Spawarka Inwertorowa Spartus Easy ARC 165 VRD, MMA + TIG DC Lift

Producent: SPARTUS
Kod produktu: 6186
ZASILANIE [V]: 230
CZĘSTOTLIWOŚĆ [Hz]: 50/60
IGBT: TAK
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY: TAK
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V]: 82
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA TIG [A]: 10 – 160
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA MMA [A]: 10 – 160
Przejdź do pełnej specyfikacji
568,00 zł
lub raty 10 x 56,80 zł | RRSO 0%
568.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA SPARTUS EASY ARC 165 VRD, MMA + TIG DC

Urządzenie SPARTUS EASY ARC 165 jest spawarką inwertorową przeznaczoną do ręcznego, elektrycznego spawania stali i innych spawalnych materiałów metodą MMA oraz TIG Lift.  Dla uzyskania jak najlepszej wydajności i niezawodności urządzenie wytwarzane jest zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami, co zapewnia mu znakomite parametry spawalnicze. Posiada wbudowany układ zabezpieczający przed przegrzaniem oraz przeciążeniem.

Spawarka Inwertorowa Spartus Easy ARC 165 LCD

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Spawarka umożliwia spawanie metodą MMA, uważaną za jedną z najbardziej uniwersalnych w spawalnictwie. Wykorzystuje się ją w szeroko rozumianej branży produkcyjnej, w przemyśle stoczniowym oraz w pracach instalacyjnych na budowach. Metoda MMA znajduje zastosowanie także w niewielkich warsztatach naprawczych. Spawanie odbywa się przy użyciu elektrody otulonej, składającej się z metalowego rdzenia pokrytego sprasowaną otuliną.

Spartus Easy ARC 165 można stosować do łączenia stali węglowych oraz nisko i wysokostopowych, stali nierdzewnych, żeliwa i żeliwa sferoidalnego ponadto metali nieżelaznych takich jak miedź i nikiel oraz ich stopy. W niewielkim zakresie i w rzadkich przypadkach znajdzie zastosowanie w spawaniu aluminium i jego stopów. W zależności od średnicy i rodzaju elektrody spawarką można spawać cienkie blachy, stal rurową, kotłową a nawet okrętową. Minimalna grubość spawanego materiału wynika z umiejętności spawającego przyjmuje się, że jest to 1,5 mm.

Spawarka Inwertorowa Spartus Easy ARC

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka Inwertorowa Spartus Easy Arc 165,
  • Uchwyt elektrodowy,
  • Przewód masowy,
  • Walizka spawalnicza,
  • Pasek na ramię,
  • Instrukcja obsługi.

 Wszystkie komponenty znajdujące się w zestawie są kompatybilne z danym urządzeniem. 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajność oraz wydłużają niezawodność źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania, tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

VRD - funkcja ta obniża napięcie w stanie bez obciążenia. W przeciągu milisekund po zakończeniu spawania, napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym. W skrajnych przypadkach utrudnia zajarzenie łuku.

HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania, ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. Zalecane jest wyłączenie tej funkcji w przypadku cienkich elementów.

ARC FORCE – funkcja wykorzystywana do udoskonalenia stabilności w łuku. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE, łuk staje się bardziej skupiony, dłuższy, przetop i stabilność łuku się zwiększa.

CYFROWY WYŚWIETLACZ - ułatwia obsługę oraz pozwala na precyzyjną regulację parametrów spawania.

LIFT TIG – zajarzenie łuku w metodzie TIG bez użycia jonizatora. Zajarzenie odbywa się po przez dotknięcie materiału elektrodą wolframową, następnie odciągnięcie jej w odległości dla stabilnego łuku spawalniczego.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY – wbudowane urządzenie mające na celu odcięcie zasilania gdy z jakiegoś powodu nastąpi przepięcie. Chroni to przed uszkodzeniem sieci zasilającej jak i samego urządzenia.

Urządzenie posiada aktualną wersję oprogramowania zgodną z serią danego produktu. Spawarka nie wymaga aktualizowania systemu sterującego.

DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego. Gwarancja oznacza zobowiązanie sprzedawcy lub producenta wobec konsumenta - do zwrotu zapłaconej ceny  lub wymiany towarów, ich naprawy lub zapewnienia serwisu w trakcie trwania gwarancji, jeśli nie są one zgodne ze specyfikacją sprzedawanego produktu w momencie zawarcia umowy lub przed jej zawarciem.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE [V] 230
CZĘSTOTLIWOŚĆ [Hz] 50/60
IGBT TAK
WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY TAK
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 82
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA TIG [A] 10 – 160
NATĘŻENIE PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10 – 160
CYKL PRACY TIG [%] 40% - 160A
CYKL PRACY MMA [%] 40% - 160A
LIFT TIG TAK
HOT START [A] TAK
ARC FORCE [A] TAK
VRD TAK
Wymiary urządzenia [mm] 270 x 130 x 200
WAGA URZĄDZENIA [kg] 4
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE URZĄDZENIA wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium