Spawarka Inwertorowa PATON StandardTIG-200 (wcześniej ADI 200 S DC) TIG DC MMA MIG MAG 230V 200A PULS Walizka

Producent: PATON
Kod produktu: 4215
Zasilanie: 230V 50Hz
Prąd spawania: do 200 A
Tryb 2T/4T: Tak
Cyfrowy panel: Tak
Pamięć programów: Nie
Zdalne sterowanie: Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A]: 10 - 200
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 900,00 zł
lub raty 10 x 190,00 zł | RRSO 0%
1900.00
Dostępny (60 szt.)
Wysyłka w 7 - 14 dni
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA PATON 200 S ADI

Spawarka Paton 200 S ADI jest to sterowany cyfrowo inwertor o uniwersalnym zastosowaniu. Dedykowany do metody TIG DC umożliwia również spawanie metodą MMA i MIG-MAG warunkiem jest posiadanie zewnętrznego podajnika drutu. Model 200 S VDI jest to wysokiej klasy spawarka oferująca możliwość spawania prądem pulsacyjnym we wszystkich metodach spawania. Urządzenie charakteryzuje się nominalnym prądem spawania 200 A w cyklu 45%.

Inwertor Paton 200 S ADI oferuje sterowanie elektroniczne. Takie rozwiązanie ułatwia pracę spawacza, ponieważ oferuje większe możliwości kontroli procesu spawania dla każdej z metod, jak również umożliwia pełniejsze wykorzystanie potencjału urządzenia.

  Paton ADI 200 S DC z Pulsem

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka PATON ADI 200S
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+  AKCESORIA SPAWALNICZE

  • Kompozytowa, wzmocniona walizka - 1szt
  • Pasek do przenoszenia - 1szt

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Spawarka PATON 200 S ADI umożliwia spawanie metodą TIG i MMA opcjonalnie MIG/MAG może być wykorzystana jest w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w branży chemicznej, samochodowej, a także w lotnictwie. Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny. Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy nietopliwej elektrody wolframowej. Proces odbywa się w osłonie gazu obojętnego, zwykle argonu lub helu (ewentualnie ich mieszanek). Gdy elektroda zbliży się do spawanego materiału, wytwarzany łuk elektryczny topi go, wraz z doprowadzanym obok uchwytu metalowym prętem (spoiwem TIG). W ten sposób tworzy się płynne jeziorko, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałą spoinę. Z uwagi na doprowadzany podczas spawania gaz, roztopiony metal jest dobrze chroniony przed działaniem atmosfery. PATON 200 ADI S można stosować do spawania stali wysokostopowych i nierdzewnych, a także: miedzi, niklu w rzadkich przypadkach aluminium, tytanu oraz ich stopów. Wykorzystuje się ją do spawania cienkich blach, rur, a także rurociągów.

PATON GWARANCJA 5 LAT

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 5 lat. Spawarka inwertorowa Paton  200 ADI S jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W modelu 200 S TIG DC zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Należą do nich uszczelniony i bezawaryjny podajnik drutu, złącze scalone typu KZ-2 EURO oraz wbudowany moduł stabilizacji napięcia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na nieszablonowe rozwiązania szczególnie dla tej klasy urządzeń. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu, zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem.       

Spawarka Inwertorowa Paton 200 S ADI

ZALETY SPAWARKI - PATON 200 ADI S

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

PULS - funkcja poprawiająca jakość spoiny niezależnie od pozycji, podczas spawania wytwarzane są dwa rodzaje prądu spawania podstawowy i  pulsacyjny. 

ARC FORCE - funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki, przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy.

2T/4T -przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

Spawarka Paton ADI 200 S  

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton. 

Dane techniczne

Zasilanie 230V 50Hz
Prąd spawania do 200 A
Tryb 2T/4T Tak
Cyfrowy panel Tak
Pamięć programów Nie
Zdalne sterowanie Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10 - 200
ZAKRES REGULACJI HOT START [A] Tak
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [A] Tak
CYKL PRACY [%] 45% - 200A | 100% - 134A
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1.6 … 5.0
ŚREDNICA ELEKTRODY TIG [mm] 0.6 … 1.0
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 5.5 … 6.1
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] 12 - 28
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 12 / 70 V
STOPIEŃ OCHRONY IP21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 5,8
WYMIARY [mm] 315 x 110 x 255mm

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium