Spawarka Sherman DIGI TIG 206 P DC Inwerter Puls

Producent: SHERMAN
Kod produktu: 1233
Zasilanie: 230V 50Hz
Prąd spawania: do 200 A
Tryb 2T/4T: Tak
Cyfrowy panel: Tak
Pamięć programów: Nie
Zdalne sterowanie: Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A]: 10 - 200
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 570,00 zł
lub raty 10 x 157,00 zł | RRSO 0%
1570.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

SPAWARKA INWERTEROWA TIG DC SHERMAN DIGITIG 206P DC

Spawarka Sherman SIGITIG 206P DC

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW PRODUCENTA ZAWIERA:

  • Spawarka SHERMAN DIGITIG 206 DC
  • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 - 4m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Cyfrowa spawarka DIGITIG 206P linii DIGITEC jest urządzeniem najnowszej generacji, przeznaczonym do zastosowań profesjonalnych. Służy do spawania ręcznego prądem stałym stali konstrukcyjnych niskowęglowych i jakościowych. Urządzenie wyposażone jest w opcję spawania metodą MMA (elektrodą otuloną) z dostępnymi funkcjami HOT START oraz ARC FORCE. Spawarka umożliwia pełną cyfrową regulację i sterowanie parametrami spawalniczymi charakterystyki łuku oraz pulsu. W szerokim zakresie znajduje zastosowanie zarówno przy pracach produkcyjnych, jak i usługowych.

 

Sherman DIGITIG 206P DC 

 

ZASTOSOWANIE

SHERMAN DIGITIG 206 P DC umożliwia spawanie metoda TIG DC i MMA. TIG wykorzystywana jest w różnych gałęziach przemysłu. Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny. Spawanie TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego przy pomocy nietopliwej elektrody wolframowej. Proces odbywa się w osłonie gazu obojętnego, zwykle argonu lub helu (ewentualnie ich mieszanek). Gdy elektroda zbliży się do spawanego materiału, wytwarzany łuk elektryczny topi go, wraz z doprowadzanym obok uchwytu metalowym prętem (spoiwem TIG). W ten sposób tworzy się płynne jeziorko, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałą spoinę. Z uwagi na doprowadzany podczas spawania gaz, roztopiony metal jest dobrze chroniony przed działaniem atmosfery. Spawarką SHERMAN 206 P DC można stosować do spawania stali konstrukcyjnych oraz stali jakościowych MMA ponadto miedzi i jej stopów TIG DC.

 

 

ZALETY SPAWARKI DIGI TIG 206 P DC

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T -przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach

JONIZATOR HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

Funkcja HOT START nazywana jest popularnie gorącym startem. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza. HOT START ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. W przypadku spawania drobnych elementów zalecane jest wyłączenie tej funkcji, gdyż może powodować wypalenie materiału spawanego.

Funkcja ARC FORCE umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku. Zmniejszenie wartości daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopienia, natomiast zwiększenie wartościi powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania łukiem krótkim. Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody

PULS - funkcja poprawiająca jakość spoiny niezależnie od pozycji,podczas spawania wytwarzane są dwa rodzaje prądu spawania podstawowy i  pulsacyjny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

Sherman DIGITIG 206P DC 

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

Zasilanie 230V 50Hz
Prąd spawania do 200 A
Tryb 2T/4T Tak
Cyfrowy panel Tak
Pamięć programów Nie
Zdalne sterowanie Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10 - 200
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%] 0 -10
ZAKRES REGULACJI HOT START [%] 0 - 10
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200 A (60%)
CYKL PRACY [%] TIG: 200 A / 60% MMA: 200 A / 40%
POST-GAZ [s] 0 – 10
PRE-GAZ [s] 0 – 2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 – 10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 – 10
PRĄD POCZĄTKOWY [A] 5 – 200 (Tryb 4T)
MAX. POBÓR MOCY [kVA] MMA: 6,6 kVA, TIG: 4,2 kVA
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 32
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 200
MAX. POBÓR PRĄDU [A] MMA: 47A, TIG 32 A
CZAS TRWANIA IMPULSU [%] 5 – 95
ZAJARZANIE ŁUKU HF
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 69
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
WAGA URZĄDZENIA [KG] 6,2
WYMIARY [mm] 450 x 135 x 250

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium