Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że od dnia 01.12.2020 sklep stacjonarny jest nieczynny.

Zamówienia można składać jedynie za pośrednictwem Allweld.pl

Spawarka Inwertorowa Spartus PRO TIG 320 P AC DC Z Pulsem 400V

Kod produktu: 2581
Dostępność: brak towaru
Spawarka inwertorowa Spartus 320 P TIG AC DC z Pulsem 400V 1.jpg
 • promocja
Cena brutto: 6 779,00 zł 7 823,00 zł 6779.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

SPARTUS 320 AC DC PROFESJONALNY TIG DO STOPÓW ALUMINIUM MAGNEZU TYTANU

Jest to urządzenie zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o ciężkich warunkach przemysłowych. Umożliwia spawanie stali, stali nierdzewnej, stali kwasoodpornej, tytanu i innych spawalnych stopów w szerokim zakresie grubości materiałów.

Wbudowany system sterowania MCU reaguje, natychmiast na wszelkie zmiany utrzymując stabilne parametry wyjściowe, co przekłada się bezpośrednio na wysoką jakość złącza spawanego. Spartus 320P Umożliwia spawanie metodami TIG AC/DC oraz MMA prądem spawania w zakresie od 10 do 320A. Urządzenie posiada wysoki 60% cykl pracy i zasilane jest z sieci trójfazowej 400V.

 Spawarka TIG Spartus 320 P AC DC do Aluminium

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi, na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka TIG Spartus Pro 320P AC DC
 • Przewód masowy - 3m
 • Wężyk gazowy
 • Instrukcję obsługi PL

 

PROFESJONALNE PARAMETRY

Model 320 AC/DC oferuje szeroką możliwość regulacji ustawień. Balans AC z przedziale 10-99% gwarantuje doskonałe czyszczenie powierzchni aluminium i najwyższą jakość uzyskanej spoiny. Wybór kształtu fali prostokątnej, sinusoidalnej lub trójkątnej pozwala precyzyjnie regulować głębokość wtopu, oraz wpływa na kształt spoiny jej szerokość i wysokość. I tak gdy w przypadku AlMg lepiej sprawdzi się kształt prostokątny, to już dla czystego aluminium pożądany będzie kształt sinusoidalny.

TIG Z PULSEM

Tryb spawania z pulsem jest niezastąpiony przy spawaniu elementów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej oraz aluminium, w szczególności sprawdza się podczas łączenia cienkich elementów. Spawanie TIG z pulsem zapewnia bardzo dobre wtopienie, na co wpływa głównie ograniczenie strefy przegrzania materiału. Spawacz zyskuje lepszą kontrolę nad przebiegiem spawania. Uzyskana spoina jest węższa i dobrze wygląda. Dodatkową zaletą spawania pulsacyjnego jest brak odprysków.
Spartus 320 P AC DC to rządzenie wyposażone w opcję spawania z pulsacją, o najwyższych parametrach jak np. częstotliwość z zakresu 0,5-999 Hz lub szerokość impulsu od 5 do 95%. Spawacz ma pełną kontrolę nad ilością wprowadzanego ciepła w materiał, dzięki możliwości regulacji parametrów prądu pulsującego (prąd impulsu, prąd bazowy, częstotliwość pulsu, szerokość impulsu).

GWARANCJA 3 LATA

Urządzenia Spartus serii Pro objęte są 2-letnią Gwarancją producenta Door to Door. Okres gwarancyjny jest identyczny bez wględu czy dotyczy zakupu na Paragon czy na Fakturę. Klienci dokonując w tym okresie płatny przegląd serwisowy, uzyskują dodatkowy rok gwarancji co daje w sumie 3 lata.

 

Spawarka Spartus TIG AC DC 320P

 

GŁÓWNE ZALETY SPAWARKI

PULS - Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz spawanie bardzo cienkich elementów. Zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

TIG AC - spawanie prądem przemiennym o fali prostokątnej stosuje się dołączenia elementów z aluminium i jego stopów. Pół-fala dodatnia pozwala na przebicie wierzchniej warstwy tlenków, natomiast pół-fala ujemna, której towarzyszy spadek temperatury elektrody i przepływ ciepła do spawanego elementu, sprzyja głębszej penetracji materiału. Regulując balans fali, można precyzyjnie dostosować proporcje między działaniem czyszczącym i penetrującym łuku elektrycznego.

2T/4T - tryby spawania. 2T pozwala na spawanie, dopóki przycisk w uchwycie jest wciśnięty. 4T używany do długich spoin, rozpoczyna spawanie przy naciśnięciu i puszczeniu przycisku, a koniec następuje po ponownym naciśnięciu przycisku w uchwycie.

PUNKT - do wykonywania równych, punktowych sczepów, z regulowanym czasem spawania. Głównie wykorzystywany do łączenia blach "na zakładkę" lub wstępnego połączenia konstrukcji.

ZDALNE STEROWANIE - dużą zaletą spawarki jest funkcja regulacji prądu spawania za pomocą zdalnego sterowania. Sprawdza się ono przy pracach, gdzie potrzebna jest częsta zmiana natężenia prądu oraz poprawia wydajność i jakość spawania. Spawarka przystosowana jest zarówno do podłączenia pedałów z przewodem lub bezprzewodowych oraz pilotów zdalnego sterowania.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - kanały pamięci do zapisania własnych programów.

ZMIANA KSZTAŁTU FALI AC: dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów spawania pod kątem konkretnego materiału spawarka oferuje dobór odpowiedniego kształtu fali SQUARE prostokątny - zalecany do spawania aluminium z dodatkiem magnezu SINUS sinusoidalny - zalecany do spawania czystego aluminium 99,999% oraz TRIANGLE trójkątny - zalecany do cienkich elementów w tym anodyzowanego aluminium.

JONIZATOR HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

ARC FORCE -funkcja regulująca dynamikę łuku spawalniczego, stabilizuje go niezależnie od jego długości co wpływa na jakość spawania.

HOT START - "gorący start" - funkcja ułatwiająca rozpoczęcie spawania. W momencie zajarzenia łuku chwilowo zwiększany jest prąd spawania w celu rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku oraz właściwego ukształtowania przetopu i lica spoiny w początkowej fazie spawania.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY -wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 

 

WYBRANE PARAMETRY TECHNICZNE

 • Prąd impulsu: 10 - 320 A
 • Częstotliwość pulsu: 0,5 - 999 Hz
 • Częstotliwość prądu AC: 50 - 250 Hz
 • Balans AC: 10 - 99 %
 • Kształt przebiegu AC: prostokątny, sinusoidalny, trójkątny
 • Czas trwania impulsu: 5 - 95 %
 • Zakres regulacji prądu spawania 10-320A

 

ZDALNE STEROWANIE

TIG 320P to zaawansowane technologicznie urządzenie, przystosowane do zdalnego sterowania źródłem. Umożliwia m.in. zastosowanie bezprzewodowego pilota z idealnie odwzorowanym panelem funkcyjnym. Dodatkowo umożliwia sterowanie nożne przewodowe lub bezprzewodowe. Idealne zastosowanie do precyzyjnego spawania na stacjonarnym stanowisku, gdzie wartość prądu uzależniona jest od siły nacisku operatora.

 Spartus 320p ac dc do Aluminium

DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 36 m-cy dla zakupu na paragon i dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

ZASILANIE 3x400V 50H
PRĄD SPAWANIA 310 A - 350 A
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
ZDALNE STEROWANIE Tak
FAN STOP Nie
PAMIEC PROGRAMÓW tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10-320
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10-320
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%] 0-100
ZAKRES REGULACJI HOT START [%] 0-100
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 320
CYKL PRACY [%] 320A - 60 | 250A - 100
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6-6,0
POST-GAZ [s] 0-10
PRE-GAZ [s] 0,1-2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0-10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0-10
BALAS AC [%] 10-99
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5-999
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 50-250
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] TIG 10,4-22,8
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 10-99
CZAS TRWANIA IMPULSU [%] 5-95
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0,75
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątna, trapezowa, trójkątna, sinusoidalna
ZAJARZANIE ŁUKU HF
POBÓR PRĄDU [A] TIG 19 / MMA 27
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 63
SPRAWNOŚĆ η [%] 85
STOPIEŃ OCHRONY IP 23
WAGA URZĄDZENIA [KG] 26
WYMIARY [mm] 620 × 240 × 450

Opinie o produkcie (0)

Submit

Produkty powiązane

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium