Spawarka SKANDI KRAFT iTECH MIG 350 4R

Producent: SKANDI KRAFT
Kod produktu: 6324
Zasilanie: 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls: Tak
Synergia: Tak
Spool gun: Tak
Lutospawanie: Tak
Szpula kg: 5-16
Podajnik drutu: 4 ROLKI
Przejdź do pełnej specyfikacji
5 799,00 zł
lub raty 10 x 579,90 zł | RRSO 0%
5799.00
Dostępny (16 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Skomponuj swój zestaw i kupuj taniej

Opis

Wytrzymałość i efektywność, której potrzebujesz
SKANDI KRAFT iTECH MIG 350 4R

 

Najbardziej wytrzymała i wydajna spawarka SKANDI KRAFT iTECH 350 4R 3w1 przystosowana do zastosowania przede wszystkim w przemyśle, warsztacie i firmie. Z opcją innowacyjnego systemu MIG/MAG AUTO, który po podaniu rodzaju i grubości materiału oraz średnicy drutu, ustawia odpowiednie parametry spawania i zapewnia gotowość do pracy. Dzięki oprogramowaniu, system AUTO samodzielnie dobierze parametry początkującym użytkownikom metody spawania MIG, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą metodą. Wyposażona także w system pracy MANUAL dla najbardziej wymagających i doświadczonych użytkowników. Urządzenie umieszczone jest na wytrzymałym i mocnym podwoziu transportowym ze skrętnymi kółkami. Pozwala przewozić butle 50L nawet w trudnych warunkach.

iTECH MIG 350 4R został wyposażony w innowacyjny system przepływu powietrza przez komorę chłodzenia NorthernWind (NW), co znacząco zwiększa żywotność, trwałość i cykl pracy komponentów.

Wyposażona w podajnik czterorolkowy 4R. Dzięki rozbudowanej konstrukcji podajnika płynność posuwu drutu jest stabilniejsza, posiada możliwość podłączenia 5-metrowych uchwytów MIG, a także zamontowanie szpuli drutu D300. Posiada wyświetlacz 5” LCD, pozwalający na intuicyjną i łatwą obsługę w 5 językach. Oferuje komfortowy, cichy tryb pracy (FAN STOP) przy jednoczesnym ograniczonym zużyciu prądu. Do spawania 3 metodami: MIG/MAG (MIG/MAG-AUTO), elektrody (MMA) i LIFT-TIG.

Baner Skandi Kraft iTECH MIG 350 4R

iTECH MIG 350 4R to przede wszystkim intuicyjna obsługa i zaawansowana funkcjonalność, która pozwala na indywidualne dopasowanie ustawień w technologiach PULSE, DUAL PULSE i INDUCTANCE (indukcyjność). Urządzenie posiada 3-metrowy w pełni miedziany 4x4 [mm2] 450 V/750 V kabel zasilający oraz 3-metrowy w pełni miedziany 25 [mm2] uchwyt masowy. Zestaw zawiera 3-metrowy uchwyt elektrodowy oraz 4-metrowy uchwyt KD24.

iTECH MIG 350 4R idealnie sprawdzi się do spawania materiałów o grubości od 0.5 [mm] do 30 [mm]:

 • przemysł (konstrukcje stalowe, spawanie rur)

 • w pracach warsztatowych (spawanie korpusów maszyn, spawanie instalacji)

 • w firmie (spawanie elementów chromoniklowych, spawanie żeliwa, spawanie burt i naczep aluminiowych).

Jakość spawania dzięki rozbudowanej funkcjonalności

Przód spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 350 4R

Dzięki oprogramowaniu, system AUTO samodzielnie dobierze parametry początkującym użytkownikom metody spawania MIG, którzy dopiero zaczynają przygodę z tą metodą. Wyposażona także w system pracy MANUAL dla najbardziej wymagających i doświadczonych użytkowników.

Spawanie PULSE i DUAL PULSE, poprawiające transfer spoiwa do jeziorka spawalniczego mające szczególny wpływ na jakość i wytrzymałość spoiny. Regulacja indukcyjności ± [%]. Ustawienie częstotliwości impulsów w trybie puls i podwójnego pulsu [Hz]. Możliwość regulacji cyklu pulsu i podwójnego pulsu [%].

Wybór 2T/4T, która umożliwia bardziej komfortowe tworzenie dłuższych spoin.

Funkcje SPOT przeznaczona do spawania punktowego. Urządzenie posiada nastawiony czas nagrzewania, a operator zadaje tylko i wyłącznie prąd spawania. Ta funkcja ma najczęściej zastosowanie w warsztatach samochodowych.

S_2T / S_4T, czyli spawanie rozpoczynające się od wypływu gazu przed procesem, następnie rozpoczyna spawanie od niższego prądu do prądu bazowego i końcowo obniżeniu wartości prądu do nastawień wygaszenia krateru oraz włączenie wypływu gazu po zakończonym procesie.

Innowacyjna budowa wnętrza

Podajnik 4 rolkowy

Spawarka z 4 rolkowym podajnikiem drutu, dzięki któremu drut podawany jest płynnie i jednostajnie w zależności od potrzeb. Zaletą rozbudowanego podajnika jest możliwość podłączania długich uchwytów MIGLampka wewnątrz spawarki umożliwiająca łatwą wymianę drutu w podajniku. Przycisk umożliwiający szybkie wysunięcie drutu (inching).

Podajnik z mozliwością montażu szpuli drutu D200 lub D300. W zastosowaniu dla pracy przy mniejszych gabarytach gdzie liczy się mobilność urządznia. D300 dla zamontowania szpuli 15kg, kiedy wiemy że urządzenie będzie pracować w długich cyklach pracy, gdzie niezawodna staje się duża szpula drutu.

Solidna budowa dla przemysłu 

Urządzenie posiada 3-metrowy w pełni miedziany 4x4 [mm2] 450 V/750 V kabel zasilający, w grubej gumowej izolacji, zapewniający bezpieczeństwo i brak strat podczas przesyłu energii. 3-metrowy w pełni miedziany 25 [mm2] uchwyt masowy. Zestaw zawiera 3-metrowy uchwyt elektrodowy oraz 4-metrowy uchwyt MIG KD24.

Spawarka na wytrzymałym podwoziu jezdnym z miejscem na umieszczenie butli do 50L. W zestawie łańcuch zabezpieczający butlę i haki przeznaczone do transportu urządzenia.

Możliwość podłączenia uchwytu SPOOL GUN (uchwytu z wbudowanym podajnikiem drutu), który zapewni poprawę transferu materiału do spoiny.

Sprawność dla MIG wynosząca 60% przy 248 A dla temperatury 40°C

Wtyk EURO

Wyświetlacz LCD w nowoczesnym wydaniu z funkcją AUTO

Panel spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 350 4R Wentylator spawarki Skandi Kraft iTECH MIG 350 4R

Spawarka z czytelnym wyświetlaczem 5” LCD, pięcioma językami do wyboru oraz 18 kanałami pamięci z możliwością zapisu ustawień. Do spawania 3 metodami: MIG/MAG (MIG/MAG AUTO), LIFT- TIG i MMASystem MIG/MAG AUTO po podaniu rodzaju i grubości materiału oraz średnicy drutu, pozwala na automatyczne dostosowanie parametrów spawania w metodzie MIG/MAG. Ten system posiada możliwość dostrojenia ręcznego prądu spawania w celu indywidualnego dobrania parametrów.Wybór materiału spawanego (Carbon steel - stal węglowa, Stainless steel - stal nierdzewna, Al-Si - miękkie aluminium, Al-Mg - twarde aluminium, Cu-Si - lutospawanie).

Urządzenie po zadaniu grubości materiału dopasowuje prąd spawania w przypadku metody LIFT-TIG. W metodzie MMA urządzenie, wraz z regulacją grubości materiału i inteligentnemu doborowi parametrów, podaje sugerowaną średnicę elektrody, jaką należy użyć.

Spawanie MMA:

 • Hot Start — ułatwia rozpoczęcie spawania, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania na jego początku.
 • Arc Force — regulacja długości łuku spawalniczego, funkcja ta umożliwia zmniejszanie lub zwiększanie głębokości wtopienia oraz zmniejszenie ilości odprysków.
 • VRD — umożliwia odłączenie łuku w momencie odrywania elektrody od materiału oraz zapewni bezpieczeństwo pracy podczas spawania.
 • Anti Stick — łatwiejsze oderwanie elektrody w przypadku jej przyklejenia.

Spawanie LIFT-TIG:

 • Możliwość regulacji prądu spawania [A], po jego ustawieniu spawarka podpowiada grubość blachy.
 • Funkcja LIFT-TIG wyposażona w moduł SOFT START, niwelujący ryzyko uszkodzenia elektrody podczas rozpoczynania procesu spawania.

Innowacyjny system przepływu powietrza i dodatkowe funkcje

iTECH MIG 350 4R został wyposażony w innowacyjny system przepływu powietrza przez komorę chłodzenia NorthernWind (NW), co znacząco zwiększa żywotność, trwałość i cykl pracy komponentów.

Układ FAN STOP wyłącza wentylator na biegu jałowym — dzięki czemu spawarka przy włączonym zasilaniu i pełnej funkcjonalności nie emituje hałasu, redukuje zużycie prądu oraz nie zaciąga pyłu. Wentylator automatycznie włącza się gdy rozpoczniemy spawanie.

Trwała i jakościowo spoina

Co wchodzi w skład zestawu?

Spawarka Skandi Kraft iTECH MIG 350 4R - Zestaw
 • Spawarka SKANDI KRAFT iTECH MIG 350 4R z zintegrowanym kablem zasilającym o długości 3 metrów i przekroju 4x4 [mm2]
 • Uchwyt do spawania metodą MIG KD24, typ MB24 4-metry z wkładem teflonowo-grafitowym
 • Dodatkowy wkład stalowy niebieski 4 m do uchwytu KD24 do spawania drutem o średnicy 0.8 -1.0 [mm]
 • Uchwyt masowy w pełni miedziany 3 metry, przekrój 25 [mm2]
 • Uchwyt elektrodowy miedziowany 3 metry, przekrój 25 [mm2]
 • Rolki drutu: dla aluminium 2x 1.0-1.2U, dla stali węglowej 2x 0.8-1.0V
 • Rozmiar rolek podajnika drutu 22/10/30 [mm]
 • Elementy do montażu butli gazowej: 2 x opaska do zamontowania reduktora gazu, wąż do gazu 2-metrowy, kluczyk, imbus
 • Końcówki prądowe do uchwytu KD24, MB24 (1x 0.8; 1x1.0; 1x1.0 AL; 1x1.2 AL)
 • Tulejka ze sprężyną prowadząca drut spawalniczy do podajnika.
 • Instrukcja.
 • Wszystkie komponenty znajdujące się w zestawie są kompatybilne z danym urządzeniem.
Uchwyt KD 24

Wysokiej jakości, 4-metrowy, uchwyt KD 24 typ MB 24 do spawania metodą MIG, o przekroju przewodu 25 [mm2]. Wygodny do zastosowania, uniwersalny do podłączenia do innych rodzajów spawarek SKANDI KRAFT oraz szybki w montażu dzięki złączu EURO.

Uchwyt masowy

3-metrowy uchwyt masowy z pełni miedzianym przewodem, lepiej przewodzący prąd o przekroju 25 [mm2] bez zakłóceń.

Uchwyt elektrodowy

3-metrowy uchwyt elektrodowy, doskonale przewodzący prąd, stworzony z miedzi i aluminium (miedziowany). Utrzyma elektrodę w idealnym położeniu przez cały czas spawania. Przekrój przewodu 25 [mm2].

Proces spawania

DOOR TO DOOR - SKANDI KRAFT GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat. Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego. Gwarancja oznacza zobowiązanie sprzedawcy lub producenta wobec konsumenta - do zwrotu zapłaconej ceny lub wymiany towarów, ich naprawy lub zapewnienia serwisu w trakcie trwania gwarancji, jeśli nie są one zgodne ze specyfikacją sprzedawanego produktu w momencie zawarcia umowy lub przed jej zawarciem.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Skandi Kraft z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi sprzedawca. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 400 V 50 Hz
Puls/Dual puls Tak
Synergia Tak
Spool gun Tak
Lutospawanie Tak
Szpula kg 5-16
Podajnik drutu 4 ROLKI
2T/4T TAK
Wielkość szpuli drutu [Ø] D200/D300
PAMIĘĆ USTAWIEŃ TAK, 18 kanałów
SPOOL GUN TAK
ŚREDNICA DRUTU [mm] 0.8-1.2
FAN STOP TAK
MAX. PRĄD SPAWANIA [A] 350
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MIG MAG [A] 40-350
Parametr uśredniony min. prądu [A] 19
CYKL PRACY MIG dla 40°C 30% [350 A] 60%[ 248 A] 100% [192 A]
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA TIG DC [A] 10-300
CYKL PRACY TIG dla 40°C 30% [300 A] 60%[ 212 A] 100% [164 A]
ZAKRES REGULACJI PRĄDU SPAWANIA MMA [A] 30-300
CYKL PRACY MMA dla 40°C 30% [300 A] 60%[ 212 A] 100% [164 A]
FUNKCJA HOT START - MMA TAK
FUNKCJA ARC FORCE - MMA TAK
FUNKCJA ANTI STICK - MMA TAK
FUNKCJA VRD TAK
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 74
ZABEZPIECZENIE SIECI [A] 16A
WAGA URZĄDZENIA [kg] 49
WYMIARY [mm] 890x510x810
DŁUGOŚĆ KABLA ZASILAJĄCEGO [cm] 300
STOPIEŃ OCHRONY IP21S
CHŁODZENIE Wentylator
SPOT/S2T/S4T Tak
Inching (automatyczne podawanie drutu) Tak

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium