OFERTA SPECJALNA

 
 

Spawarka Weldman Tornado TIG 210 AC DC HF Puls

  • nowość
Producent: WELDMAN
Kod produktu: 4271
ZASILANIE: 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA: 210 A - 250 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT: Tak
CYFROWY PANEL: Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW: Nie
ZDALNE STEROWANIE: Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A]: 10 - 210
Przejdź do pełnej specyfikacji
2 699,00 zł 2699.00
Rata od 269,90 zł RRSO 0% | DO 10 RAT 0%
Oblicz ratę
Leasing dla firm
Oblicz ratę
duża ilość (48 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA WELDMAN TORNADO TIG 210 AC DC HF PULS

Spawarka inwerterowa WELDMAN TORNADO pozwala na spawanie jakościowe wszystkich spawalnych materiałów. Bardzo wysoka wydajność urządzenia pozwalają na szeroki zakres zastosowań oraz błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania. Jedną z jej najważniejszych zalet jest możliwość otrzymania czystej, wysokiej jakości spoiny. Dzięki funkcji spawania pulsacyjnego i możliwości regulacji jego parametrów mamy wpływ na skupienie łuku i kształt spoiny, a także możliwość spawania cienkich elementów. Gwarantuje to czystość i wysoką jakość spoiny. Zajarzenie łuku odbywa się za pomocą wbudowanego jonizatora HF, który pozwala na bezstykowe zajarzenie łuku spawalniczego.

Weldman Tornado TIG 210 AC DC HF Puls

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • Spawarka Weldman Tornado TIG 210 AC/DC HF Puls
  • Uchwyt spawalniczy TIG WP 26 - 4 m
  • Przewód z uchwytem elektrody - 2m
  • Przewód masowy z zaciskiem - 2m 
  • Podstawowe elementy eksploatacyjne uchwytu
  • Instrukcja w języku polskim

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

Spawarka Weldman Tornado TIG 210 AC DC Puls

ŁATWA OBSŁUGA

Urządzenie ma czytelny i przejrzysty "miękki panel", a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnego pokrętła i dedykowanych przycisków, przez co ustawienie spawarki jest bardzo łatwe i intuicyjne, nawet w rękawicach spawalniczych. Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania. 

JEDNO URZĄDZENIE WIELE ZASTOSOWAŃ

Spawarka Weldman TIG 210 AC/DC  to urządzenie inwertorowe wyprodukowana z zaawansowanych technologicznie podzespołów. Daje możliwość spawania prądem pulsacyjnym. Dzięki tej funkcji i możliwości pełnej regulacji parametrów możliwa jest zmiana skupienia łuku i kształtu spoiny, a także możliwość spawania cienkich elementów. Zajarzenie łuku odbywa się bezstykowo, za pomocą wbudowanego jonizatora HF. Dodatkowo układ HF poprawia stabilność spawania prądem przemiennym.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

PULS - to metoda spawania, która zapewnia trwalszą i bardziej solidną spoinę. Podczas spawania pulsacyjnego wytwarzane są dwa rodzaje prądu. Pierwszy z nich, nazywany podstawowym, wykorzystywany jest do podtrzymania łuku spawalniczego, a także do nadtopienia drutu oraz brzegów łączonych materiałów. Drugi prąd pulsacyjny odpowiada za przenoszenie płynnego metalu do jeziorka spawalniczego, bez rozprysków i zwarć. Zastosowanie opcji puls pozwala na uzyskanie lepszej niż w przypadku pracy ze zwykłym migomatem spoiny, niezależnie od pozycji spawania. Energia cieplna jest wprowadzana do spoiny impulsowo, a pomiędzy kolejnymi pulsami następuje jej wychłodzenie. W ten sposób można łatwiej uzyskać odpowiedni kształt oraz wymiary geometryczne spoiny, a ponadto uniknąć konieczności usuwania rozprysków spawalniczych.

HOT START – zapewnia najwyższą jakość początku spawania, pierwszorzędny zapłon – w momencie zajarzenia łuku elektrycznego, podczas krótkiej chwili czasowej, roboczy prąd spawania rośnie od ustawionego poziomu roboczego do poziomu optymalnego. W niektórych przypadkach (podczas pracy ze słabą siecią lub generatorem), poziom ten może być nastawiony ręcznie, jeśli istnieje odpowiedni przełącznik (tak jak w serii “Profesjonalnej”). Obniżenie “Hot-Start” w celu redukcji poboru energii ze słabej sieci lub zwiększenie go w mocnej sieci znacznie ułatwia zapłon.

VRD (Voltage Reduction Device) - funkcja wyłączająca zasilanie w przeciągu milisekund po zakończeniu spawania dzięki czemu napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu.

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

 WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

JONiZATOR HF - BEZSTYKOWE ZAJARZENIE ŁUKU - funkcja przycisku sterowania palnikiem spawalniczym. Urządzenia spawalnicze posiada moduł bezstykowego zajarzania łuku (oscylator), z wbudowanym zaworem dopływu gazu. Przewód sterowania przyciskiem palnika podłącza się bezpośrednio do tego modułu. Po wciśnięciu przycisku sterowania na palniku, sygnał sterujący przesyłany jest do sterownika urządzenia spawalniczego, które opracowuje funkcję poprzedniego przewiewu gazem t1 w celu oczyszczenia obszaru spoiny przed spawaniem, i z opóźnieniem podaje sygnał do włączenia urządzenia.

EUROZŁĄCZE - umożliwiające wymienne stosowanie różnego rodzaju uchwytów.

Weldman Tornado TIG 210 AC DC HF Puls

DOOR TO DOOR - WELDMAN GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Weldman z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Weldman. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
PRĄD SPAWANIA 210 A - 250 A
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Nie
ZDALNE STEROWANIE Nie
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 10 - 210
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 10- 210
CYKL PRACY [%] MMA: 60% - 210A - 28.4V, 100% - 163A - 26.5 V | TIG: 60% - 210A - 18.4V, 100% - 163A - 16.5V
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,0 - 4,0
POST-GAZ [s] 1 - 10
PRE-GAZ [s] 0,1 - 1
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 - 15
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 - 15
PRĄD KOŃCOWY [A] 10 - 210
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 20
BALAS AC [%] 10 - 90
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0.5 - 200
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 40 - 200
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 5 - 95
ZAJARZANIE ŁUKU HF
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 65
STOPIEŃ OCHRONY IP21 klasa F
WAGA URZĄDZENIA [KG] 17
WYMIARY [mm] 490 x 240 x 400

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium