Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że sklep stacjonarny jest nieczynny.

Zamówienia można składać jedynie za pośrednictwem Allweld.pl

Spawarka Spartus Master Mig 250 Dual Puls Synergia z Wózkiem i Chłodnicą

Kod produktu: 3511
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 11 068,00 zł 11068.00
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA SPARTUS MASTERMIG 250 DUAL PULS SYNERGIA

SPARTUS MasterMIG 250 Dual Pulse Synergy to nowoczesne wielofunkcyjne urządzenie inwertorowe do spawania metodami: MIG/MAG, TIG oraz MMA. Urządzenie zasilane jest z sieci trójfazowej 400V i umożliwia spawanie prądem o natężeniu do 250A dla wszystkich trzech metod. 

SPARTUS MASTERMIG 250 to urządzenie, które automatycznie dobierze parametry spawania - SYNERGIA. Urządzenie dedykowane dla osób, które nie chcą tracić czasu na dobór ustawień, tylko "od razu" po podłączeniu spawarki zacząć pracę.

Spawarka Inwertorowa Spartus Master MIG 250

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka SPARTUS Master MIG 250 DUAL PULSE SYNERGY
  • Uchwyt MIG/MAG SPARTUS typ SPM 241LCD 3,4 lub 5 m chłodzony cieczą
  • Chłodnica spawalnicza SPARTUS
  • Wózek transportowy
  • Rolki - zamontowane w podajniku
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

PROSTA OBSŁUGA

Prosty w obsłudze i intuicyjny panel funkcyjny pozwala na precyzyjną kontrolę parametrów dla metod MIG/MAG, TIG oraz MMA. Ponadto urządzenie wyposażone jest w PROGRAMY SYNERGICZNE, które gwarantują optymalny dobór parametrów dla danego materiału. Wszystkie ustawienia możemy ręcznie dostroić w razie konieczności.

SZEROKI ZAKRES ZASTOSOWAŃ

Spawarka, dzięki regulowanej indukcyjności pozwala na ustawienie szerokości i głębokości wtopu, a także pozwala na spawanie bez odprysków zarówno cienkich blach, jak i grubych profili oraz prowadzenie procesu lutospawania CuSi, dzięki któremu można swobodnie łączyć blachy ocynkowane, które często stosowane są w karoseriach samochodowych.

SPAWANIE BEZ GAZU

Urządzenie ma funkcję zmiany biegunowości i umożliwia podłączenie klasycznych przewodów spawalniczych i spawanie elektrodą otuloną, zmieniając półautomat w spawarkę elektrodową MMA. Funkcja ta pozwala także na spawanie bez gazu drutami samoosłonowymi (FCAW).

Spawarka Mastermig 250 Dual Puls Synergia 

PODAJNIK 4x4

SPARTUS wyposażony jest w profesjonalny cztero-rolkowy podajnik drutu spawalniczego, co umożliwia pracę długim uchwytem spawalniczym bez względu na rodzaj zastosowanego drutu. Mimo niewielkich kompaktowych rozmiarów i wagi urządzenie kompatybilne jest ze standardowymi szpulami z drutem spawalniczym D200 i D300 o masie do 15kg.

SPAWANIE Z PULSEM

Spawarka daję możliwość spawania prądem pulsacyjnym, który wpływa na skupienie łuku i kształt spoiny, a także pozwala na spawanie cienkich elementów. Dzięki tej funkcji urządzenie wytwarza dwa prądy i przeskakuje między nimi w mikro cyklach. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary spoiny.

SPAWANIE Z PODWÓJNYM PULSEM

Spawarka umożliwia także spawanie z podwójnym pulsem. Dzięki zastosowaniu tej funkcji można uzyskać bardzo dobre spoiny (efekt łuski). Metoda ta pozwala na regulację pulsacji prądu oraz na dostosowanie prędkości podawania drutu. Zastosowanie tej funkcji wpływa na wydajność pracy - szybsze spawanie, mniejsze koszty.

  

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE SPARTUS MIG 250 MASTER

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.

Funkcja HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

SLOW FEED - regulacja prędkości dojazdowej drutu, umożliwia stabilne zajarzenie szczególnie w przypadkach dużej prędkości podawania drutu. Ogranicza ryzyko pojawienia się wad spawalniczych na początku spoiny do minimum.

SPOOL GUN - uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu. Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach, doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i na wysokościach. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Uchwyt posiada standardowe przyłącze typu EURO i wtyk sterujący.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

SPAWARKA 3W1 - ten model spawarki posiada dwa wtyki prądowe [+] i [-] oraz zmienną biegunowość. Jest to proste i bezawaryjne rozwiązanie konstrukcyjne spotykane głównie w spawarkach inwertorowych. Umożliwia spawanie MMA oraz podłączeniu uchwytu TIG z zaworkiem, gdzie gaz jest sterowany w rączce poza urządzeniem.

PODAJNIK 4-ROLKOWY - to w pełni profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych. Wyposażony jest w 4 rolki napędzane kołami zębatymi. Przeznaczony jest do pracy pod dużym obciążeniem.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

Spawarka Inwertorowa Spartus MasterMIG 250

 

DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 400 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Tak
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5/15
SYNERGIA Tak
FAN STOP Nie
PODAJNIK DRUTU 4 ROLKI
Synergia Programy Synergiczne: 1P:20, 2P (podwójny puls):20, Synergia bez pulsu: 17 | Regulacja parametrów podwójnego pulsu: TAK
2T/4T Tak
PAMIĘĆ USTAWIEŃ 100 Ustawień
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8 / 1.0 / 1.2
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 1.5 – 24
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 250
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 15 – 250
CYKL PRACY MIG 60% - 250A | 100% - 195
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10 – 250
CYKL PRACY TIG 60%
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10 – 250
CYKL PRACY MMA 60
PRZEDZIAŁ ZMIAN NAPIĘCIA ZASILANIA [V] 14.8 – 26.5
FUNKCJA HOT START - MMA 0 - 10
FUNKCJA ARC FORCE - MMA 0 - 10
FUNKCJA VRD 15,5
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 – 3,0
BALANS PULSU [%] 10 – 90
PRE-GAS [s] 0 - 5
POST-GAS [s] 0 - 10
OPADANIE PRĄDU [s] 0 – 10
SPAWANIE PUNKTOWE [s] 0 – 10
BURNBACK 0 - 10
WAGA URZĄDZENIA [kg] Wersja z chłodnicą: 62.6 | Źródło: 25.5
WYMIARY [mm] Wersja z chłodnicą: 1100 x 580 x 700 | Źródło: 670 x 240 x 450
STOPIEŃ OCHRONY IP23 klasa H
CHŁODZENIE CHŁODNICA
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] od -10°C do +40°C
SKU MasterMIG250WDualPulseSynergy_ pak_241

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium