ustawienia nachylenia charakterystyki prądowo-napięciowej - przeznaczona jest do komfortowego spawania z użyciem elektrod z różnymi otulinami. Domyślne nachylenie charakterystyki [BAH] ustawiono na wartość 1,4 V/A, co jest odpowiednią nastawą do najpopularniejszych elektrod o powłoce rutylowej. Dla poprawienia komfortu pracy z elektrodami z otulina celulozową, zaleca się nastawę do wartości 0,2-0,6 V/A i dodatkowo korektę ciśnienia łuku [U.AF] do wartości 18V.

Spawarka Paton VDI 250 P

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

Dane techniczne

Arc force Tak
VRD Tak
Hot start Tak
Zasilanie 3x400V 50Hz
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 270
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 350
CYKL PRACY [%] 270 A - 70 % 225 A - 100%
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA [A] 14-270
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 12-13
PRĄD PULSUJĄCY [Hz] MMA: 0,2-500 TIG: 0,2-500 MIG/MAG: 5-500
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 11
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 7,9-8,6
NAPIĘCIE PRĄDU ZAJARZANIA ŁUKU [V] 110
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 12/75
ŚREDNICA ELEKTRODY [mm] 1,6 - 6,0
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] 12-29
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] 15%
CHŁODZENIE wentylator
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] –25 … +45
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 90
STOPIEŃ OCHRONY IP 33
WAGA URZĄDZENIA [KG] 10,5
WYMIARY [mm] 388 х 144 х 332

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium