Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Spawarka Migomat Ideal 505 W Dual Pulse Wydzielony Podajnik

Kod produktu: 3028
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 14 199,00 zł 14199.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

PRZEMYSŁOWA SPAWARKA IDEAL TECNOMIG 505 PULSE Z PODWÓJNYM PULSEM

Model 505 PULSE SYNERGIC to przemysłowa spawarka inwertorowa, wyposażona w szereg innowacyjnych funkcji. Migomat pozwala na uzyskiwanie najwyższej jakości spoiny również przy spawaniu cienkich elementów wykonanych ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej i aluminium. Urządzenie posiada pełne sterowanie synergiczne oraz możliwość spawania m.in. podwójnym pulsem oraz tzw. MIG COOL PULSE - wprowadzającym mniejsze ilości ciepła do spawanego materiału. 

Ideal 505 został wyposażony w wydzielony solidny podajnik, połączony przewozem zespolonym długości 2,5m. Model 505 jest to migomat dedykowany do wymagających i intensywnych prac.  Znamionowy prąd spawarki wynosi 500A w cyklu 60% co gwarantuje pracę na dużych obciążeniach bez ryzyka przegrzania. Migomat umożliwia spawanie drutami zakresu od 0,8 do 1,6 mm, co pozwala na pracę nad bardzo zróżnicowanymi grubościami materiałów.

Ideal 505W spawarka z Podwójnym Pulsem 500A

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

 • Półautomat spawalniczy IDEAL TECNOMIG 505 PULSE SYNERGIC
 • Uchwyt spawalniczy MB 500 o długości 3, 4 lub 5m
 • Przewód masowy - 3m
 • Wkład teflonowy czerwony do spawania aluminium 3m
 • rolki prowadzące (stal 1,0-1,2 mm + aluminium 1,0-1,2 mm)
 • Instrukcja obsługi w języku polskim

 

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE 505 PULSE SYNERGIC

Ideal umożliwia spawanie metodą MIG/MAG znajdzie on zastosowanie w warsztatach ślusarskich, warsztatach naprawczych pracach montażowych i firmach przemysłowych itp. Model 505 Tecnomig umożliwi łączenie stali niskostopowych, niestopowych, jak też: magnezu, aluminium, niklu, miedzi i ich stopów. MIG/MAG to metoda spawania wykorzystująca łuk elektryczny wytwarzany pomiędzy elektrodą topliwą (którą jest drut podawany w sposób ciągły) a spawanym materiałem. Proces ten odbywa się w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a najczęściej w tym celu wykorzystuje się: dwutlenek węgla, hel lub argon. W ten sposób powstają trwałe, dobrej jakości spoiny. Ideal dzięki regulacji indukcyjności wykorzystany może być również do obróbki blach cienkich zwłaszcza w branży samochodowej.

Migomat Ideal 505 W z indukcyjnościa i Pulsem

 

DOSTĘPNE TRYBY SPAWANIA

 • MIG,
 • MIG PULS,
 • MIG PULS PODWÓJNY (BI-PULS)
 • MIG COOL PULS

Spawarka umożliwia prace w trybie manualnym SP oraz synergicznym SYN:

 • STEEL + CO2 – zwykła stal w osłonie gazu CO2
 • STEEL + MAG – zwykła stal w osłonie mieszanek gazowych
 • ALMg + MIG – stopy aluminium z magnezem
 • ALSi + MIG - stopy aluminium z krzemem
 • SS + MAG – stal nierdzewna

GŁÓWNE PARAMETRY TECHNICZNE

 • Moc: 21,2 kW
 • Napięcie stanu jałowego: 76 V
 • Prąd maksymalny: 500 A
 • Prąd spawania w cyklu 100%: 318 A
 • Prąd spawania w cyklu 60%: 500 A
 • Średnice drutu: 0,8 - 1,6 mm
 • Zakres regulacji prądu spawania: 60 - 500 A
 • Zabezpieczenie sieci zasilającej: 32 A

 Spawarka MIG MAG Ideal 500 A z Pulsem

 

GŁÓWNE ZALETY SPAWARKI IDEAL TECNOMIG 505W

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

2T SLOW DOWN - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany funkcja SLOW DOWN dodatkowo pozwala na regulację opadania prądu.

PEŁNA SYNERGIA - jest to nowoczesne sterowanie elektroniczne mikroprocesorowe samoczynnie dobierające parametry pracy w zależności od średnicy drutu, rodzaju i grubości materiału. Przydatne dla mniej doświadczonych spawaczy. Przyspiesza nastawy przy częstych zmianach rodzaju i grubości spawanych elementów.

SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.

REG. INDUKCYJNOŚCI - pozwalająca na wprowadzanie mniejszej ilości ciepła w miejsce spawania. Blacha nie odkształca się i ochronna warstwa cynku nie zostaje uszkodzona, przydatna w lutospawaniu.

LUTOSPAWANIE - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy. Druga część nazwy, czyli MIG/MAG, pochodzi od wykorzystania sposobu topienia drutu w łuku elektrycznym w otoczeniu gazu ochronnego, a także od przygotowania brzegu materiału w taki sam sposób, jak do tradycyjnego spawania. Metoda lutospawania stosowana jest jednak nie tylko do spajania blach ocynkowanych, ale też cienkich blach wykonanych ze stali nierdzewnych oraz różnoimiennych połączeń, m.in. stali kwasoodpornej ze zwykłej jakości stalą lub miedzi ze stalą.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - kanały pamięci do zapisania własnych programów.

PULS - urządzenie pozwala na wybór pojedynczego lub podwójnego Pulsu dla jakości spoiny porównywalnej z metodą TIG oraz dodatkowej innowacyjnej funkcji COOL PULSE. Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz redukuje ilość odprysków.

PODAJNIK 4-ROLKOWY - to w pełni profesjonalny podajnik wykonany z ciśnieniowych odlewów aluminiowych. Wyposażony jest w 4 rolki napędowe napędzane kołami zębatymi. Przeznaczony jest do pracy pod dużym obciążeniem.

CHŁODNICA - urządzenie wyposażone jest w chłodnicę zwiększającą wydajność uchwytu oraz zabezpieczająca przed przegrzaniem.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

 

DOOR TO DOOR - IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 400 V 50 Hz
PULS Tak
SPOOL GUN Nie
LUTOSPAWANIE Tak
SZPULA KG 5/15
SYNERGIA Tak
FAN STOP Nie
PODAJNIK DRUTU 4 ROLKI
2T/4T tak
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0,8/1,0/1,2/1,6
NOMINALNY PRĄD SPAWANIA [A] 500
CYKL PRACY [%] 60
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 60-500
CYKL PRACY MIG 60% 500 A | 100% 318 A
PRĄD POBIERANY Z SIECI [A] 34
MOC [kW] 21,2
ŚREDNICA DRUTU STALE NIERDZEWNE KWASOODPORNE [mm] 0,1-1,6
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 32
WAGA URZĄDZENIA [kg] 126 | Zestawu 136
WYMIARY [mm] dł. 985 | szer. 650 | wys. 1450
STOPIEŃ OCHRONY IP21S

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium