Spawarka Trafilux Trafimig 200 DP Digital LCD Dual Puls Synergia Nowa wersja

Producent: TRAFILUX
Kod produktu: 3736
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 269,00 zł
lub raty 10 x 226,90 zł | RRSO 0%
2269.00
Dostępny (23 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

SPAWARKA TRAFILUX TRAFIMIG 200 DP - WYŚWIETLACZ LCD, STEROWANIE WIFI, PODWÓJNY PULS

Spawarka mig mag TRAFIMIG 200 DUAL PULS to najbardziej zaawansowany inwerter MIG MAG w ofercie producenta. Jako jedne z nielicznych urządzeń na rynku oferuje pełne sterowanie synergiczne z regulacją parametrów co 0,1mm grubości materiału. Prąd maksymalny tego modelu to 200A w cyklu 60%.

Migomat dzięki funkcji podwójnego pulsu pozwala na uzyskanie najwyższej jakości spoiny, ponadto umożliwia spawanie punktowe. Co rzadko spotykane model 200 DP LCD wyposażono w adaptacyjny wentylator dla cichej i komfortowej pracy oraz zdalne sterowanie za pośrednictwem WIFI. Nowa odsłona urządzenia Trafilux Trafimig 200 DP Digital LCD została w całości wykonana z metalowej obudowy.
Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększona została wytrzymałość urządzenia przy zachowaniu jednocześnie niewielkich wymiarów oraz wagi

Spawarka Trafilux Trafimig 200 DP Digital LCD

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

ZESTAW PRODUCENTA ZAWIERA:

 • Spawarka TRAFILUX TRAFIMIG 200 DUAL PULS
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB24 - 2,7m
 • Uchwyt masowy - 2m
 • Uchwyt elektrodowy - 2m
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWE AKCESORIA

 • Rolka do drutu stalowego 0,8/1,0mm - 1 szt.
 • Rolka do drutu aluminiowego 1,0/1,2mm - 1 szt.
 • Wkład teflonowy do drutu aluminiowego - 1 szt.
 • Wkład spiralny do drutu stalowego - 1 szt.
 • Wężyk do podłączenia gazu - 1 szt.
 • Opaski zaciskowe - 2 szt.

MIG/MAG Z PODWÓJNYM PULSEM

Jeżeli zależy nam na wysokim poziomie wizualnym spoiny i większej wydajności spawania niż w metodzie TIG idealnym rozwiązaniem jest spawanie z podwójnym pulsem. Metoda ta gwarantuje wysoki poziom wyglądu lica (efekt łuski), dodatkowo zastosowanie automatycznego podawania drutu wpływa na wydajność spawania. Konstrukcje spawane metodą MIG/MAG wykonujemy szybciej, dlatego koszty wytworzenia są niższe.

PEŁNA KONTROLA PARAMETRÓW

Spawarka pozwala regulować wszystkie parametry pulsu takie jak: wypływ gazu przed i po spawaniu, częstotliwość, balans, prąd szczytowy, prąd bazowy, czas opadania prądu. Pełna kontorola parametrów pulsu pozwala doskonale dopasować urządzenie do naszych potrzeb.

CZYTELNY WYŚWIETLACZ LCD

Ogromną zaletą spawarki jest kolorowy wyświetlacz LCD o naprawę sporych rozmiarach. Dużyczytelny i kolorowy wyświetlacz LED pozwala na precyzyjne ustawienie spawarki i łatwą kontrolę parametrów podczas procesu spawania.

STEROWANIE PRZEZ WIFI

Spawarka ma wbudowane WIFI, dzięki czemu możemy nią sterować za pomocą telefonu z systemem ANDROID. Do sterowania potrzebna jest aplikacja dostępna za darmo, u autoryzowanych dystrybutorów marki TRAFILUX. W załączniku dostępna jest pełna instrukcja instalacji i obsługi tej funkcji. 

Trafilux Trafimig 200 DP Digital LCD

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY SPAWARKI

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

DUAL PULS - spawarka posiada funkcję spawania synergicznego z pojedynczym i podwójnym pulsem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie najwyższej jakości spoiny przy spawaniu wszelkich spawalnych materiałów, zwłaszcza wykonanych ze stali nierdzewnej i aluminium.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności rodzaju i grubości spawanych elementów. Każdy rodzaj materiału tj; stal czarną, nierdzewną, aluminium itp. cechuje indywidualna zależność pomiędzy napięciem spawania i posuwem drutu. W pełnie synergiczne spawarki z precyzyjną regulacją co 0,1 mm grubości materiału, zapewniają oszczędność czasu i zużycia materiałów.

SPAWANIE PUNKTOWE SPOT + CSPOT - urządzenie automatycznie kontrolować będzie czas trwania zgrzewu oraz przerwy między zgrzewami aż do momentu zwolnienia przycisku. W ten sposób można dokonywać serii zgrzewów bez konieczności ciągłego wciskania i zwalniania przycisku na uchwycie spawalniczym. Spawanie punktowe ułatwia nie tylko na wstępne łączenie elementów ale również odpowiednio stosowane redukuje ryzyko odkształceń materiałów.

3 X PULS - ten model spawarki umożliwia spawanie z Pulsem, co więcej prąd pulsujący dostępny jest we wszystkich trybach spawania tj. MIG MAG, MMA oraz TIG Lift. Takie rozwiązanie czyni ten model urządzenia bardzo wszechstronnym.

2T TRYB DWUTAKT - po wciśnięciu przycisku na uchwycie spawalniczym nastąpi wypływ gazu w ustawionym czasie(Preg) i zajarzenie łuku spawalniczego. Łuk będzie utrzymywany tak długo jak długo wciśnięty będzie przycisk. Po jego zwolnieniu nastąpi wygaszenie łuku i wypływu gazu w ustawionym czasie(Post). 

4T TRYB CZTEROTAKT - po wciśnięciu i zwolnieniu przycisku na uchwycie spawalniczym nastąpi wypływ gazu w ustawionym czasie (Preg) i zajarzenie łuku spawalniczego. Łuk będzie utrzymywany do momentu ponownego wciśnięcia i zwolnienia przycisku. Po jego zwolnieniu nastąpi wygaszenie łuku i wypływ gazu w ustawionym czasie (Post).

S4T TRYB CZTEROTAKT Specjalny – po wciśnięciu i zwolnieniu przycisku na uchwycie spawalniczym nastąpi wypływ gazu w ustawionym czasie (Preg) i zajarzenie łuku spawalniczego. Napięcie łuku na starcie będzie zwiększone o wartość ustawioną przez użytkownika (HotI) i spadnie do wartości zasadniczego prądu spawania w ustawionym czasie (Slop). Łuk będzie utrzymywany do momentu ponownego wciśnięcia i zwolnienia przycisku. Po jego zwolnieniu nastąpi spadek natężenia prądu (Slop) do wartości prądu końcowego(EndI) –wypełnienie krateru. Następnie wygaśnie łuk i w ustawionym czasie (Post)wypłynie gaz osłonowy.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - Programowalne kanały pamięci do zapisania własnych programów.

ZDALNE STEROWANIE - Moduł WIFI -  urządzenie posiada możliwość zdalnego sterowania za pomocą telefonu z systemem ANDRODI, do sterowania potrzebna jest aplikacja dostępna za darmo w autoryzowanych punktach sprzedaży urządzeń TRAFILUX

 Spawarka Trafilux Trafimig 200 DP Digital LCD

DOOR TO DOOR - TRAFILUX GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Trafilux z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Trafilux. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
2T/4T 2T | 4T | S4T | S2T
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8 - 1.2
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 200
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 20 - 200
CYKL PRACY MIG 60
FUNKCJA HOT START - MMA Tak (w trybie S2T)
FUNKCJA VRD Tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 69
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] MIG/MAG Puls i Dual Puls: 0.5 - 5Hz | TIG Lift Puls: 0.5 - 100Hz | MMA
BALANS PULSU [%] 20 - 80
PRE-GAS [s] 0 - 10
POST-GAS [s] 0.1 - 50
SPAWANIE PUNKTOWE [s] SPOT - Spawanie punktowe - Spawanie punktowe ciągłe | czas przerwy: 0.1 - 25.5s | czas zgrzewania: 0.1 - 9.9
BURNBACK Tak
WAGA URZĄDZENIA [kg] 15
WYMIARY [mm] 480 x 330 x 200
STOPIEŃ OCHRONY IP21
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (1)

15 lipca 2020

Miałem okazję poznać to urządzenie (sąsiad zakupił - spawaczem nie jestem). Ponieważ w życiu amatorsko spawałem różne drobne rzeczy to się skusiłem spróbować jak to urządzenie działa. Spawałem tylko MMA i wygląda (jak dla mnie ) że spawa dobrze (nawet bardzo dobrze). To co mi się nie spodobało to przewody spawalnicze , które są bardzo krótkie i bardzo cienkie. Spawając takimi przewodami to spawarkę trzeba będzie nosić na szelkach. Oczywiście można wymienić na dłuższe, ale czy przy tej grubości nie będą się grzać? Plusem jest przewód zasilający stosunkowo długi i miękki. Jeszcze jedna uwaga, instrukcja obsługi dno i cztery metry mułu (w porównaniu np. do SPARTUSA gdzie wszystko jest pięknie opisane i porobione zdjęcia). Jest to tylko moja opinia spawacza nawet nie amatora.

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium