OFERTA SPECJALNA - ZESTAW NARZĘDZI ZA 1 ZŁ

Spawarka Inwertorowa Migomat Weldman MIG TEC 200 Synergy LCD

Producent: WELDMAN
Kod produktu: 2968
ZASILANIE: 230 V 50 Hz
PULS: Nie
SPOOL GUN: Nie
LUTOSPAWANIE: Tak
SZPULA KG: 5
SYNERGIA: Tak
PODAJNIK DRUTU: 2 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 449,00 zł 2449.00
Rata od 244,90 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
duża ilość (48 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Produkty powiązane

Opis

OPIS SPAWARKI WELDMAN MIG TEC 200 SYNERGY LCD

Spawarka Weldman z serii MIG TEC jest to zaawansowany migomat inwertorowy z funkcją synergii. Konstrukcja Model MIG TEC 200 oparta jest na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych redukujących straty mocy a podnoszących niezawodność i szybkość działania jak np. tranzystory IGBT z wykorzystaniem technologii PWM.

Inwertor dedykowany jest do spawania zróżnicowanych materiałów, doskonale radzi sobie ze spawaniem stali nierdzewnych, odlewów żeliwnych, miedzi czy też aluminium. Umożliwia precyzyjne nastawy parametrów w oparciu o rodzaj materiału, jego grubość i średnice używanego drutu. 

Spawarka migomat Weldman 200 MIG TEC Synergia

© Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi, na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody. 

ZESTAW ZAWIERA:

 • Spawarka Migomat Weldman MIG TEC 200 Synergy
 • uchwyt spawalniczy MB 15 - 3 m
 • przewód masowy z zaciskiem 200 A (DX50) - 4 m
 • przewód zasilający z wtyczką 230V - 3 m
 • instrukcja obsługi w języku polskim
 • Rolka prowadząca 1.0/08
 • Wkład stalowy niebieski w uchwycie
 • 2 końcówki prądowe MIG MB 15

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach! 

Spawarka Migomat Weldman MIG TEC 200 Synergy

CYKL PRACY

Dla maksymalnego prądu 200 A cykl pracy spawarki wynosi 25% a dla 150A jest to już 60%. Parametry przedstawione są zgodnie z rygorystycznymi normami, podawane dla temperatury zewnętrznej 40 stopni Celsjusza. W praktyce migomat 200 MIG TEC pozwala na intensywne spawanie materiałów grubości nawet 5-6 mm, w tym stali nierdzewnej, lutospawania i Aluminium. 

Spawarka inwertorowa MIG TEC 200 migomat z Synergią

STEROWANIE SYNERGICZNE

Z chwilą, gdy spawarka jest gotowa do pracy, przystępujemy do ustawienia parametrów pracy na panelu pokrętłem kontrolnym, wybierając, a następnie akceptując wybór. W zależności od wybranego procesu spawania możemy regulować następujące parametry pracy:

 • spawanie metodą MIG/MAG - operator może regulować prędkość posuwu drutu i napięcie prądu spawania, indukcyjność, tryb pracy uchwytu (2T/4T)
 • spawanie metodą TIG - operator może regulować natężenie prądu spawania, prąd opadania oraz post gas (czas wypływu gazu po zakończonym spawaniu – zalecane 5 sekund)
 • spawanie metodą MMA - operator może regulować natężenie prądu spawania, funkcję arc force

Urządzenie ma gotowe programy do spawania:

 • FE: stal węglowa,
 • SS: stal nierdzewna
 • Al.: aluminium
 • FCAW-S: spawanie drutami proszkowymi samoosłonowymi
 • FCAW-G: spawanie drutem w osłonie gazu z rdzeniem topnikowym

Podczas ustawiania poszczególnych parametrów pracy na wyświetlaczu LCD, widzimy kolejne ekrany z wybieranymi parametrami pracy. Ekrany ustawiania poszczególnych parametrów pracy, widzimy poniżej:

GŁÓWNE ZALETY SPAWARKI WELDMAN MIGTEC

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania natomiast po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany. Czterotakt jest szczególnie przydatny w przypadku długich spoin jak również podczas prac gdy potrzebujemy dowolnie manewrować uchwytem np. podczas spawania rur. Po naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje zajarzenie łuku dopiero powtórne przyciśnięcie i puszczenie kończy proces.

SYNERGIA PEŁNA - funkcja ułatwiająca dobór optymalnych parametrów w procesie spawania. Za pomocą zaprogramowanych danych, źródło automatycznie dobiera prędkość posuwu drutu do prądu spawania. Przyspiesza rozpoczęcie pracy, niweluje ryzyko niewłaściwych ustawień, które negatywnie wpływają na jakość i wygląd spoiny. W modelach z pełną synergią, dobór ustawień bazuje na kluczowych parametrach, takich jak rodzaj spawanego materiału, średnica stosowanego drutu, rodzaj gazu osłonowego oraz grubość spawanego elementu.

FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, niewymagające użycia butli z gazem. Stosujemy drut samoosłonowy, który wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.

BURN BACK – funkcja upalania drutu, nie dopuszcza do przytapiania się drutu spawalniczego do końcówki prądowej. Regulowana w czasie, umożliwia chwilowe wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. Lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 Spawarka Migomat Weldman MIG TEC 200 Synergy

DOOR TO DOOR - WELDMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Weldman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Weldman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230 V 50 Hz
PULS Nie
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5
SYNERGIA Tak
PODAJNIK DRUTU 2 ROLKI
ŚREDNICA DRUTU ALUMINIOWEGO [mm] 0,8-1,0
ŚREDNICA DRUTU STALOWEGO [mm] 0,6-1,0
ŚREDNICA DRUTU SAMOOSŁONOWEGO [mm] 0,9-1,2
ŚREDNICA DRUTU DO LUTOSPAWANIA [mm] 0,8-1,0
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 200
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 10-200
CYKL PRACY MIG 25% 200 A | 60% 150 A | 100% 130 A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10-200
CYKL PRACY TIG 25% 200 A | 60% 150 A | 100% 130 A
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 10-200
CYKL PRACY MMA 25% 200 A | 60% 150 A | 100% 130 A
FUNKCJA HOT START - MMA tak
FUNKCJA ARC FORCE - MMA tak
FUNKCJA ANTI STICK - MMA tak
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 45
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,8-1,0
ŚREDNICA ELEKTRODY OTULONEJ [mm] 1,6-4
POST-GAS [s] tak zalecane 5s
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
BURNBACK tak
WAGA URZĄDZENIA [kg] 15,5
NATĘŻENIE PRĄDU ZASILANIA [A] 36 / 18 EFF.
WYMIARY [mm] 470x230x420
STOPIEŃ OCHRONY IP23
CHŁODZENIE wentylator

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium