Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że od dnia 01.12.2020 sklep stacjonarny jest nieczynny.

Zamówienia można składać jedynie za pośrednictwem Allweld.pl

Spawarka Paton PSI 270 PRO DC 15-4 400V MIG MAG

Kod produktu: 4070
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 30 dni
Cena brutto: 4 320,00 zł 4320.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI MIGOMATU PATON 270 PSI PRO DC 400 V 15-4

Spawarka inwertorowa Paton PRO 270 P PSI 400 V 15-4 DC jest to sterowany cyfrowo półautomat spawalniczy z serii Professional posiadający 4 rolkowy podajnik na drut 15kg. Spawarki te dają możliwość spawania metodami MIG/MAG, MMA oraz TIG DC i dla każdej z tych metod posiadają regulowany prąd pulsujący tzw. funkcja Puls. W tej klasie spawarek zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne. Umożliwiono rozdzielenie źródła prądu od podajnika drutu co podnosi komfort pracy dla metody MMA. Inwertor 270 P 15-4 DC dedykowany jest do prac pod dużym obciążeniem w tym do użytku przemysłowego, posiada nominalny prąd spawania to 270 A w długim cyklu 70%.

Inwertor oferuje sterowanie elektroniczne. Takie rozwiązanie ułatwia pracę spawacza, ponieważ oferuje większe możliwości kontroli procesu spawania dla każdej z metod, jak również umożliwia pełniejsze wykorzystanie potencjału urządzenia.

Spawarka Inwertorowa Paton PSI 270 PRO DC 15-4

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.


KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka PATON™ PSI 270 PRO 400V DC
  • Podajnik PATON™ BPI 15-4 (szpula 15 kilogramowa – podajnik 4 rolkowy)
  • Uchwyt elektrodowy ABICOR BINZEL DE 2300 3m
  • Uchwyt masowy ABICOR BINZEL MK 300 3m
  • Rolki podajnika drutu 4x (0,8 – 1,0),4x (1,2 – 1,6) V + 4x (0,8 – 1,0) U
  • Szybkozłącze do gazu
  • Opakowanie kartonowe
  • Pasek do przenoszenia
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

PATON GWARANCJA 3 LATA - FAKTURA LUB PARAGON

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący 3 lata przy zakupie na Paragon lub Fakturę. W przypadku Gwarancji 3-letniej urządzenia nie są odbierane na dodatkowe przeglądy.   W spawarkach Marki Paton zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących bezawaryjność. Należą do nich uszczelniony i bezawaryjny podajnik drutu, złącze scalone typu KZ-2 EURO oraz wbudowany moduł stabilizacji napięcia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na nieszablonowe rozwiązania szczególnie dla tej klasy urządzeń. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności. Układu elektroniczny jest przeniesiony do oddzielnej komory, ponadto elementy elektroniki zaimpregnowane są wysokiej klasy lakierem.

NOWA FUNKCJA - REGULACJA INDUKCYJNOŚCI / LUTOSPAWANIE

Paton 270 P PSI 400 V w nowej wersji posiada regulację indukcyjności. Umożliwia ona optymalizację procesu spawania w zależności od grubości spawanego elementu oraz warunków spawania. Zmniejszenie indukcyjności sprawia, że łuk staje się stabilniejszy i skoncentrowany a przez to większe wtopienie w materiał. Zwiększenie indukcyjności przydatne przy spawaniu cienkich elementów przyczynia się do powstawania bardziej płynnego jeziorka, łuk staje się miękki, zmniejsza się ilość odprysków. Funkcja przydatna cienkich elementów oraz w procesie lutospawania, aby uniknąć uszkodzenia ochronnej warstwy cynku.

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE 270 P 15-4 DC

Paton 270 P PSI 400 V umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG DC znajdzie on zastosowanie w pracach montażowych, liniach technologicznych, warsztatach usługowych. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. W pewnym zakresie znajdzie zastosowanie w spawaniu aluminium, magnezu i ich stopów. W zależności od średnicy i rodzaju elektrody spawarką można spawać cienkie blachy, stal rurową, kotłową a nawet okrętową. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny.

Spawarka Paton 270 PRO PSI 400 V 15-4

ZALETY SPAWARKI - PATON 270 P PSI 400 V

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

PULS X3 - funkcja dostępna i regulowana w każdej z metod MMA, MIG MAG i TIG. Tryb spawania z pulsem jest niezastąpiony przy spawaniu elementów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej oraz aluminium, w szczególności sprawdza się podczas łączenia cienkich elementów. Spawanie TIG z pulsem zapewnia bardzo dobre wtopienie, na co wpływa głównie ograniczenie strefy przegrzania materiału. Spawacz zyskuje lepszą kontrolę nad przebiegiem spawania. Uzyskana spoina jest węższa i dobrze wygląda. Dodatkową zaletą spawania pulsacyjnego jest brak odprysków.

PRE GAS/POST GAS - regulacja czasu wypływu gazu przed procesem spawania oraz czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego. Jest to funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

SLOW FEED - regulacja prędkości dojazdowej drutu, umożliwia stabilne zajarzenie szczególnie w przypadkach dużej prędkości podawania drutu. Ogranicza ryzyko pojawienia sie wad spawalniczych na poczatku spoiny do minimum.

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona

 

Spawarka Inwertorowa Paton PRO 270 PSI 400V 15-4

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 400 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5/15
SYNERGIA Nie
FAN STOP Tak
PODAJNIK DRUTU 4 ROLKI
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0,6 – 1,2
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 2,0 – 16
WYMAGANE NAT. PRĄDU Z SIECI [A] 12 - 13
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 350
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 270
CYKL PRACY [%] 70% - 270A | 100% - 220A
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] ±15% V
PRZEDZIAŁ REGULACJI PRĄDU SPAWANIA [A] 14 - 270
PRZEDZIAŁ REGULACJI NAPIĘCIA [V] 12 – 29
FUNKCJA HOT START - MMA Regulowana
FUNKCJA ARC FORCE - MMA Regulowana
FUNKCJA ANTI STICK - MMA Automatyczna
UKŁAD OBNIŻENIA NAPIĘCIA BIEGU JAŁOWEGO Włącz/wyłącz
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 12 / 57
NAPIĘCIE ZAJARZENIA ŁUKU [V] 110
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 7,9 – 8,6
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 11,0
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 90
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6 – 6,0
WAGA URZĄDZENIA [kg] 23,5
WYMIARY [mm] 540 х 360 х 400
STOPIEŃ OCHRONY IP 33
CHŁODZENIE wentylator
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] –25 … +45

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium