Spawarka Weldman Smart MIG 235 LCD Synergia Dual Puls IGBT

Producent: WELDMAN
Kod produktu: 4430
Zasilanie: 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Nie
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5
Podajnik drutu: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 445,00 zł
lub raty 10 x 244,50 zł | RRSO 0%
2445.00
Dostępny (75 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA WELDMAN SMART MIG 235 LCD SYNERGIA DUAL PULS

Weldman MIG 235 LCD Synergia umożliwia spawanie metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift. Urządzenie znajdzie zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych lub prostych pracach montażowych. Model 235 LCD umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon.

Spawarka Weldman Smart MIG 235 LCD

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka Weldman MIG 235 LCD Synergia Dual Puls
  • Uchwyt spawalniczy typu KD 24 15 3m z wkładem teflonowym x 1 szt.
  • Przewód spawalniczy 2,5m z uchwytem elektrody 200A (DX 50) 1 szt.
  • Przewód masowy 2,5m z zaciskiem 300A (DX 50) 1 szt.
  • Komplet rolek do podajnika
  • Podstawowe elementy eksploatacyjne uchwytu

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach! 

UNIWERSALNA SPAWARKA

Weldman MIG 235 LCD jest półautomatem spawalniczym przeznaczonym do spawania  metodami MIG/MAG i MMA prądem maksymalnym 200A przy 60% sprawności. Dzięki temu mamy gwarancję uzyskania przetopu o maksymalnej grubości 5mm (maksymalna grubość spawanego materiału to 10mm).

PŁYNNA REGULACJA I LUTOSPAWANIE CUSI3

Spawarka pozwala na płynną regulację parametrów i stabilną pracę w długich cyklach bez obaw o wyłączenie się spawarki. Pozwala na spawanie bez odprysków zarówno cienkich blach i grubych profili oraz proces lutospawania blach pokrytych warstwą cynku, stosowanych głównie w motoryzacji. Możemy ją wykorzystać jako spawarkę MMA do spawania elektrodami otulonymi.

SPAWANIE BEZ GAZU

Zastosowana zmienna biegunowość pozwala spawać bez gazu metodą FLUX drutem samoosłonowym. Weldman MIG 235 LCD ma łatwy w obsłudze zintegrowany panel funkcyjny z pokrętłami, umożliwiającymi płynną regulację prądu spawania, prędkości podawania drutu oraz indukcyjności. Takie rozwiązanie gwarantuję prostotę i łatwość użytkowania.

PROGRAMY SYNERGICZNE DLA MIG/MAG Z PULSEM ORAZ MIG/MAG Z PODWÓJNYM PULSEM

Fe CO2 - 0,8-1,0 - Spawanie stali węglowej metodą MAG w osłonie CO2 (niedostępne w spawaniu z pulsem lub z podwójnym pulsem)
Fe Ar82%0,8-1,0 - Spawanie stali węglowej metodą MAG w osłonie mieszanki Ar82%+CO2 18%
AlMg5 Ar1,0-1,2 - Spawanie stopów aluminium z magnezem metodą MIG w osłonie argonu
AlSi5 Ar1,0-1,2 - Spawanie stopów aluminium z krzemem metodą MIG w osłonie argonu
E308 Ar98%0,8-1,0 - Spawanie stali nierdzewnej SS 308 metodą MIG w osłonie mieszanki Ar 82%+CO2 2%
E316 Ar98%0,8-1,0 - Spawanie stali nierdzewnej SS 316 metodą MIG w osłonie mieszanki Ar 98%+CO2 2%

Weldman Smart MIG 235 LCD Dual Puls IGBT

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala uzyskać lepszą niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii „Profesjonalnej”). Obniżenie „Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności spalania w łuku krótkim i zapobiegania „przywieraniu” elektrody. Kiedy oddziela się kropla metalu od elektrody, prąd jest automatycznie podwyższany do pewnego poziomu, odpowiednim przełącznikiem. Przez obniżanie „Siły łuku elektrycznego” istnieje możliwość redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci, stabilności spalania w łuku jest  bardziej udoskonalona. W modelu tym funkcja ta może być włączana i wyłączana.

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania, dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

SPAWARKA 3W1 - ten model spawarki posiada dwa wtyki prądowe [+] i [-] oraz zmienną biegunowość. Jest to proste i bezawaryjne rozwiązanie konstrukcyjne spotykane głównie w spawarkach inwertorowych. Umożliwia spawanie MMA oraz podłączeniu uchwytu TIG z zaworkiem, gdzie gaz jest sterowany w rączce poza urządzeniem.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, niewymagające użycia butli z gazem. Stosujemy drut samoosłonowy, który wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną, która wytwarza gazy ochronne podczas spawania.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - 20 Programowalnych kanałów pamięci do zapisania własnych programów.

SPAWANIE PUNKTOWE SPOT - spawanie punktowe z możliwością regulacji czasu spawania

Spawarka Weldman Smart MIG 235 LCD Dual Puls IGBT

DOOR TO DOOR - WELDMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Weldman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent, uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Weldman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Nie
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5
Podajnik drutu 2 ROLKI
2T/4T Tak
PAMIĘĆ USTAWIEŃ 20 kanałów pamięci
PRĘDKOŚĆ PODAWANIA DRUTU [m/min] 1 - 15
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 1,0 - 1,2
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,8 - 1,0
ŚREDNICA DRUTU SAMOOSŁONOWEGO [mm] FLUX: 0,9
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 40A/16V - 200A/24V
CYKL PRACY MIG 60% - 200A - 24V, 200% - 160A - 22V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10A/10.4V - 180A/17.2V
CYKL PRACY TIG 60% - 180A - 17.2V, 100% - 150A - 16V
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 20A/20.8V - 180A/27.2V
CYKL PRACY MMA 60% - 180A - 27.2V, 100% - 150A - 26V
FUNKCJA HOT START - MMA 20 - 180%
FUNKCJA ARC FORCE - MMA 0 - 100%
FUNKCJA VRD Tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 62
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6/2,0/3,2/4,0
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 5
BALANS PULSU [%] 5 - 95%
PRE-GAS [s] 0,1 – 1,0
POST-GAS [s] 0,1 - 5,0
OPADANIE PRĄDU [s] 0,1 - 5,0
NARASTANIE PRĄDU [s] 0,1 - 5,0
SPAWANIE PUNKTOWE [s] SPOT 0,1 - 9,9 s.
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
BURNBACK -50% do +50%
WAGA URZĄDZENIA [kg] 14
NATĘŻENIE PRĄDU ZASILANIA [A] Maxymalne: MIG - 27A, TIG - 20,5, MMA - 31A | Efektywne: MIG - 21A, TIG - 16A, MMA - 24A
WYMIARY [mm] 540 x 260 x 450
DŁUGOŚĆ KABLA ZASILAJĄCEGO [cm] 200
STOPIEŃ OCHRONY IP21 klasa F
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Nie
Inching (automatyczne podawanie drutu) Nie

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium