OFERTA SPECJALNA - ZESTAW NARZĘDZI ZA 1 ZŁ

Spawarka MMA Spartus PRO ARC 500 CEL TIG Lift VRD IGBT

Producent: SPARTUS
Kod produktu: 2835
ARC FORCE: Tak
VRD: Tak
HOT START: Tak
ZASILANIE: 3x400V 50Hz
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA: 500A (60%) | 400A (100%)
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA MMA [A]: 20 - 500
SPOSÓB REGULACJI: płynny
Przejdź do pełnej specyfikacji
5 912,00 zł 5912.00
Rata od 591,20 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
na wyczerpaniu (3 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

OPIS SPAWARKI MMA SPARTUS PRO ARC 500 CEL

SPARTUS Pro ARC 500 CEL to mocny, niezawodny inwertor z możliwością spawania elektrodami celulozowymi skonstruowana w oparciu o tranzystory IGBT. Zasilania jest z sieci trójfazowej 400V. Umożliwia spawanie elektrodami otulonymi w szerokim zakresie średnic, maksymalnym prądem o natężeniu 500A

Źródło posiada szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych: kontroler MCU, zabezpieczenie przed zanikiem fazy oraz VRD - obniżone napięcie bez obciążenia. Dodatkowo model ARC 500 posiada w pełni regulowane funkcje Arc Force i Hot Start. Spawarka polecana dla spawaczy nurków.

inwertorowa spawarka mma spartus pro arc 500 cel

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka SPARTUS ProARC 500 CEL
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Pro ARC 500 CEL to nowoczesna inwertorowa spawarka skontruowana w oparciu o tranzystory IGBT. Zasilania jest z sieci trójfazowej 400V. Umożliwia spawanie elektrodami otulonymi w szerokim zakresie średnic, maksymalnym prądem o natężeniu 500A

Spawarka odporna jest na bardzo duże obciążenia, posiada wydajny układ chłodzenia i wysoki 60% znamionowy cykl pracy, a 100% cykl pracy osiąga dla natężenia 400A. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom urządzenie posiada stabilne parametry wyjściowe oraz funkcje, które gwarantują wysoką jakość złącza spawanego. Spawarka daje możliwość podłączenia uchwytów o długości 10m i dłuższych. 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

TIG LIFT - zajarzeniu łuku przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

CYFROWY WYŚWIETLACZ - ułatwia obsługę oraz pozwala na precyzyjną regulację parametrów spawania.

FUNKCJA ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

WSPARCIE DLA ELEKTROD CELULOZOWYCH  - możliwość spawania elektrodami celulozowymi.

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

Spawarka MMA Spartus PRO ARC 500 CEL

6 - Cyfrowy wyświetlacz parametrów spawania
7 - Pokrętło regulacji natężenia prądu spawania
8 - Pokrętło regulacji wartości funkcji Hot Start
9 - Pokrętło regulacji wartości funkcji Arc Force
10 - Kontrolka zasilania
11 - Kontrolka ostrzegawcza
12 - Przycisk wyboru metody spawania: MMA / MMA (VRD) / TIG (Lift)
13 - Lampka informacyjna – spawanie MMA
14 - Lampka informacyjna – spawanie MMA (VRD)
15 - Lampka informacyjna – spawanie TIG Lift

DOOR TO DOOR - SPARTUS GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Spartus z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Spartus. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ARC FORCE Tak
VRD Tak
HOT START Tak
ZASILANIE 3x400V 50Hz
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA 500A (60%) | 400A (100%)
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 20 - 500
SPOSÓB REGULACJI płynny
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 88
STOPIEŃ OCHRONY IP23
ANTI STICK Tak
HOT START Tak
ARC FORCE Tak
MMA + TIG Tak
CHŁODZENIE wentylator
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA [%] 85
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0.70
STOPIEŃ OCHRONY IP 23 klasa H
WAGA URZĄDZENIA [KG] 30
WYMIARY [mm] 620 × 240 × 450
SKU ProARC500CEL_pak

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium