Spawarka Inwertorowa Trafilux MMA 235 PRO ARC Force VRD

Producent: TRAFILUX
Kod produktu: 2850
Arc force: Tak
VRD: Tak
Hot start: Tak
Zasilanie: 230V 50Hz
Sposób regulacji: pokrętło
ANTI STICK: Tak
HOT START: 0 - 100
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 039,00 zł
lub raty 10 x 103,90 zł | RRSO 0%
1039.00
Dostępny (23 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Produkty powiązane

Opis

OPIS SPAWARKI MMA TRAFILUX MMA 235 PRO

Jest to lekkie, przenośne inwertorowe urządzenie zapewniające możliwość spawania elektrodami otulonymi. TRAFILUX nadaje się do użytkowania warunkach gospodarstwa domowego oraz warsztatowych. Idealnie sprawdzi się podczas prac naprawczych, montażowych, oraz zadań w terenie. 

Spawarka Inwertorowa Trafilux MMA 235 PRO

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka TRAFILUX MMA 235 PRO
  • Uchwyt elektrodowy - 2m
  • Uchwyt masowy - 2m
  • Pasek do przenoszenia spawarki - 1szt
  • Instrukcja obsługi

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Zaletą urządzenia jest płynna regulacja prądu spawania, dynamiki łuku (ARC FORCE), oraz zakresu gorącego startu (HOT START). Charakterystyka urządzenia pozwala na użycie elektrod otulonych w zakresie 1.6 - 5.0mm, dodatkowo urządzenie posiada moduł VRD, mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika, pracującego w niebezpiecznym środowisku, które zwiększa ryzyko porażenia prądem. W szczególności praca w miejscach, gdzie mamy do czynienia z wysoką wilgotnością powietrza, oraz stycznością spawacza z cieczami np. podczas prac przy kanalizacjach, prac przy wykopach lub w elektrociepłowniach. Urządzenie służy do spawania stali, z uwzględnieniem stali nierdzewnej, żaroodpornej oraz żeliwa. Atutem konstrukcyjnym urządzenia są tranzystory wykonane w technologii IGBT. Cechą charakterystyczną dla tego typu tranzystorów jest, mniejsze zużycie energii, mniejsze zakłócenia elektromagnetyczne, przy większej wydajności oraz mocniejszym i stabilniejszym łuku spawalniczym.

Spawarka Inwertorowa Trafilux MMA 235 PRO

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY SPAWARKI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

HOT START (gorący start) - funkcja, za sprawą której rozpoczęcie spawania jest o wiele łatwiejsze. W chwili zajarzenia łuku na krótko zwiększany jest prąd spawania. To prowadzi do rozgrzania materiału i elektrody w miejscu styku, a także do odpowiedniego ukształtowania przetopu oraz lica spoiny (w początkowej fazie procesu spawania).

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

ARC FORCE - funkcja, która zapewnia najlepsze ustawienia umożliwiające uzyskanie stabilnego łuku oraz małą ilość odprysków. Innymi słowy, za sprawą ARC FORCE łuk elektryczny konieczny do spawania jarzy się w sposób jednostajny, bez zwarć utrudniających lub uniemożliwiających połączenie materiałów. Podczas spawania często powstają duże ilości odprysków, czyli kropli topionych metali, które należy usunąć. Po włączeniu funkcji ARC FORCE ilość odprysków znacząco się zmniejsza, a to pozwala na bardziej komfortową pracę.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

TIG LIFT - możliwość spawania w metodzie TIG przy użyciu uchwytu z zaworkiem gazu w rękojeści. Zajarzeniu łuku odbywa się przez potarcie podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu w metodzie MMA.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

CYFROWY WYŚWIETLACZ - ułatwia obsługę oraz pozwala na precyzyjną regulację parametrów spawania.

Spawarka Inwertorowa Trafilux MMA 235 MMA


DOOR TO DOOR  TRAFILUX GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki TRAFILUX z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Trafilux. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

Arc force Tak
VRD Tak
Hot start Tak
Zasilanie 230V 50Hz
Sposób regulacji pokrętło
ANTI STICK Tak
HOT START 0 - 100
ARC FORCE 0 - 100
MMA + TIG Tak
ZAKRES PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10 - 200
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 80
ŚREDNICA ELEKTRODY [mm] 1,6 - 5,0
TIG RODZAJ ZAJARZENIA ŁUKU LIFT
CHŁODZENIE wentylator
STOPIEŃ OCHRONY IP23
WAGA URZĄDZENIA [KG] 7,9
WYMIARY [mm] 420 x 170 x 265

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium