Spawarka Inwertorowa Ideal Expert TIG 220 AC DC Puls LCD

Producent: IDEAL
Kod produktu: 4064
Zasilanie: 230V 50Hz
Zdalne sterowanie: Nie
Puls: Tak
Tryb 2T/4T: Tak
Cyfrowy panel: Tak
Pamięć programów: Tak
Fan stop: Tak
Przejdź do pełnej specyfikacji
4 149,00 zł
lub raty 10 x 414,90 zł | RRSO 0%
4149.00
Dostępny (56 szt.)
Wysyłka w 24 godziny
Dostawa Darmowa
ilość szt.
Zapytaj o produkt 733 848 489

W zestawie taniej!

Opis

SPAWARKA INWERTOROWA TIG 220 AC DC PULSE LCD

Spawarka EXPERT TIG 220 AC/DC LCD PULSE to spawarka inwerterowa, wyprodukowana z tranzystorów nowej generacji IGBT. Spawarka imponuje niewielkimi gabarytami i dużą mocą 220A co przekłada się na możliwość spawania elementów ok 12mm grubości. Małe wymiary i waga czynią ten model bezkonkurencyjny w swojej klasie spawarek, gwarantują także dużą mobilność i możliwość pracy nawet w trudnodostępnych miejscach.

Spawarka Inwertorowa Ideal Expert TIG 220 LCD

Allweld.pl © Copyright All rights reserved. Wszelkie zdjęcia i opisy chronione są prawami autorskimi na mocy ustawy zabronione jest ich kopiowanie, modyfikowanie, publikowanie bez uprzedniej zgody.

Kompletny Zestaw Zawiera:

  • Spawarka IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD
  • Uchwyt spawalniczy TIG typ SR26 ze sterowaniem w rękojeści - 4m
  • Uchwyt elektrodowy - 3m
  • Uchwyt masowy - 3m
  • Wężyk gazowy
  • Instrukcja obsługi i karta gwarancyjna

Jeśli potrzebujesz inne akcesoria typu: uchwyt, butla, reduktor, drut, dysze czy przyłbica, to znajdziesz je na innych naszych aukcjach!

UWAGA: TEN MODEL WYSTĘPUJE W KILKU PROMOCYJNYCH ZESTAWACH KLIKNIJ W LINK, ABY WSZYSTKIE ZOBACZYĆ >>DOSTĘPNE ZESTAWY<<

INTUICYJNE STEROWANIE

Spawarka została wyposażona w duży i czytelny wyświetlacz LCD. Dzięki temu w łatwy sposób możemy regulować parametry takie jak wypływ gazu, prąd, opadanie prądu, częstotliwość pulsu, balans AC i pozostałe funkcje dostępne w spawaniu metodą MMA oraz TIG DC.

Z panelu można w łatwy sposób dokonać wyboru kształtu fali:

  • SINUSOIDALNY przebieg fali jest polecany do spawania czystego aluminium 99,999%
  • PROSTOKĄTNY kształt fali prądu przemiennego pozwala na spawanie aluminium z dodatkiem magnezu
  • TRÓJKĄTNY kształt fali prądu jest optymalny do spawania cienkich elementów, w tym do anodyzowanego aluminium

Spawarka TIG 220 PRO to spawarka inwerterowa, wyprodukowana z tranzystorów nowej generacji IGBT. Spawarka imponuje niewielkimi gabarytami i dużą mocą 220A co przekłada się na możliwość spawania elementów ok 12mm grubości. Małe wymiary i waga czynią ten model bezkonkurencyjny w swojej klasie spawarek, gwarantują także dużą mobilność i możliwość pracy nawet w trudnodostępnych miejscach.

INTUICYJNE STEROWANIE

Urządzenie ma czytelny i przejrzysty panel LCD, a regulacje parametrów dokonuje się za pomocą wielofunkcyjnych pokręteł i kilku przycisków, przez co ustawienie spawarki jest bardzo łatwe i intuicyjne. Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie i odczyt zestawów ustawień, które zdecydowanie ułatwiają pracę, zwłaszcza gdy mamy powtarzalność cykli. Dużym ułatwieniem podczas spawania aluminium jest możliwość wyboru z MENU odpowiedniego kształtu fali.

SPAWANIE Z PULSEM

Urządzenie daje możliwość spawania prądem pulsacyjnym. Dzięki tej funkcji i pełnej regulacji parametrów pulsu możliwe jest skupienie łuku i zmiana kształtu spoiny, a także możliwość spawania cienkich elementów. Zajarzenie łuku odbywa się bezdotykowo za pomocą wbudowanego jonizatora HF lub w trybie dotykowym LIFT.

Spawarka Inwertorowa Ideal Expert TIG 220 AC DC Puls LCD

 
NAJWAŻNIEJSZE ZALETY URZĄDZENIA IDEAL EXPERT TIG 220 AC DC LCD

IGBT - w spawarce zastosowano nowoczesne tranzystory, rozwiązanie zapewniające minimum zakłóceń elektromagnetycznych małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiające zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu.

2T/4T - przy dwutakcie po naciśnięciu przycisku start następuje proces spawania po puszczeniu przycisku proces spawania zostaje zatrzymany - przy czterotakcie po pierwszym naciśnięciu i puszczeniu przycisku następuje proces spawania przy drugim naciśnięciu jest to wygodniejsze rozwiązanie przy dłuższych spawach.

SPAWANIE PUNKTOWE - funkcja MIG MAG rzadko spotykana w tej klasie urządzeń jest dużo bardziej uniwersalna niż w TIG choć wykazująca niższa czystość metalurgiczną. Nie wymaga idealnego połączenia elementów.

Funkcja HOT START „gorący start” - polega na chwilowym zwiększeniu prądu spawania ponad ustawioną wartość w momencie zajarzenia łuku. Zapobiega to zjawisku „przyklejania elektrody” w początkowej fazie spawania ułatwiając rozpoczęcie całego procesu.

ARC FORCE „dynamika łuku” – skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku, niezależnie od jego długości.

TIG 2-LEVEL - regulacja prądu "2-level" umożliwia przełączanie pomiędzy wyższym i niższym poziomem prądu poprzez kolejne naciśnięcia przycisku w uchwycie spawalniczym.

PULS - Spawanie pulsacyjne, nie tylko pozwala na uzyskanie lepszej jakości spoiny, ale także pozwala na spawanie w różnych pozycjach oraz spawanie bardzo cienkich elementów. Zmniejszenie energii liniowej łuku, a co za tym idzie zmniejszenie przegrzania lub przepalenia spawanych materiałów.

PAMIĘĆ USTAWIEŃ - Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie i odczyt do 9 zestawów ustawień, które zdecydowanie ułatwiają pracę, zwłaszcza gdy mamy powtarzalność cykli.

ANTI STICK - przeciwzwarciowa - automatycznie wyłącza napięcie spawania, jeśli elektroda sklei się ze spawanym materiałem, co ułatwia jej odrywanie i zapobiega przypadkowemu powstaniu łuku spawalniczego

PRE GAZ + POST GAS - funkcja pomocna w celu osłonięcia jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.

WYŁĄCZNIK PRZECIĄŻENIOWY - wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, przedłużające jego żywotność.

JONIZATOR HF - bezstykowe zajarzenie łuku przy wykorzystaniu wysokich częstotliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu możliwe jest wyeliminowanie zanieczyszczenia spoiny wolframem.

FAN STOP - adaptacyjny wentylator, rozwiązanie zwiększające żywotność samego wentylatora i dodatkowo redukujące ilość kurzu w samym urządzeniu. Prędkość wentylatora wzrasta na początku pracy i w momencie jego nagrzania a spada gdy spawarka jest ochłodzona

Spawarka Inwertorowa Ideal Expert TIG 220 AC DC Puls LCD

DOOR TO DOOR IDEAL GWARANCJA PRODUCENTA

Wszystkie produkty z oferty sklepu spawalniczego Allweld są fabrycznie nowe i posiadają pisemną gwarancję producenta. Okres gwarancyjny wynosi 24 m-ce dla zakupu na paragon i 12 m-cy dla zakupu na fakturę z możliwością przedłużenia do 5 lat.  Zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kupując nasze produkty mają Państwo gwarancję wysokiej jakości oraz wsparcia serwisowego.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Ideal z tego względu naszym klientom umożliwiamy gwarancję door to door, jest ona bardzo korzystnym rozwiązaniem szybkim i darmowym. W momencie wystąpienia awarii należy skontaktować się ze wskazanym w dokumentach serwisem. Producent uzyskawszy niezbędne informacje wysyła pod wskazany adres kuriera. Po wykonaniu naprawy tą samą drogą i również za pośrednictwem firmy kurierskiej towar wolny od wad trafia do rąk właściciela. Wszystkie koszty związane z transportem urządzenia ponosi firma Ideal. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Dane techniczne

Zasilanie 230V 50Hz
Zdalne sterowanie Nie
Puls Tak
Tryb 2T/4T Tak
Cyfrowy panel Tak
Pamięć programów Tak
Fan stop Tak
Znamionowy prąd spawania 220
Zabezpieczenie [A] 20
Napięcie biegu jałowego [V] 95
Pobór mocy [kVA] max: 7,7kW
Waga urządzenia [kg] 13
Wymiary [mm] 620 x 270 x 390
PAMIEC PROGRAMÓW 9 programów
PRĄD SPAWANIA TIG [A] 5 - 220
PRĄD SPAWANIA MMA [A] 40% - 220A | 60% - 200A | 100% - 120A
ZAKRES REGULACJI ARC FORCE [%] Tak
ZAKRES REGULACJI HOT START [%] Tak
CYKL PRACY [%] TIG AC/DC : 40% - 220 A | 60% - 200 A | 100% - 120A
ŚREDNICA ELEKTRODY MMA [mm] 1,6 - 4,0
POST-GAZ [s] 0 - 10
PRE-GAZ [s] 0,1 - 2
ZAKRES REGULACJI CZASU OPADNIA PRĄDU [s] 0 - 10
ZAKRES REGULACJI CZASU NARASTANIA PRĄDU [s] 0 - 10
PRĄD POCZĄTKOWY [A] TIG 4T: 5 - 220
PRĄD KOŃCOWY [A] 5 - 220
POBÓR MOCY [kW] 5.5 DC MMA | 5.3/5.6 (TIG AC / TIG DC)
BALAS AC [%] (-)5 – (+)5
BALANS PULS [%] 5 - 95
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU [Hz] 0,5 - 999
CZĘSTOTLIWOŚĆ PRĄDU AC [Hz] 50 - 250
SZEROKOŚĆ IMPULSU [%] 5 – 95
WSPÓŁCZYNNIK MOCY (cosφ) 0.99
KSZTAŁT PRZEBIEGU AC prostokątna, trójkątna, sinusoidalna
ZAJARZANIE ŁUKU HF
ZABEZPIECZENIE ZASILANIA [A] C25A MMA / C20A TIG
NAPIĘCIE BIEGU JAŁOWEGO [V] TIG:86 | MMA: 57
STOPIEŃ OCHRONY IP23
WAGA URZĄDZENIA [KG] 13
WYMIARY [mm] 620 x 270 x 390

Opinie o produkcie (1)

26 kwietnia 2022

Good !

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium