Spawarka MIG MAG TIG AC DC Spartus Multi Pro 4 w 1 LCD Synergia

Producent: SPARTUS
Kod produktu: 4451
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Tak
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
7 580,00 zł
lub raty 10 x 758,00 zł | RRSO 0%
7580.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA SPARTUS MULTI PRO 200 4 IN 1

Spartus Multi PRO 200 4in1 to niezwykle uniwersalne i wydajne urządzenie spawalnicze pozwalające spawać metodami MIG/MAG, TIG AC/DC oraz MMA przy prądzie maksymalnym 200A w 40% cyklu pracy. Spawarka została wyposażona w bezdotykowe zajarzenie łuku HF, daje możliwość spawania z pulsem oraz  posiada wbudowane programy synergiczne. Dzięki 3 kształtom fali możliwe jest precyzyjne ustawienie urządzenia w zależności od spawanego materiału: stal czarna, nierdzewna, czyste aluminium lub jego stopy z domieszką magnezu. Dzięki tak rozbudowanej konfiguracji Spartus Multi PRO 200 4in1 jest idealną spawarką dla przemysłu oraz profesjonalnych spawaczy.

Spawarka Inwertorowa Spartus Multi Pro 4 w 1

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • spawarka inwertorowa Spartus Multi PRO  4in1
  • uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB 15 [obrotowy palnik] - 4m
  • uchwyt SPARTUS® ProTIG mini 17 - 4m 
  • niezbędnik TIG z częściami palnika
  • uchwyt masowy 3m - 1 szt.
  • uchwyt elektrodowy  3m- 1 szt.
  • rolka prowadząca drut zamontowana w podajniku
  • wkład teflonowy zamontowany w uchwycie MIG
  • wężyk do gazu
  • instrukcja obsługi

Powyższa konfiguracja sprzętu, dostępna w wielu wariantach długości uchwytów oraz możliwość rozbudowy o dodatkowy oprzęt. 

Rozbudowa za dopłatą. W celu dopasowania zestawu do swoich potrzeb prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

INTUICYJNA OBSŁUGA

Urządzenie ma czytelny i przejrzysty panel, a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł i dedykowanych przycisków. Pokrętłem regulujemy wszystkie parametry PULSU, przyciskami wybieramy metodę i funkcję spawania oraz tryb pracy. Spawarka ma pełny wykres procesu TIG "drabinka" i wszystkie jego parametry są regulowane w odpowiednim zakresie.

SPAWANIE MIG/MAG - tryby MANUAL/SYNERGIA

Urządzenie pozwala na spawanie MIG/MAG drutem od 0,6 do 1,0mm grubości. Z menu spawarki możemy wybrać tryb manualny bądź skorzystać z gotowych ustawień. Do dyspozycji mamy programy synergiczne do stali zwykłej, nierdzewnej, aluminium i lutospawania. Taki układ pozwala bardzo precyzyjnie bez tracenia zbędnego czasu ustawić odpowiednio spawarkę pod każdy metal.

TIG AC/DC do ALUMINIUM

Jeżeli zależy nam na dużej jakości i wyglądzie spoiny możemy skorzystać z funkcji TIG AC/DC. Do dyspozycji mamy prąd pulsacyjny i wybór kształtu fali, przez co spawanie TIG jest najwyższej jakości. Wszystkie parametry pulsu są w pełni regulowane. Każde z ustawień można zapisać i wracać do nich np. gdy mamy powtarzalność prac.

Spawarka Inwertorowa Spartus 4 w 1 Spartus

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

WYGASZANIE NAPIĘCIA - przeznaczona do płynnego wypełnienia krateru. Zapobiega powstawaniu wady spoiny w postaci pęknięcia szwu i jego nieszczelności.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie “Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - Programowalne kanały pamięci do zapisania własnych programów.

SLOW FEED - regulacja prędkości dojazdowej drutu, umożliwia stabilne zajarzenie szczególnie w przypadkach dużej prędkości podawania drutu. Ogranicza ryzyko pojawienia się wad spawalniczych na początku spoiny do minimum.

SPOOL GUN - uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu. Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach, doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i na wysokościach. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu. Uchwyt posiada standardowe przyłącze typu EURO i wtyk sterujący.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

3 KSZTAŁTY FALI - dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów spawania pod kątem konkretnego materiału spawarka oferuje dobór odpowiedniego kształtu fali prostokątnego, trójkątnego lub sinusoidalnego. Fala prostokątna najczęściej stosowana generujące większą ilość ciepła w strefie spawania. Ten kształt fali prądu przemiennego pozwala na spawanie aluminium z dodatkiem magnezu, fala trójkątna preferowana dla cienkich materiałów oraz sinusoidalny przebieg fali polecany do spawania czystego aluminium 99,999%.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

Spawarka Inwertorowa Spartus Multi Pro 4 w 1

DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA DO 3 LAT

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 24 m-ce dla zakupu na fakturę. Seria PRO umożliwia dodatkowy rok gwarancji pod warunkiem wykonania płatnego przeglądu  w drugim roku użytkowania urządzenia. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży. 

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Tak
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
2T/4T Tak
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.6 / 0.8 / 1.0
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 30A/15,5V – 200A/24.0V
CYKL PRACY MIG 40% - 200A - 24V | 100% - 110A - 19,5V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10A/10,4V – 200A/18.0V
CYKL PRACY TIG 40% - 200A - 18A | 100% - 110A - 14,4V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10A/20,4V - 200A/28.0V
CYKL PRACY MMA 40% - 200A - 28V | 100% - 110A - 24,4V
FUNKCJA HOT START - MMA 0 – 10
FUNKCJA ARC FORCE - MMA 0 – 10
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 72
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0.5 – 999
BALANS PULSU [%] 10 – 99
PRE-GAS [s] TIG: 0.1 – 2 | SPOT: 0.1 – 2 | MIG Manual: 0.1- 10 | Mig Synergia: 0.1 - 10
POST-GAS [s] TIG: 0 – 10 | SPOT: 0.1 - 10 | MIG Manual: 0.1 - 10 | MIG Synergia: 0.1 - 10
OPADANIE PRĄDU [s] 0 – 10
NARASTANIE PRĄDU [s] (2T/4T) 0 – 10
SPAWANIE PUNKTOWE [s] TIG HF: SPOT
BURNBACK 0 - 10
WYMIARY [mm] 606 x 217 x 404
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie
ZAKRES TEMPERATUR ROBOCZYCH [ºС] -10°C do +40°C
PRĄD POCZĄTKOWY [A] (4T) 10 - 200
PRĄD KOŃCOWY [A] (4T) 10 - 200A
CZAS SPAWU PUNKTOWEGO [s] Czas spawania punktowego: 0,2 - 1, Czas odstępu: 0 - 10
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 50 – 250
MAX. POBÓR PRĄDU [A] MIG 28.1 / TIG AC 22.2 / TIG DC 22.1 / MMA AC 27.7 / MMA DC 30.5
PRĄD IMPULSU [A] 10 – 200
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 5 – 95
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0.99
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątny, sinusoidalny, trójkątny
ZAJARZANIE ŁUKU LIFT / HF
SPRAWNOŚĆ η [%] 99
WAGA URZĄDZENIA [KG] 21
SKU MULTIPRO2004IN1

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium