Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że od dnia 01.12.2020 sklep stacjonarny jest nieczynny.

Zamówienia można składać jedynie za pośrednictwem Allweld.pl

Spawarka Trafilux Trafimig Easy 210 VRD MAG MMA TIG DC

Kod produktu: 4536
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 1 370,00 zł 1370.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

SPAWARKA MIGOMAT TRAFILUX TRAFIMIG EASY 210 - PÓŁAUTOMAT DO STALI I ALUMINIUM

Spawarka TRAFILUX TRAFIMIG EASY 210 to spawarka 3w1, którą można użyć do spawania metodami MIG/MAGMMA (elektroda otulona) i TIG DC (z zajarzeniem dotykowym LIFT). Urządzenie pozwala na spawanie prądem maksymalnym 200A, zapewniając doskonałej jakości spoinę. Dodatkowym atutem spawarki jest możliwość zastosowania szpuli z drutem do wagi 5kg !

Spawarka Trafilux Trafimig Easy MIG 210 VRD

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka TRAFILUX TRAFIMIG 210 Easy
  • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typu MB15 - 3m
  • Uchwyt elektrodowy - 2,5m
  • Uchwyt masowy - 2,5m
  • Wkład do uchwytu - 1szt
  • Rolka do podajnika drutu  - 1szt
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

SZEROKI ZAKRES ZASTOSOWAŃ

Spawarka, dzięki regulowanej indukcyjności pozwala na ustawienie szerokości i głębokości wtopu, a także pozwala na spawanie bez odprysków zarówno cienkich blach, jak i grubych profili oraz prowadzenie procesu lutospawania CuSi, dzięki któremu można swobodnie łączyć blachy ocynkowane, które często stosowane są w karoseriach samochodowych.

SYNERGIA W METODZIE MIG-MAG

Cechą szczególną półautomatu TRAFILUX jest możliwość automatycznego doboru parametrów spawania (synergia). Spawarka sama dobiera parametry na podstawie zadanej wartości prądu spawania (którego nastawy widzimy na prawym wyświetlaczu). Warto zwrócić uwagę, że nastawa ta wpływa na automatyczny dobór prędkość posuwu drutu przez urządzenie.

Spawarka Trafiluz Trafimig Easy 210 VRD

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

TIG LIFT - Migomat posiada możliwość spawania metodą dotykową TIG LIFT. Zapalanie łuku odbywa się poprzez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, niewymagające użycia butli z gazem. Stosujemy drut samoosłonowy, który wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.

VRD - system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

SPAWANIE PUNKTOWE SPOT - urządzenie automatycznie kontrolować będzie czas trwania zgrzewu dzięki czemu można dokonywać serii zgrzewów bez konieczności ciągłego wciskania i zwalniania przycisku na uchwycie spawalniczym. Spawanie punktowe ułatwia nie tylko na wstępne łączenie elementów ale również odpowiednio stosowane redukuje ryzyko odkształceń materiałów.

Anty-przywieranie (ANTI STICK) – umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie.

Spawarka Trafilux Trafimig Easy 210 VRD

DOOR TO DOOR  TRAFILUX GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki TRAFILUX z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Trafilux. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Nie
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Tak
FAN STOP Tak
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.6, 0.8, 0.9, 1.0
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 50A/16.5 - 200A/24V
CYKL PRACY MIG 60% - 200A | 100% - 160A
CYKL PRACY TIG 60% - 160A | 100% - 140A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 5A/20.2V - 200A/28V
CYKL PRACY MMA 60% - 160A | 100% - 140A
PRZEDZIAŁ REGULACJI NAPIĘCIA [V] MIG/MAG: 16 - 24 | MMA: 20.4 - 26.4 | TIG: 10.4 - 16.4
FUNKCJA HOT START - MMA Tak
FUNKCJA ANTI STICK - MMA Tak
FUNKCJA VRD Tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 69
MAX. POBÓR MOCY [kVA] 5.1 MIG | 4.7 MMA | 4.5 TIG DC
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 25A o działaniu zwłocznym
WAGA URZĄDZENIA [kg] 11
WYMIARY [mm] 450 - 215 - 400
STOPIEŃ OCHRONY IP23
CHŁODZENIE Wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium