Spawarka Inwertorowa Weldman Tiger TIG 210 DC HF Puls 210 A

Producent: WELDMAN
Kod produktu: 4438
Zasilanie: 230V 50Hz
Prąd spawania: do 200 A
Tryb 2T/4T: Nie
Cyfrowy panel: Tak
Pamięć programów: Nie
Zdalne sterowanie: Nie
CYFROWY PANEL: Tak
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 399,00 zł
lub raty 10 x 139,90 zł | RRSO 0%
1399.00
Niedostępny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTEROWA WELDMAN TIGER TIG 210 DC HF PULS

Spawarka WELDMAN TIGER TIG 210 DC to  urządzenie do spawania metodą TIG DC stali, miedzi, nierdzewki, kwasówki i innych spawalnych materiałów. Duża moc 210A, gwarantuje uzyskanie przetopu ok. 5mm i daje nam możliwość spawania elementów do 10mm grubości. Urządzenie działa w oparciu o nowoczesne tranzystory IGBT oraz bezstykową inicjację łuku HF. Całość została zamknięta w małej i kompaktowej obudowie, której masa wacha się w granicach tylko 8 Kg.

Spawarka Inwertorowa TIG DC 210 HF Puls

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka WELDMAN TIGER TIG DC 210
  • Uchwyt spawalniczy TIG SR - 26 - 4m
  • Uchwyt elektrodowy - 2m
  • Uchwyt masowy - 2m
  • Zestaw części eksploatacyjnych uchwytu
  • Instrukcję obsługi w języku polskim

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: uchwyt, butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

MOCNE ŹRÓDŁO

Spawarka WELDMAN TIGER TIG 210 to nowoczesna spawarka TIG DC. Urządzenie zbudowano w oparciu o najnowsze technologiedzięki czemu zyskaliśmy na wadze, wymiarach i funkcjonalności. Wbudowany PULS pozwala na spawanie bardzo cienkich elementów, zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

Spawrka Inwertorowa Weldman Tiger TIG 210 DC HF Puls

INTUICYJNA OBSŁUGA

Urządzenie ma bardzo proste sterowanie za pomocą miękkiego panelu. Ustawienie realizujemy przy pomocy przycisku MMA/TIG, przyciskiem P i pokrętłem regulacji. Regulowane wartości są pokazywane na wyświetlaczu.

NIEWIELKA WAGA I GABARYTY

Spawarka imponuje niewielkimi gabarytami i masą wynoszącą zaledwie ok. 8kg. Małe wymiary i niska waga czynią model TIGER TIG 210 bezkonkurencyjny w swojej klasie spawarek, gwarantują także dużą mobilność i możliwość pracy nawet w trudnodostępnych miejscach.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

Spawarka Inwertorowa Tiger TIG DC 210 HF Puls

DOOR TO DOOR - WELDMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Weldman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Weldman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230V 50Hz
Prąd spawania do 200 A
Tryb 2T/4T Nie
Cyfrowy panel Tak
Pamięć programów Nie
Zdalne sterowanie Nie
CYFROWY PANEL Tak
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10 - 210
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10 - 210
CYKL PRACY [%] TIG: 60% - 210A - 18,4V, 100% - 163A - 16.5V | MMA: 60% - 210A - 28,4, 100% - 163A - 26,5V
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,0 - 4,0
POST-GAZ [s] 1 - 9
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 220
NAPIĘCIE SPAWANIA [V] TIG: 10-210A/10,4-18,4V, MMA: 10-210A/20,4-28,4V
MAX. POBÓR PRĄDU [A] MAX: TIG - 20A, MMA - 33A | EFF: TIG: 16A, MMA 26A
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 10% - 90%
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] 20 A
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 62
STOPIEŃ OCHRONY IP21S klasa izolacji F
WAGA URZĄDZENIA [KG] 8
WYMIARY [mm] 410 x 200 x 310

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium