Spawarka Inwertorowa MMA Ideal Expert ARC 201 PFC

  • SUPEROKAZJA
Producent: IDEAL
Kod produktu: 6159
Arc force: Tak
VRD: Tak
Hot start: Tak
Zasilanie: 230V 50Hz
Zakres prądu spawania MMA [A]: 10-200
Napięcie biegu jałowego [V]: 68/14,5VRD
Zabezpieczenie sieci [A]: 20
Przejdź do pełnej specyfikacji
1 099,00 zł
lub raty 10 x 109,90 zł | RRSO 0%
1099.00
Dostępny (21 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA MMA IDEAL EXPERT ARC 201 PFC

Urządzenie Ideal 201 PFC  zostało wykonane w oparciu o technologię inwertorową IGBT. Spawarka jest zaprojektowana do spawania metodą MMA stali węglowych, stopowych, nierdzewnych, kwasoodpornych, odlewów żeliwnych oraz aluminium.

Spawarka Inwertorowa MMA Ideal ARC 201

KOMPLETNY ZESTAW ZAWIERA:

  • spawarka IDEAL EXPERT ARC 201
  • przewód 3m z uchwytem elektrody
  • przewód 3m z zaciskiem masy
  • instrukcja wraz z dowodem zakupu

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE SERII EXPERT

Spawarka umożliwia spawanie metodą MMA, uważaną za jedną z najbardziej uniwersalnych w spawalnictwie. Wykorzystuje się ją w szeroko rozumianej branży produkcyjnej, w przemyśle stoczniowym oraz w pracach instalacyjnych na budowach. Metoda MMA znajduje zastosowanie także w niewielkich warsztatach naprawczych. Seria Expert to najwyższa klasa urządzeń w ofercie marki Ideal. Wyróżnia się jakością wykonania, niezawodnością. Dedykowana do intensywnych i wymagających prac.

FUNKCJA PFC - STABILIZACJA NAPIECIA

PFC (Power Factor Correction) moduł zapewniający odporność urządzenia na 30% spadki napięcia. Gwarantuje stabilny proces spawania przy dużych spadkach napięcia zasilania. Jest to korzystne rozwiązanie podczas pracy na długich przedłużaczach oraz przy korzystaniu z agregatu prądotwórczego.

Spawarka Inwertorowa MMA Ideal 201 PFC

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA:

IGBT - nowoczesne tranzystory bipolarne, zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych i małe straty mocy. Zwiększają wydajności oraz wydłużają niezawodności źródła prądu. Umożliwiają wysoką częstotliwość przełączania tym samym zapewniając błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu. Zalecane jest wyłączenie tej funkcji p przypadku cienkich elementów.

ANTI-STICK - umożliwia spawaczowi łatwe oddzielanie (odejmowanie) elektrody od produktu, bez ryzyka porażenia wzroku. W przypadku zwarcia (jeśli nastąpi), po krótkiej przerwie, prąd spawania redukowany jest automatycznie. Po oddzieleniu elektrody od elementu, źródło automatycznie przywraca swoje działanie. Poprawia efektywność spawania, zwarciu elektrody towarzyszy jej przegrzanie co może skutkować jej uszkodzeniem.

ARC FORCE – wykorzystywana jest do udoskonalenia stabilności w łuku i zapobiegania “przywieraniu” elektrody. Zmniejszenie jej wartości w pewnym stopniu redukuje  również zużycie energii elektrycznej, łuk jest miękki i zmniejsza się głębokość wtopu. Ułatwia to pracę przy cieńszych materiałach. Analogicznie zwiększając ARC FORCE łuk staje się bardziej skupiony przetop i stabilność łuku się zwiększa.

VRD - Funkcja ta obniża napięcie w stanie bez obciążenia. W przeciągu milisekund po zakończeniu spawania, napięcie na elektrodzie otulonej zniwelowane jest do bezpiecznego poziomu. Właściwa wartość napięcia zostaje przywrócona dopiero tuż przed zajarzeniem łuku. Minimalizuje to ryzyko porażenia prądem elektrycznym. W skrajnych przypadkach utrudnia zajarzenie łuku.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Arc force Tak
VRD Tak
Hot start Tak
Zasilanie 230V 50Hz
Zakres prądu spawania MMA [A] 10-200
Napięcie biegu jałowego [V] 68/14,5VRD
Zabezpieczenie sieci [A] 20
MAX. POBÓR MOCY [kW] 5
ŚREDNICA ELEKTRODY [mm] 1,6-4
SPRAWNOŚĆ η [%] 80
STOPIEŃ OCHRONY IP23
WYMIARY [mm] 365x135x260

Opinie o produkcie (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium