OFERTA SPECJALNA - ZESTAW NARZĘDZI ZA 1 ZŁ

Spawarka Inwertorowa MIG MAG Spartus Mastermig 200 PFC Synergia Uchwyt

Producent: SPARTUS
Kod produktu: 2982
ZASILANIE: 230 V 50 Hz
PULS: Nie
SPOOL GUN: Tak
LUTOSPAWANIE: Tak
SZPULA KG: 5
SYNERGIA: Tak
PODAJNIK DRUTU: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
3 642,00 zł 3642.00
Rata od 364,20 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
duża ilość (48 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

OPIS SPAWARKI SPARTUS 200 PFC

Spartus 200 PFC z serii Master, jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie półautomatów spawalniczych ze sterowaniem synergicznym. Dostępny od wielu lat na rynku, niezawodny odporny na spadki napięcia. Posiada 16 dedykowanych programów, w tym do stali czarnej, nierdzewnej, aluminium i lutospawania. Znamionowy prąd spawania migomatu wynosi 200A co pozwala na pracę z materiałami o grubości do 10mm.

Urządzenie wykonane jest z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań takich jak: technologia inwertorowa, tranzystory mocy IGBT, kontroler MCU, technologia PWM. W spawarce zastosowano również filtr PFC, rozwiązanie technologiczne niwelujące spadki napięcia, pozwalające również na pracę z agregatami prądotwórczymi. Wszystkie wykorzystane rozwiązania technologiczne zapewniają stabilne parametry wyjściowe w zróżnicowanych warunkach, co przekłada się bezpośrednio na znakomitą charakterystykę łuku i jakość złącza spawanego.

Spawarka Spartus Mastermig 200 PFC Synergia

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka SPARTUS MASTER MIG 200 PFC
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB15 seria MASTER - 4m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Wężyk do podłączenia gazu - 1szt
  • Rolka podajnika drutu (zamontowano w podajniku) - 1szt.
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

WSZECHSTRONNE MOŻLIWOŚCI

Mastermig 200 PFC, posiada szerokie możliwości regulacji w każdej z metod spawalniczych. Dla metody MIG MAG prędkość dojazdowa oraz upalanie drutu tzw. Burn Back. Regulacja przed i po-wypływu gazu oraz charakterystyki łuku Wave Control. W metodzie TIG regulacja czasu opadania prądu, po wypływ gazu po zakończeniu spawania oraz trybu 2T/4T. Dla metody MMA wsparcie w postaci regulacji HOT START ARC FORCE oraz obniżone napięcie biegu jałowego tzw. VRD.

Spawarka Spartus 200 PFC - Panel Przedni


SPOOL GUN + UCHWYT TIG

200 PFC posiada zamontowaną wtyczkę sterującą oraz przyłącze gazowe. Wtyczka sterująca pozwala na podłączenie dedykowanego uchwytu Spool Gun w standardowych długościach 3 lub 8 m. Ta sama wtyczka wraz z przyłączem gazowym umożliwia użycie uchwytów TIG. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy większe możliwości kontroli procesu TIG m.in. zajarzenie Lift z uchwytu, dzięki mikro-włącznikowi. Uchwyty TIG wykonywane są na zamówienie według specyfikacji klienta.

16 KANAŁÓW SYNERGICZNYCH

Migomat przeznaczony jest dla profesjonalnych zastosowań, posiada wbudowane kanały synergiczne w tym do Lutospawania drutem CuSi3 0,8 mm, spawania Aluminium Drutem 1,0 mm, stali czarnej w osłonie CO2 lub MIX-u 0,6/0,8/1,0mm, drutem samoosłonowym 0,8/0,9/1,0mm oraz stali nierdzewnej 0,8/1,0 mm.

PRECYZYJNE USTAWIENIA

Panel funkcyjny wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości 480x320 px z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Istnieje możliwość wyboru jednej z kilku wersji językowych oprogramowania sterującego. Domyślnie ustawiona jest polska wersja językowa interfejsu

Spawarka Spartus Mastermig 200 PFC 230 V Synergia

 

ZALETY SPAWARKI SPARTUS 200 PFC SYNERGIA

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

WAVE CONTROL/REG. INDUKCYJNOŚCI - kontroluje szerokość i głębokość wtopienia oraz redukuje ilość odprysków. Pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania, Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

SLOW FEED - regulacja prędkości dojazdowej drutu, umożliwia stabilne zajarzenie szczególnie w przypadkach dużej prędkości podawania drutu. Ogranicza ryzyko pojawienia sie wad spawalniczych na poczatku spoiny do minimum.

SPOOL GUN - uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu. Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach, doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i na wysokościach. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Uchwyt posiada standardowe przyłącze typu EURO i wtyk sterujący.

PRE GAS/POST GAS - regulacja czasu wypływu gazu przed procesem spawania oraz czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego. Jest to funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

SPAWARKA 3W1 - ten model spawarki posiada dwa wtyki prądowe [+] i [-] oraz zmienną biegunowość. Jest to proste i bezawaryjne rozwiązanie konstrukcyjne spotykane głównie w spawarkach inwertorowych. Umożliwia spawanie MMA oraz podłączeniu uchwytu TIG.

 

PREZENTACJA VIDEO MASTERMIG 200PFC SYNERGIA

 

DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 24 m-ce dla zakupu na fakturę pod warunkiem wykonania płatnego przeglądu po pierwszym roku użytkowania urządzenia.   Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego. Jest także możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży. 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Nie
SPOOL GUN Tak
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Tak
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
2T/4T tak
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0,6/0,8/1,0
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 2,5-16,5
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 40
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 25-200
CYKL PRACY MIG 40
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10-200
CYKL PRACY TIG 40
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10-200
CYKL PRACY MMA 40
PRĄD POBIERANY Z SIECI [A] MIG 28A/MMA 32A/TIG 22A
FUNKCJA HOT START - MMA tak
FUNKCJA ARC FORCE - MMA tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] MMA VRD 14
NAPIĘCIE SPAWANIA MIG MAG [V] 15,3-24
PRE-GAS [s] tak
POST-GAS [s] tak
OPADANIE PRĄDU [s] TIG 0-10
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25
BURNBACK tak
WAGA URZĄDZENIA [kg] 17
WYMIARY [mm] 530 × 215 × 410
STOPIEŃ OCHRONY IP23
CHŁODZENIE wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium