Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że od dnia 01.12.2020 sklep stacjonarny jest nieczynny.

Zamówienia można składać jedynie za pośrednictwem Allweld.pl

Spawarka Migomat Sherman MTM 251 4w1 MIG MAG TIG HF Spool Gun

Kod produktu: 1224
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena brutto: 3 136,00 zł 3136.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

WSZECHSTRONNA I NIEZAWODNA SPAWARKA MIG/MAG Z FUNKCJĄ TIG HF - SHERMAN MTM 251

Sherman MTM 251 4R jest to wszechstronna spawarka, umożliwiająca spawanie 3w1 metodami MIG/MAG, MMA oraz TIG DC jak również lutospawanie. Model MTM 251 jest to ceniony inwertor wyróżniający się bezawaryjnością oraz szerokim zakresem regulacji. Posiada znamionowy prąd spawania 250 A w cyklu 60%. Z uwagi na fakt, że spawarka jest bardzo uniwersalna, w zależności od metody spawania zakres regulacji prądu spawania jest inny. Dla MIG wynosi 50-250 A a dla MMA/TIG 20-230 A. 

Półautomat spawalniczy MTM 251 wyposażona jest w solidny 4 rolkowy podajnik drutu umożliwiający stosowanie uchwytów o długościach przekraczających 4 metry, kompatybilny ze szpulami 5/15 kg. Sherman wykonany jest z trwałych materiałów, podwozie jezdne z dużymi kołami pozwala na płynne przemieszczanie urządzenia. Spawarka 3w1 Sherman MTM 251

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

Kompletny zestaw zawiera:

  • urządzenie Sherman MTM 251
  • uchwyt spawalniczy MIG/MAG MB 25 3m oraz 4m lub 5m - za dopłatą 50 zł
  • przewód masowy - 3m
  • przewód elektrodowy - 3m
  • gniazdo zasilające 3-fazowe
  • akcesoria - tarcza spawalnicza oraz młotek ze szczotką
  • instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<< 

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE 251 MTM

Umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych itp. Model MTM umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny.

SHERMAN MTM - LUTOSPAWANIE

Model 251 umożliwia lutospawanie które jest metodą wykorzystywaną głównie w przemyśle motoryzacyjnym (przede wszystkim przy naprawach blacharskich i do produkcji nadwozia), a także w przemyśle wentylacyjnym. Często stosuje się ją również przy produkcji ogrodzeń, poręczy, balustrad oraz metalowych elementów małej architektury. To jeden z najbardziej skutecznych sposobów spawania blach pokrytych cynkiem, które są bardzo wrażliwe na działanie wysokiej temperatury. Przy lutospawaniu wykorzystuje się drut elektrodowy na bazie miedzi. Stapia się go łukiem elektrycznym w temperaturze wynoszącej ok. 1000 st. C. W porównaniu do tradycyjnych sposobów spawania, w przypadku tej metody krawędzie łączonych materiałów nie są nadtapiane, a topiony drut szczelnie wypełnia szczelinę pomiędzy nimi. W ten sposób nie dochodzi do zniszczenia ochronnej warstwy cynku pokrywającej blachy, co mogłoby doprowadzić do utraty odporności na korozję. Im cieńszy jest element spawany tym indukcyjność powinna być wyższa. Łuk elektryczny staje się bardzie miękki przez to wtopienie jest mniejsze. Odwrotnie w przypadku grubszych elementów gdzie łuk powinien być twardszy. Zmiana wartości indukcyjności wpływa również na redukcję odprysków podczas spawania w osłonie CO2. Lutospawanie sprawdza się przy cieńszych elementach zapobiegając ich przepalaniu.

SHERMAN MTM 251 - PRAWDZIWE 4W1 MIG/MAG + TIG HF + SPOOL GUN + MMA

Spawarka MTM 251 to profesjonalne urządzenie, które poprzez rozbudowany panel daje szerokie spektrum ustawień począwszy od napięcia spawania poprzez regulację narastania i opadania prądu skończywszy na regulacji indukcyjności. W inwertorze dla metody TIG zastosowano możliwość płynnej regulacji narastania i opadania prądu oraz po-wypływ gazu. Jest to jedyne urządzenie w tej klasie oferujące możliwość spwania metodą TIG z zajarzeniem HF.

Urządzenie MTM 251 dodatkowo daje możliwość zastosowania uchwytu typu Spool Gun umożliwiającego spawanie różnymi drutami bez przezbrajania spawarki przy max. prądzei spawanie 150 A.

 

Panel MTM 251 Sherman Allweld.pl

 

DODATKOWE ZALETY PÓŁAUTOMATU SHERMAN MIG MTM 251

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

JONIZATOR HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

ZDALNE STEROWANIE - urządzenie umożliwia podłączenie pedału/pilota zdalnego sterowania.

4R -  to w pełni profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych. Wyposażony jest w 4 rolki napędzane kołami zębatymi. Przeznaczony jest do pracy pod dużym obciążeniem.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, nie wymagające użycia butli z gazem. Drut sam w sobie wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów

TECHNOLOGIA MOSFET - sprawdzone i niezawodne tranzystory stabilne temperaturowo, redukują zakłócenia elektromagnetyczne co ma bezpośrednie przełożenie na minimalizację strat mocy i zwiększenie wydajności urządzenia.

 

 Spawarka Sherman MTM 251

 

DOOR TO DOOR - SHERMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Sherman są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Sherman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Sherman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 400 V 50 Hz
PULS Nie
SPOOL GUN Tak
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5/15
SYNERGIA Nie
FAN STOP Nie
PODAJNIK DRUTU 4 ROLKI
Prąd spawania MIG [A] 50-250
Prąd spawania MMA [A] 20-230
Prędkość posuwu drutu [m/min] 2,4-24
Znamionowy prąd spawania/cykl pracy [%] 250/60
Napięcie biegu jałowego [V] 70
Śr. szpuli z drutem [mm] 200,300
Max. pobór mocy [kVA] 10,2
Max. pobór prądu [A] 15,5
Metody spawania MIG MAG, TIG DC, MMA
Wymiary [mm] 850x450x750
Masa urządzenia [kg] 48

Opinie o produkcie (1)

23 lipca 2019

Może użytkownikowi amatorowi przeszkadza brak wyświetlonych wartości na pulpicie podczas ustawiania parametrów na MTM251to po pewnym czasie użytkowania staje się to zbędne Kiedy pierwszy raz uczeń amator pisze na klawiaturze komputerowej parzy na cyfry i litery potem jak ma wprawę robi to podświadomie .Podobnie jest ze spawaczem ustawia według własnych doświadczeń w zależności od warunków w których spawa - zimna stal przyniesiona do warsztatu. Ciepła blach czy profil , który leży na słońcu spawa się inaczej. MTM 251 to super urządzenie posiadam od dwóch lat i mam wszystkie uchwyty z akcesoriami. Zachęcam do zakupu uchwytu M-15 Spool Gun Dobry uchwyt, szkoda , że nie posiada złącza podobnego do TIG - wtedy nie ma czasowego kłopotu z przezbrojeniem "EUROZŁĄCZE". Problem można rozwiązać stosując dodatkowe gniazdo za około 50 zł. MTM 251 ma możliwość sterowania raz jednym raz drugim uchwytem - przełącznik rodzaju uchwytu. Można szybko w blacharce samochodowej używać drutu stalowego i wykonać lutospawanie miedzią REWELACJA . Moje zdolności na sprzęcie MTM251 bez pulsu to spoina szerokość 1 mm TIG gaz argon na stali INOX 0,6mm kominowa. - nie spawam zawodowo. Polecam sprzęt.

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium