Doradztwo

(+48) 733 848 489

(+48) 668 176 610

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że od dnia 01.12.2020 sklep stacjonarny jest nieczynny.

Zamówienia można składać jedynie za pośrednictwem Allweld.pl

Spawarka Inwertorowa Ideal Expert TIG 220 AC DC Puls LCD

Kod produktu: 4064
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 3 749,00 zł 3749.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
ilość szt.
do obserwowanych

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA TIG 220 AC DC PULSE LCD

Spawarka EXPERT TIG 220 AC/DC LCD PULSE to spawarka inwerterowa, wyprodukowana z tranzystorów nowej generacji IGBT. Spawarka imponuje niewielkimi gabarytami i dużą mocą 220A co przekłada się na możliwość spawania elementów ok 12mm grubości. Małe wymiary i waga czynią ten model bezkonkurencyjny w swojej klasie spawarek, gwarantują także dużą mobilność i możliwość pracy nawet w trudnodostępnych miejscach.

Spawarka Inwertorowa Ideal Expert TIG 220 LCD

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

Kompletny Zestaw Zawiera:

  • Spawarka IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD
  • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 ze sterowaniem w rękojeści - 4m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Wężyk gazowy
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: uchwyt, butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

INTUICYJNE STEROWANIE

Spawarka została wyposażona w duży i czytelny wyświetlacz LCD. Dzięki temu w łatwy sposób możemy regulować parametry takie jak wypływ gazu, prąd, opadanie prądu, częstotliwość pulsu, balans AC i pozostałe funkcje dostępne w spawaniu metodą MMA oraz TIG DC.

Z panelu można w łatwy sposób dokonać wyboru kształtu fali:

  • SINUSOIDALNY przebieg fali jest polecany do spawania czystego aluminium 99,999%
  • PROSTOKĄTNY kształt fali prądu przemiennego pozwala na spawanie aluminium z dodatkiem magnezu
  • TRÓJKĄTNY kształt fali prądu jest optymalny do spawania cienkich elementów, w tym do anodyzowanego aluminium

Spawarka TIG 220 PRO to spawarka inwerterowa, wyprodukowana z tranzystorów nowej generacji IGBT. Spawarka imponuje niewielkimi gabarytami i dużą mocą 220A co przekłada się na możliwość spawania elementów ok 12mm grubości. Małe wymiary i waga czynią ten model bezkonkurencyjny w swojej klasie spawarek, gwarantują także dużą mobilność i możliwość pracy nawet w trudnodostępnych miejscach.

INTUICYJNE STEROWANIE

Urządzenie ma czytelny i przejrzysty panel LCD, a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł i kilku przycisków, przez co ustawienie spawarki jest bardzo łatwe i intuicyjne. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie i odczyt zestawów ustawień, które zdecydowanie ułatwiają pracę, zwłaszcza gdy mamy powtarzalność cykli. Dużym ułatwieniem podczas spawania aluminium jest możliwość wyboru z MENU odpowiedniego kształtu fali.

SPAWANIE Z PULSEM

Urządzenie daje możliwość spawania prądem pulsacyjnym. Dzięki tej funkcji i pełnej regulacji parametrów pulsu możliwe jest skupienie łuku i zmiana kształtu spoiny, a także możliwość spawania cienkich elementów. Zajarzenie łuku odbywa się bezdotykowo za pomocą wbudowanego jonizatora HF lub w trybie dotykowym LIFT.

 

Spawarka Inwertorowa Ideal Expert TIG 220 AC DC Puls LCD

 
NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA IDEAL EXPERT TIG 220 AC DC LCD

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.

Funkcja HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

TIG 2-LEVEL - regulacja prądu "2-level" umożliwia przełączanie pomiędzy wyższym i niższym poziomem prądu poprzez kolejne naciśnięcia przycisku w uchwycie spawalniczym.

PULS - Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz spawanie bardzo cienkich elementów. Zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie i odczyt do 9 zestawów ustawień, które zdecydowanie ułatwiają pracę, zwłaszcza gdy mamy powtarzalność cykli.

ANTI STICK - przeciwzwarciowa - automatycznie wyłącza napięcie spawania, jeśli elektroda sklei się ze spawanym materiałem, co ułatwia jej odrywanie i zapobiega przypadkowemu powstaniu łuku spawalniczego

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

JONIZATOR HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona

Spawarka Inwertorowa Ideal Expert TIG 220 AC DC Puls LCD

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door too door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

 

 

Dane techniczne

ZASILANIE 230V 50Hz
ZDALNE STEROWANIE Nie
PULS Tak
TRYB 2 TAKT/4 TAKT Tak
CYFROWY PANEL Tak
PAMIĘĆ PROGRAMÓW Tak
FUN STOP Tak
ZNAMIONOWY PRĄD SPAWANIA 220
ZABEZPIECZENIE [A] 20
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] 95
POBÓR MOCY [kVA] max: 7,7kW
WAGA URZĄDZENIA [kg] 13
WYMIARY [mm] 620 x 270 x 390
PAMIEC PROGRAMÓW 9 programów
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 5 - 220
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 40% - 220A | 60% - 200A | 100% - 120A
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%] Tak
ZAKRES REGULACJI HOT START [%] Tak
CYKL PRACY [%] TIG AC/DC : 40% - 220 A | 60% - 200 A | 100% - 120A
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6 - 4,0
POST-GAZ [s] 0 - 10
PRE-GAZ [s] 0,1 - 2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 - 10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 - 10
PRĄD POCZĄTKOWY [A] TIG 4T: 5 - 220
PRĄD KOŃCOWY [A] 5 - 220
POBÓR MOCY [kW] 5.5 DC MMA | 5.3/5.6 (TIG AC / TIG DC)
BALAS AC [%] (-)5 – (+)5
BALANS PULS [%] 5 - 95
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 999
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 50 - 250
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 5 – 95
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0.99
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątna, trójkątna, sinusoidalna
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] C25A MMA / C20A TIG
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] TIG:86 | MMA: 57
STOPIEŃ OCHRONY IP23
WAGA URZĄDZENIA [KG] 13
WYMIARY [mm] 620 x 270 x 390

Opinie o produkcie (0)

Submit
Chcesz się dowiedzieć więcej o tym produkcie?

Zadzwoń do nas

733 848 489

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium