Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka Migomat Weldman MIG TEC 200 Synergy

Kod produktu: 2968
Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 2 449,00 zł 2449.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

OPIS SPAWARKI WELDMAN MIG TEC 200 SYNERGY

Spawarka Weldman z serii MIG TEC jest to zaawansowany migomat inwertorowy z funkcją synergii. Konstrukcja Model MIG TEC 200 oparta jest na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych redukujących straty mocy a podnoszących niezawodność i szybkość działania jak np. tranzystory IGBT z wykorzystaniem technologii PWM.

Inwertor dedykowany jest do spawania zróżnicowanych materiałów, doskonale radzi sobie ze spawaniem stali nierdzewnych, odlewów żeliwnych, miedzi czy też aluminium. Umożliwia precyzyjne nastawy parametrów w oparciu o rodzaj materiału, jego grubość i średnice używanego drutu. 

Spawarka migomat Weldman 200 MIG TEC Synergia

© Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi, na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

 

ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka WELDMAN MIGTEC 200 LCD
 • Uchwyt spawalniczy MIG/MAG typ MB15 TRAFIMET ERGOPLUS - 3m
 • Uchwyt masowy - 4m
 • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

+ DODATKOWA AKCESORIA

 • Końcówka prądowa - 2szt.
 • Klucz do dysz i końcówek
 • Wtyk sterujący do uchwytu TIG
 • Króciec gazowy do uchwytu TIG

 

CYKL PRACY

Dla maksymalnego prądu 200 A cykl pracy spawarki wynosi 25% a dla 150A jest to już 60%. Parametry przedstawione są zgodnie z rygorystycznymi normami, podawane dla temperatury zewnętrznej 40 stopni Celsjusza. W praktyce migomat 200 MIG TEC pozwala na intensywne spawanie materiałów grubości nawet 5-6 mm, w tym stali nierdzewnej, lutospawania i Aluminium.

 

Spawarka inwertorowa MIG TEC 200 migomat z Synergią

 

STEROWANIE SYNERGICZNE

Z chwilą, gdy spawarka jest gotowa do pracy, przystępujemy do ustawienia parametrów pracy na panelu pokrętłem kontrolnym, wybierając, a następnie akceptując wybór. W zależności od wybranego procesu spawania możemy regulować następujące parametry pracy:

 • spawanie metodą MIG/MAG - operator może regulować prędkość posuwu drutu i napięcie prądu spawania, indukcyjność, tryb pracy uchwytu (2T/4T)
 • spawanie metodą TIG - operator może regulować natężenie prądu spawania, prąd opadania oraz post gas (czas wypływu gazu po zakończonym spawaniu – zalecane 5 sekund)
 • spawanie metodą MMA - operator może regulować natężenie prądu spawania, funkcję arc force

Urządzenie ma gotowe programy do spawania:

 • FE: stal węglowa,
 • SS: stal nierdzewna
 • Al.: aluminium
 • FCAW-S: spawanie drutami proszkowymi samoosłonowymi
 • FCAW-G: spawanie drutem w osłonie gazu z rdzeniem topnikowym

Podczas ustawiania poszczególnych parametrów pracy na wyświetlaczu LCD, widzimy kolejne ekrany z wybieranymi parametrami pracy. Ekrany ustawiania poszczególnych parametrów pracy, widzimy poniżej:

 

GŁÓWNE ZALETY SPAWARKI WELDMAN MIGTEC

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału. Przydatne dla mniej doświadczonych spawaczy. Przyspiesza nastawy przy częstych zmianach rodzaju i grubości spawanych elementów.

FCAW - możliwość spawania drutem rdzeniowym bez użycia butli z gazem. Sam drut (FLUX) wypełniony jest substancją wytwarzającą gazy podczas spawania.

BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

LUTOSPAWANIE - umożliwia łączenie cienkich i ocynkowanych blach. W procesie, połączenie uzyskuje się poprzez stopienie odpowiedniego spoiwa np. SG CuSi3 a same łączone metale nie ulegają wtedy nadtopieniu. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 

 

DOOR TO DOOR - WELDMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Weldman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Weldman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Nie
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Tak
FAN STOP Nie
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 0,8-1,0
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,6-1,0
ŚREDNICA DRUTU SAMOOSŁONOWEGO [mm] 0,9-1,2
ŚREDNICA DRUTU DO LUTOSPAWANIA [mm] 0,8-1,0
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 10-200
CYKL PRACY MIG 25% 200 A | 60% 150 A | 100% 130 A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10-200
CYKL PRACY TIG 25% 200 A | 60% 150 A | 100% 130 A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10-200
CYKL PRACY MMA 25% 200 A | 60% 150 A | 100% 130 A
FUNKCJA HOT START - MMA tak
FUNKCJA ARC FORCE - MMA tak
FUNKCJA ANTI STICK - MMA tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 45
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,8-1,0
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6-4
POST-GAS [s] tak zalecane 5s
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
BURNBACK tak
WAGA URZĄDZENIA [kg] 15,5
NATĘŻENIE PRĄDU ZASILANIA [A] 36 / 18 EFF.
WYMIARY [mm] 470x230x420
STOPIEŃ OCHRONY IP23
CHŁODZENIE wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium