Spawarka inwertorowa PATON ECO-250 (wcześniej 250 E VDI ECO) MMA 230V 300A + Walizka

Producent: PATON
Kod produktu: 2647
Arc force: Tak
VRD: Nie
Hot start: Tak
Zasilanie: 230V 50Hz
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A]: 250
MAX. PRĄD SPAWANIA [A]: 300
CYKL PRACY [%]: 250 A - 40% 158 A - 100 %
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 300,00 zł
lub raty 10 x 130,00 zł | RRSO 0%
1300.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

PATON 250 ECO NOWA WERSJA | 5 LAT GWARANCJI | STABILIZACJA SPADKÓW NAPIĘCIA

Spawarka MMA Paton 250 E VDI jest to profesjonalny inwertor z płynnym sterowaniem, dedykowany do metody MMA. Urządzenie 250 E VDI jest to lekka, przenośna spawarka o wysokiej mocy i wydajności. Paton seria ECO ma podwyższoną niezawodność przy zwiększonym zapyleniu oraz posiada moduł zabezpieczający przed spadkami napięcia w sieci. Znamionowy prąd spawania 250 A w cyklu 40%.

Spawarka inwertorowa 250 E VDI ma bardzo małe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jest to urządzenie kompaktowe proste w obsłudze doskonałe do prac w terenie.

 

Spawarka Paton 250 E VDI ECO 

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

PATON GWARANCJA 5 LAT FAKTURA LUB PARAGON

Wysoka jakość wykonania przekłada się na wydłużony okres gwarancji wynoszący aż 5 lat. Model ECO VDI 250 jak wszystkie spawarki firmy Paton jest trwałą konstrukcją o klasycznym designie. W spawarce zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-technologicznych podnoszących jego bezawaryjność. Zwiększono niezawodność inwertora w środowiskach o dużym zapyleniu i wilgotności zaimpregnowano elementy elektroniki wysokiej klasy lakierem.

SKŁAD ZESTAWU

  • Urządzenie PATON VDI 250 E
  • Uchwyt elektrodowy 3m
  • Uchwyt masowy 3m
  • Walizka kompozytowa "PATON"
  • Pasek do przenoszenia na ramieniu
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Paton 250 umożliwia spawanie metodą MMA,znajdzie on zastosowanie w pracach montażowych, branży produkcyjnej, w przemyśle stoczniowym oraz w pracach instalacyjnych na budowach. Urządzenie 250 E VDI będzie również idealnym nabytkiem dla właścicieli warsztatów naprawczych. W spawarce spawanie odbywa się m.in przy użyciu elektrody otulonej, składającej się z metalowego rdzenia pokrytego sprasowaną otuliną. Spawarkę Paton można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy.

Urządzenie oprócz ochrony przed skokami napięcia sieciowego posiada układ stabilizacji pracy przy dłuższych zmianach napięcia w sieci elektroenergetycznej jednofazowej i umożliwiają prawidłową pracę urządzenia dla zakresu napięć od 170V do 260V. Warto pamiętać, że przy minimalnym napięciu 170V można prowadzić spawanie elektrodą o średnicy nie większej niż ⌀ 3mm.

Dzięki wysokiej sprawności źródło zapewnia dwukrotnie mniejsze zapotrzebowanie energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami transformatorowymi.

Paton VDI 250 ECO zapewnia wysoką niezawodność w  warunkach produkcji o dużym zapyleniu oraz wysokiej wilgotności. Wszystkie elementy elektroniczne urządzenia są impregnowane dwiema warstwami wysokiej jakości lakieru, która zapewnia niezawodność produktu podczas całego okresu eksploatacji.

ZALETY SPAWARKI - PATON 250 E VDI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

Funkcja Anti-Stick – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

Funkcja Arc-Force – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest nawet bardziej udoskonalona.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

STABILIZACJA NAPIĘCIA - niweluje wahania napięcia co wpływa na regulację działania spawarki, przedłuża jej żywotność jak również przekłada się na wzrost bezpieczeństwa pracy.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona.

Spawarka Paton MMA 250 E VDI

DOOR TO DOOR - PATON GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Paton z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Paton.

 

 

Dane techniczne

Arc force Tak
VRD Nie
Hot start Tak
Zasilanie 230V 50Hz
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 250
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 300
CYKL PRACY [%] 250 A - 40% 158 A - 100 %
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA [A] 32 - 250
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 8,8
NOMINALNY POBÓR MOCY [kVA] 7,0
NAPIĘCIE PRĄDU ZAJARZANIA ŁUKU [V] 110
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] do 80
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] 170 – 260
WYMAGANENATĘŻENIE PRĄDU Z SIECI [A] 32
CHŁODZENIE wentylator
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] –25 … +45
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 90
STOPIEŃ OCHRONY IP21
WAGA URZĄDZENIA [KG] 4,3
WYMIARY [mm] 270x110x200

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium